Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wypadek przy belowaniu siana. Ranny rolnik trafił do szpitala


Wczoraj, około godziny 13:00 w Zdziwóju Starym (gmina Chorzele) doszło do wypadku podczas prac polowych. Maszyna belująca wciągnęła rękę operatora. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.


Pierwsi na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z OSP Zdziwój Stary. Na miejscu zastali przytomnego mężczyznę z uwięzioną ręką w maszynie belującej trawę.

– Zadania druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uwolnieniu ręki z belownicy poprzez usunięcie nagromadzonego siana i odchyleniu wałka prasy. Jednocześnie poszkodowanemu mężczyźnie udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy (zatamowanie krwotoku opatrunkami i udzielenie wsparcia psychicznego). Pomoc ratunkową podjęli także członkowie rodziny i osoby postronne – informuje KP PSP Przasnysz.

Podczas działań na miejsce zdarzenia przybyły pozostałe służby ratownicze: JRG Przasnysz, OSP Chorzele i Zespół Ratownictwa Medycznego z Chorzel.

Po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

źródło i fot.: KP PSP Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x