Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To nie pierwsze naprawy, ale czy ostatnie?


Ponad 3,5 mln złotych miasto wyasygnowało ze środków własnych na rewitalizację Placu 3 Maja otaczającego „handlowiec”. Po ponad roku od momentu oddania inwestycji do użytku, miasto zobowiązało wykonawcę do napraw gwarancyjnych. Poprawki wykonywane na tym placu nie są pierwszymi, ale czy będą to ostatnie?


Wykonawca robót – firma GUTBRUK z Przasnysza w ramach rewitalizacji przebudowała w tym obszarze kanalizację deszczową, sanitarną i wodociągową i oczywiście wybudowała fontannę, zamontowała elementy małej architektury, oświetlenie, przeprowadziła remont dróg wewnętrznych (ul. Wigury, Plac 3 Maja), jak też wykonała miejsca postojowe oraz urządziła zieleń. Po dwukrotnym przesunięciu terminu ostatecznie miasto dokonało odbioru wykonanych prac w maju 2019 roku. Już wtedy wiele przechodzących tamtędy osób sygnalizowało różne usterki, w tym „ruchome płytki”. Miasto uspokajał, przypominając, że wykonawcę obowiązuje 5-letnia gwarancja na wykonane prace.

Miasto w kwietniu tego roku przeprowadziło przeglądy okresowe inwestycji. W rzeczonym przypadku  stwierdzono usterki: zardzewiałe wkłady koszy na śmieci, płytki przy koszach do wyczyszczenia lub do wymiany, odchodzącą farbę od drewnianych ławek i zobowiązało wykonawcę do poprawienia ruszających się płytek wraz z fugowaniem i do wymiany wskazanych przez komisję płytek.

– Podczas przeglądu gwarancyjnego 2 czerwca br. zbadano efekt usunięcia usterek wcześniej wskazanych. W trakcie wizji w terenie stwierdzono, że konieczne są jeszcze  poprawienie lub wymiana i fugowanie ruszających się płytek we wskazanych miejscach. Poza tym wymiany wymagał szczebel ławki, należało także poprawić odklejającą się taśmę LED przy fontannie – informuje Magdalena Grzywacz, Rzecznik Prasowa Urzędu Miasta Mława.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
4 lata temu

Jest takie fajne slowo w jezyku polskim, „lipa” od początku do końca, nie wazne że gwarancja jest, 3,5,7 lat, poprostu „LIPA” jest „LIPĄ”

Gosia
Gosia
4 lata temu

Ktoś powinien z urzędu powinien ponieść konsekwencje,że zostało to odebrane

ADVOCEM
ADVOCEM
4 lata temu
Reply to  Gosia

Pani Gosiu, to nie żaden ktoś osoba nadzorująca te pracę ma stanowisko i nazwisko a jest to PAN INŻ. NIEZNAŃSKI— myślę że się nie mylę, ale także pozostaje w tym temacie pytanie do osób którym zamarzył się taki pasaż, bo ta inwestycja jest w ogóle nie udana, bo za chwilę będziemy mieli remont handlowca— I CO WTEDY, KTO BEDZIE POKRYWAŁ EWENTUALNE SZKODY Z USZKODZEŃ.???

Troglo
Troglo
4 lata temu

To najgorsza do tej pory i najbardziej chybiona inwestycja miejska, ostatnich lat.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Troglo

Tak, 3,5 mln zł wyrzucone w błoto.
W Mławie tak mało jest zieleni, a tu taki wielki plac zabetonowano. Płyty kładzine na podłoże z piasku – normalne, że będzie je szlag trafiał

ADVOCEM
ADVOCEM
4 lata temu
Reply to  Troglo

O ile mnie, pamięć nie myli, to taki plan powstał za panowania byłego już BURMISTRZA ANTCZAKA, A REALIZACJI PODJĄŁ SIĘ BURMISTRZ KOWALEWSKI. TYLKO JESZCZE DO TEGO MIAŁO BYĆ POROZUMIENIE Z HANDLOWCAMI KTÓRZY MAJA PAWILONY ABY JE NADBUDOWALI, O JEDNO PIĘTRO!!!!!

Matka
Matka
4 lata temu
Reply to  ADVOCEM

Biorąc pod uwagę ile lat obecny burmistrz panuje to chyba miał czas na zmiany koncepcji

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x