Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mławianin Robert Chodubski maksilaureatem Konkursu Historycznego


Mławianin Robert Chodubski, uczeń Katolickiej Szkoły Podstawowej im. ks. M.K. Sarbiewskiego w Mławie został maksilaureatem w Konkursie Historycznym organizowanym przez Mazowieckie Kuratorium Oświaty.


Oczytany pasjonat historii, wielbiciel Tolkiena, gier komputerowych i jazdy na rowerze. Tak krótko można scharakteryzować laureata. Historią interesuje się od dzieciństwa. Pewnie dlatego, że jego tata uczy tego przedmiotu w mławskim I LO, a książki i czasopisma historyczne są w domu na wyciągnięcie ręki. Jest więc komu zadać pytanie i z kim podyskutować na temat właśnie przeczytanego tekstu, obejrzanego filmu na YouTube czy błędów historycznych w grach komputerowych. Z ojcem dzieli też pasję zainteresowania polityką. Uczestniczy w dyskusjach na młodzieżowych forach internetowych o tej tematyce z zaangażowaniem broniąc swoich poglądów.

Wspomniany Konkurs Historyczny, którego został laureatem jest jednym z przedmiotowych konkursów, które kuratoria oświaty organizują we wszystkich województwach. Na poziomie szkoły podstawowej kończą się one na etapie wojewódzkim. Dopiero w szkole średniej uczniowie dalej rywalizują w zmaganiach ogólnopolskich.

W województwie mazowieckim od października do marca zorganizowano 13 konkursów przedmiotowych w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Wzięło w nich udział 47134 uczestników. Tytuł laureata uzyskało 271 uczniów. Na liście szkół, do których uczęszczają ci, którzy otrzymali ten tytuł dominują szkoły warszawskie i z tzw. „warszawskiego obwarzanka”.

Dlatego dużym osiągnięciem jest wynik Roberta Chodubskiego, ucznia Jolanty Kordulewskiej w KSP. Jego wynik – 93,33% punktów sprawił, że spośród 4168 uczestników z województwa mazowieckiego znalazł się on w gronie 40 laureatów. Pierwszych trzech uczniów z najwyższymi wynikami, wśród nich Robert, otrzymało tytuł maksilaureata.

Co roku w czerwcu w warszawskim Kuratorium Oświaty miały miejsce uroczystości wręczenia dyplomów finalistom i laureatom poszczególnych konkursów. W tym roku z racji pandemii nie mogła się ona odbyć w tradycyjny sposób. W podsumowaniu on-line Mazowiecka Kurator Oświaty p. Aurelia Michałowska gratulowała uczestnikom uzyskania zwycięskich tytułów. „Wasze wyniki świadczą o talencie, pasji, ale również o Waszej ciężkiej pracy” – mówiła.

Któż jednak zna własne dziecko lepiej niż rodzice. Mama Roberta potwierdziła talent i pasję ale ciężkiej pracy w tym wypadku nie. 

On poszedł na ten konkurs z marszu, tak po prostu. Nie przygotowywał się do niego w jakiś szczególny sposób, nie czytał literatury pod tym kątem. Poszedł z tym co wiedział, wyczytał, przedyskutował w domu i na lekcjach. Tym bardziej, że zakres merytoryczny konkursu wybiegał daleko poza to, co aktualnie omawiane było w szkole, ponieważ ostatni etap odbył się w lutym, w połowie VII klasy – powiedziała dumna mama.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
hater zakolaków
hater zakolaków
6 miesięcy temu

ale zakolak

Anonimowo
Anonimowo
6 miesięcy temu

ez

Qweetyquo
Qweetyquo
1 rok temu

Pozdrawiam autorytet młodego laureata. Miałem co prawda z nim przedmiot inny niż historia bo WOS, ale szanowałem zawsze za wiedzę i szacunek do innych poglądów choć każdy wiedział jakie miał sor. Gdy inni z obawa czekali przed lekcja o pytania co ważnego ostatnio działo się na świecie, ja wręcz nie mogłem się doczekać by wypowiedzieć się na ten temat i wyrazić swój pogląd. Szacunek. Pozdrawiam.

Green
Green
1 rok temu

Młody, szacun wielki, ja w twoim wieku tylko WF, ale jak widzę dalej to tylko WF otwiera karierę.Powodzonka życzę

Beata
Beata
1 rok temu

Gratulację!!!!. 🙂 🙂 🙂

gaka
gaka
1 rok temu

Gratulacje dla młodego człowieka:)

Gość
Gość
1 rok temu

Serdeczne gratulacje!! Super 🙂

OLO
OLO
1 rok temu

OJ TY JASIU NIE PACZYSZ SZERZEJ… WIRTUALA RZECZYWISTOŚĆ… ile ty razy w życiu będziesz se nowej raboty musiał szukać… stewardesy, pocztowcy, kolejarze właśnie szykują się do protestów… Jesień 2020 w Polsce będzie gorąca… ZA KWIECIEŃ 2020 NAUCZYCIELE OTRZYMALI PRAWIE JEDYNIE POŁOWĘ NORMALNEJ WYPŁATY I MINISTER ROLNICTWA WSKAZAŁ ZE 7-SIEDEM PATLI TO PRZY ZBIORZE TRUSKAWEK MOŻNA JAK KOMU MAŁO PINIĘDZY…

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x