Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Komisarz wyborczy powołał obwodowe komisja wyborcze. Zobacz kto zasiądzie w komisjach


fot. ilustracyjne


Tym razem udało się powołać wszystkie komisje obwodowe, które przeprowadzą wybory prezydenckie w dniu 28 czerwca, a gdy zajdzie taka potrzeba  także drugą turę wyborów. Również i tym razem natłoku kandydatów, takiego jak w przeprowadzanych w ubiegłych latach wyborach nie było. Nie wszystkie komisje pracować będą w maksymalnych składach, niektóre pomimo uzupełnienia składów mają jedynie minimalną liczebność.

W Mławie dzisiaj odbędą się pierwsze posiedzenia pełnych składów komisji. Do zadań obwodowej komisji wyborczej należy: przeprowadzenie głosowania w obwodzie, czuwanie w dniu wyborów nad przestrzeganiem prawa wyborczego w miejscu i czasie głosowania, ustalenie wyników głosowania w obwodzie i podanie ich do publicznej wiadomości, przesłanie wyników głosowania do właściwej komisji wyborczej.

Za udział w pracach i szkoleniach obwodowych komisji wyborczych przysługuje zryczałtowana dieta. Przewodniczący komisji otrzymają po 500, zastępcy przewodniczącego – po 400, a członkowie komisji – po 350 złotych.

Zobacz, kto zasiądzie w obwodowych komisjach wyborczych w Mławie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
koronka
koronka
2 lata temu

Do odważnych świat należy…

Budyń
Budyń
2 lata temu

Ambrochowicz z komitetu Dudy…. No tak, praca w Agencji Rolnej do czegoś zobowiązuje. Śmiech na sali.

Kisiel
Kisiel
2 lata temu
Reply to  Budyń

no tak … bo do nie dawna Agencia była PSLu i już boli .

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x