Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Na „zielonym rynku” trawa po kolana


Skwer na Placu 1-go Maja, zwany popularnie „zielonym rynkiem” nie wygląda szczególnie atrakcyjnie. Mimo, że w rolnictwie dawno już trwa sezon sianokosów, do tego skweru żadni kosiarze jeszcze nie dotarli.


Jeden z czytelników, który wybrał się tam na spacer sygnalizuje, że trawa sięga tam po kolana i nie jest to zbyt przyjemny i estetyczny widok, a przy tym skwerze przechodzi wielu ludzi, choćby do cmentarza parafialnego, czy przychodni i urzędów zlokalizowanych w pobliżu. Miejmy więc nadzieję, że choć położony na uboczu, ale jednak w centrum miasta placyk doczeka się skoszenia i posprzątania.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
TSuk
TSuk
1 rok temu

Nie no nie wierze co czitam! Jak się komuś nie podoba to niech se skosi. Jeszcze im tam chodzić i trawkę strzyc co tydzień może? Nie podoba się? Może się jeden z drugim wyprowadź. No i oczywiście lament że czyja to wina? Hehe, powiem wam bo nie burmistrza wcale. To wina tuksa!

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu
Reply to  TSuk

Trol z. UM

Ciekawy
Ciekawy
1 rok temu

A czy mławski park już pomalowany na”zielono” z okazji dzisiejszej wizyty prezydenta? I czy wystąpi burmistrz osobiście czy do tej roli wyśle Zejerea?

Łun
Łun
1 rok temu
Reply to  Ciekawy

Burmistrz się nie pojawił, bo musiał obejrzeć 1234 odcinek „Esmeralda”.

Polak
Polak
1 rok temu

Jest to najbardziej zanidbany teren zieleni w Mławie. Wedlug budżetu obywatelskiego miala na tym skwerze powstać tężnia. Mimo oż projekt wygral tężni nie ma. Bo wladzom miasta nie odpowiadala lokalizacja. Pic na wodę. Zielsko śmieci ogólna degrengolada. Wokól parking dla pracowników urzedów. W godzinach między 7:30-16:00 nie dasie przejechac.Ktoś z Urzędu wymyślił parkowanie ukośne i mimo uliczek jednokierunkowych trzeba jechac po chodniku albo zawracać bo wysoki krawężnik.

Stefan
Stefan
1 rok temu

I bardzo dobrze że nikt nie kosi tej trawy. Wystarczy skosić na koniec lipca i potem przed zimą. Od wielu miesięcy media trąbią o tym aby trawników nie kosić zbyt czesto. Większa powierzchnia zielona to większa asymilacja dwutlenku węgla z atmosfery i większa produkcja tlenu. Wysokie trawy zatrzymują też wilgoć. Nawet drogowcy to zrozumieli i GDKiA wydała instrukcję dla zarządców dróg aby pasy drogowe kosić tylko tam, gdzie ma to związek z widocznością dla kierowców, bezpieczeństwem ruchu i odpływem wód opadowych z jezdni. Wyższe trawy to lepsze oczyszczanie okoli drogi ze spalin.

Mławiak
Mławiak
1 rok temu
Reply to  Stefan

Zeby tam byla trawa to moze byc ale tam rosnie zielsko i sieje sie po okolicznych posesjach. Nie każdy chce mieć ląke na trawniku. Mozna pomyśleć tez o alergikach, którym pyłki traw przeszkadzają

mławianka
mławianka
1 rok temu

Ratusz będzie nasiona trawy zbierał żeby zaoszczędzić na wydatkach, a to już się komuś nie podoba.
Zrobić tam kwietną łąkę – okolica taka ponura…
Kwietne łaki są naprawdę piękne, a na dodatek są ekologiczne.

Matka
Matka
1 rok temu
Reply to  mławianka

O tym samym pomyślałam , byłaby tam piękna łąka

Amelia
Amelia
1 rok temu
Reply to  Matka

Dla krów….

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Amelia

raczej dla baranów i osłów, no może jeszcze i dla gęsi…

Kosa
Kosa
1 rok temu

Tutaj akurat jestem za działaniem Ratusza. NIE KOSIĆ. Jest ocieplenie klimatu i każda powierzchnia zieleni, czynna biologicznie jest pożądana. Postąpiono tak w wielu miastach, gdzie ograniczono koszenie lub w niektórych miejscach zaprzestano. Tylko tam tez za nie, NIE PŁACĄ. Powtórzę: NIE KOSZĄ i NIE PŁACĄ. Gratuluje UM, nowoczesnego ekologicznego podejścia a firmie, która odpowiada za koszenie, życzę Wszystkiego Najlepszego.

Dendrolog
Dendrolog
1 rok temu
Reply to  Kosa

żadne działaie ratusza tylko skutki pandemii. A kasę za nie koszenie i tak będzie wypłacona. Żeby zrobić kwietną łąkę to co innego trzeba pomyśleć wcześniej. Ale takie rzeczy to raczej nie w Mławie jak nawet nie potrafią ludzi policzyć. Natura sobie poradzi sama jak widać jak nie będziemy jej przeszkadzać .

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x