Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

O mgr Przyłębskiej, dynastii Burbonów i wicestaroście na sesji rady powiatu


Dość szczególny sposób wybrał radny powiatowy Jan Salwa, by zaapelować o zmianę decyzji zarządu powiatu w sprawie powołania Magdaleny Kozakiewicz w lipcu 2019 roku, po budzącym duże emocje konkursie,  na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Mławie. Skrytykował on w wyszukany sposób dwie osoby związane z procedurą: radcę prawnego starostwa oraz wicestarostę.

Sprzedam Piec


Radny przypomniał, że Wojewoda Mazowiecki zakwestionował m.in. tryb powołania komisji konkursowej, skarżąc uchwały zarządu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W swojej wypowiedzi nawiązał do pisma procesowego, które w odpowiedzi na stanowisko wojewody zarząd powiatu przesłał do sądu.

Państwa odpowiedzi na zarzuty wojewody są żenujące. Ja nie jestem prawnikiem, państwo z zarządu nie powołują się też chyba na swoją wiedzę prawniczą. Odpowiedzi były sygnowane przez panią mecenas Bożenę Marchel-Potrzuską.  Pani mecenas, tak można odpowiadać takiemu laikowi jak ja, a nie zespołowi radców prawnych wojewody. Być może brała pani lekcje z prawa u pani magister Przyłębskiej. Jeżeli tak pani robiła, to proszę jeszcze poszerzyć tę wiedzę o  jej niewątpliwe umiejętności kulinarne. Podobno są znakomitetak orzekł prezes rządzącej partii – mówił radny Salwa.

Potem zwrócił się osobiście do wicestarosty Zbigniewa Markiewicza.

Bycie wicestarostą w tej kadencji to jest dla pana swoisty come back. Był pan już wicestarostą w pierwszej kadencji rady powiatu. Wtedy żeby zwolnić dyrektora trzeba było rozwiązać szkołę. Efekt jest taki, że powiat rolniczy dzisiaj nie ma szkoły rolniczej. Dzisiaj przyczynił się pan do usunięcia z funkcji dyrektora pani Anny Drozdowskiej –  mówił radny Salwa.  

Nie mam innego porównania, przepraszam. To co się mówiło o dynastii Burbonów we Francji, kiedy po okresie rewolucji, okresie napoleońskim , powrócili Burbonowie do Wersalu w 1815 r., a mówiło się, że niczego nie zapomnieli ze starych czasów i niczego nowego się nie nauczyli –  dodał radny.

Wypowiedź radnego Salwy skomentował jedynie starosta Jerzy Rakowski.

Obraził pan w swojej wypowiedzi kilka osób. I powiem szczerze zaskoczył mnie pan właśnie tym, że potrafi pan tak bezpośrednio obrazić osoby i to w momencie, kiedy sprawa jest jeszcze w sądzie. I pan poucza, co mają zrobić poszczególne osoby. Poczekajmy na rozstrzygnięcie. Ja nie mówię, że ono będzie pozytywne, ale to jedyna droga żeby być odważnym i właśnie później ewentualnie podejmować  takie decyzje i wypowiadać takie sądy – mówił starosta Rakowski.

Na ten moment dyrekcja pracuje, jest zgoda, nie ma nic złego co by się tam miało stać. Jeżeli ktoś tu będzie winny to nie pani dyrektor – dodał starosta, przypominając też, że takie same procedury stosował przy konkursach poprzedni zarząd powiatu.

Na marginesie tej polemiki, wywołanej na zwykle spokojnych sesjach w powiecie trzeba przypomnieć, że od momentu ogłoszenia pandemii, wszystkie sądy zawiesiły rozpatrywanie spraw. Ile więc przyjdzie jeszcze czekać na rozstrzygnięcie WSA w sprawie zaskarżonych uchwał nie wiadomo.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
45 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
10 miesięcy temu

Brak słów

Media
Media
10 miesięcy temu

Ludzie nie ważne PiS czy…ważne wychowanie kultura osobista nie kasa i kasa.

wieszcz
wieszcz
10 miesięcy temu

Powiadam Wam, PiS pomalutku chyli się ku końcowi.

Do wieszcza
Do wieszcza
10 miesięcy temu
Reply to  wieszcz

PiS upadnie, ale jego miejsce zajmie inne prawicowe ugrupowanie. Czerwoni i tak będą jedynie balansowac na granicy progu wyborczego.

Gierek wiecznie żywy
Gierek wiecznie żywy
10 miesięcy temu

Dla wszystkich czerwonych wielbicieli Pana Salwy do poduszki https://youtu.be/v_V01hScyjM

Xawery
Xawery
10 miesięcy temu

Wole byc czerwonym wielbicielem === niz orawiciwym oszolomem, tak jak ty, i ta Aaanalfabetka prawicowa, a tak w ogole wiecie kto i kim byl EDWARD GIEREK ???

Do Xawery
Do Xawery
10 miesięcy temu
Reply to  Xawery

Twoim obiektem westchnień pewnie. Slunsk wybudował. Przeczytaj swój wpis analfabeto!

Xawery
Xawery
10 miesięcy temu
Reply to  Do Xawery

Do xawery. Jak ssm jestes, analfabeto to nie zarzucaj to innym barsnie brwicowy,

Aaa
Aaa
10 miesięcy temu

Chyba wszyscy czerwoni z mlawskiego SLD i okolic się uaktywniły. Hahaha.

mławiok
mławiok
10 miesięcy temu

Wystąpienie radnego Salwy bardzo mi się podobało i ożywiło nieco tę nudą sesję. Gratuluję wypowiedzi i odwagi! Kto ma ochotę posłuchać to odsyłam do nagrania (pod koniec, ok. 4:09) https://www.youtube.com/watch?v=p-hSyAZYta4 )

Aaa
Aaa
10 miesięcy temu

Gdyby cały ten konkurs nie dotyczył czerwonych nikt by nawet o tym nie mówił.

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Aaa

Dodaj, że pisząc „czerwonych” masz na myśli PIS, bo to PIS jest spadkobiercą PZPR i to PIS wprowadza dyktaturę i cenzurę oraz kłamie jak najety.

Hemi
Hemi
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

PiS odpowiada za dziedzictwo zarówno Solidarności, jak i Solidarności Walczącej, proszę nie dezinformować.

Cenzura, dobre sobie, a kto jak nie przybudówki liberalne próbował zablokować sprzedaż nowej książki Rafała Ziemkiewicza?

sprtw
sprtw
10 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Tak 😀 😀 😀
a Kornel Morawiecki obalił komunę.
„Centrum Berlina – krótki kurs prawdziwych dziejów naszej umęczonej ojczyzny. Nie było strajków i oporu społecznego, podziemia i tajnych wydawnictw innych niż nawała organizowana przez Kornela Morawieckiego i jego bojowców. Nie było rokowań Okrągłego Stołu. W szczególności nie było nigdy Lecha Wałęsy ”
https://www.wykop.pl/link/5471853/ipn-i-ambasada-rp-informuja-niemcow-kto-obalil-komune-kornel-morawiecki/?fbclid=IwAR2QCqFxNMTiQBIEwOme_wHUX8_0TLaUEhF_v-f8iMo-WbEFTOmI7eZ1veE

Dlaczego w TWP nie pokazywali strajków w Warszawie? – nie było ich?
Dlaczego zdjęto piosenkę Kazika z Listy Przebojów Trójki?
Trochę dużo tego jest, ale przecież z tobą na te tematy nie ma dyskusji, bo ty zawsze odwrócisz kota ogonem.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
10 miesięcy temu
Reply to  sprtw

sprtw== bardzo celnie yrafiasz w tego oszoloma, i pisiwskuego chama, ktory zagniezdzil sie na portalu, a dyskusja z nim jest po prostu nie mozliwa, masx racje zawsze odwroci kota ogonem !!!

Do dziadka
Do dziadka
10 miesięcy temu

Kultura potomków mentalnych Józefa Stalina w pełnej krasie. dziadek mamy XXI wiek. Nie głodzimy Ukrainy.

Do kochającego inaczej
Do kochającego inaczej
10 miesięcy temu
Reply to  sprtw

Panie stwy czy jak tam się z wiesz. Która stacja oprócz trójki znała ten przebój. Gdzie go słyszałeś poza trójką? To lewacka prowokacja! Każdy się tym teraz wyciera, ale w żadnej stacji tego nie grają. Poczytaj opinie Kukiza jak jego piosenki były zakazane przez lewaków gdy rządzili trójką. Jesteście żałośni. Nic więcej. Fałsz i obłuda was charakteryzuje.

sprtw
sprtw
10 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Książkę Ziemkiewicza pt. „Cham niezbuntowany” usunęło Allegro na podstawie zgłoszenia od Stowarzyszenia »Nigdy Więcej«” , której celem jest przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji. „Nigdy Więcej” zwróciło uwagę, że książka Rafała Ziemkiewicza „zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej.

Nie opowiadaj Hemi bzdur. Zawsze tworzysz zamęt i naginasz prawdę. Teorie spiskowe PIS jak zwykle.

Hemi
Hemi
10 miesięcy temu
Reply to  sprtw

R. Ziemkiewicz napisał książkę, ja ją kupiłem i z przyjemnością czytam i g..uzik mnie obchodzi co sądzi na ten temat jakieś śmieszne stowarzyszenie. Nie zamierzam się tego typu klaunów pytać o zgodę, czy mogę kupić publikację, która mnie interesuje.

W Polsce jest wolność słowa, konstytucyjna.

Niemniej od dawna wiadomo, że lewactwo wczytuje z tej konstytucji tylko to, co mu wygodne.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
10 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Rafal Ziemkiewicz, to jest IDIOTO twego pokroju Hemi, tylko ze Ziemkiewicz jest oszolomem , wiekszym od ciebie, Jesli Pis odpowiada za dziedzictwo Solidarnisci, to dlaczego obecnie przetrzymuje okolo 50 bylych towarzyszy partyjnych , z ktorych wiekszosc brala udzial w wykladach Kaczyńskiego na WUML,poniewaz, sam Hemi kiedys tesz byles czerwony to mysle ze wiesz co to jest WUML

Do anonimowo
Do anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Czerwonych czyli SLD Razem i innych spadkobierców najczarniejszych w historii postaci. Wielbicieli Che Guevara czy Mao tse-tunga.

sprtw
sprtw
10 miesięcy temu
Reply to  Do anonimowo

Gdzieś to wyczytał?
Przyśniły ci się te bajki w nocy?
PIS wzoruje się na Kimie z Korei Północnej i właśnie na PZPR.

czytelniczka
czytelniczka
10 miesięcy temu

Nienawidzę czasu zbliżających się wyborów, tego podziału, narastającego napięcia i chorych emocji prowadzących do wzajemnego opluwania się przez Polaków, co jeden to lepszy, czy to z prawej czy z lewej. Polecam dużo spacerów w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od wyborczych banerów i głośnych haseł, skrajnych ideologii… głosu najprzyjemniej posłuchać ptaków. Życzę miłego weekendu 🙂

mławianka
mławianka
10 miesięcy temu

Brawo dla radnego Salwy.
Pięknie ujęta opinia wice starosty: nic dodać, nic ująć.
Krytyka na wysokim poziomie, a nie jakaś obraza.
No cóż, tak działa PIS, i na górze i na dole, a ludzie nadal mają klapki na oczach i nie widzą, że to rodzina swoim.

Hemi
Hemi
10 miesięcy temu

To jest akurat ciekawe, to podkreślanie tytułu magistra Prezes Przyłębskiej, jakby było to coś niestosownego.

Jeden z jej poprzedników, szef Trybunału K. Stępień również miał tytuł magistra i jakoś nie był mu wypominany, ba, w niebieskiej telewizji, słynącej z płomiennego obiektywizmu i żarliwej niezależności, zdarzało się, że tytułowano go „profesorem”:):):).

Tak na marginesie tematu głównego:).

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
10 miesięcy temu
Reply to  Hemi

Hemi== jeszcze chwila, i dojdzie do tego ze ty będziesz na marginesie, jestes na prawdę bezczelny porównujesz, STEPNIA, DO PRZYLEBSKIEJ=/ powinienes wiedziec , ze PRZYLEBSKA, PREZESEM TRYBUNALU ZOSTAŁA DLATEGO BO GOTUJE NIEDZIELNE OBIADKI D LA KACZYNSKIEGO, który na obiadek przyjeżdża, w asyscie, i obstawie, 18’policjantow, a taka obstawe, zapewnia, mu MARIUSZEK KAMINSKI,.notabene kiedys po pijaku, z psem sie calowal, i to jest ta ekipa ktora ty Hemi tak wychwalasz, == i co ty biedaku będziesz pisał, o tej bandzie jak bedzie juz na marginesie.????

xXx
xXx
10 miesięcy temu
Reply to  Hemi

O „Pieniądze i Stanowiska” spusciły burka Hemiego ze smyczy. A ten już kąsa, a ząbki już spruchniały. Do budy!

zdziwienie
zdziwienie
10 miesięcy temu

Brawo dla radnego Salwy. Wiele słów prawdy tam padło. Najgorzej w tej sytuacji wypadł moim zdaniem starosta. Wypowiedź o „wycieczkach” poniżej krytyki, co to za język?

Do dziadka
Do dziadka
10 miesięcy temu

Żadna krytyka. Nie odniósł się ani do raportu, ani innych uchwał. Skupił na obronie osoby powiązanej z jego czerwoną partią. Taka głębia w tym wszystkim.

Abck79c1
Abck79c1
10 miesięcy temu

Wspomniana szkola rolniczą została zlikwidowana, bo ani warunki ani zainteresowanie kierunkiem kształcenia nie było odpowiednie. Nie takie szkoły były likwidowane i to nie ze względu na dyrektora. Słynnej szkoły rolniczej w Grodkach też już nie ma. Żeby o tym mówić trzeba znać fakty.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
10 miesięcy temu

Z życia wzięte !!!==== po obejrzeniu Sesji Rady Powiatu, i zapoznaniu się z jej opisem, mogę napisać tylko jedno : Panie Starosto Rakowski, zdaje sobie sprawę że z dawnych lat jest Pan przyzwyczajony tylko do pochwał pod Pańskim adresem, ale niestety spotkał sie Pan na SESJI z krytyką i to słuszną w wystąpieniu Radnego Jana Salwy, słuchając Radnego Salwy, nie mogłem uwierzyć że tak spokojny i wyważony w ocenach Radny Salwa, zdecydował się na słówa krytyki SŁUSZNEJ, stosunku do PaŃskiej grupy, która po układach z Burmistrzem miasta pozwoliła Panu zając to stanowisko, aby tym samym pozbawić dalszego rządzenia Powiatem byłemu Staroście Wojnarowskiemu, a pomogli w tym Panu Radni, Jankowski i Zejer, który w pózniejszym czasie dostał awans za tą [przysługę i został v-ce Burmistrze. Jako baczny obserwator Życia samorządowych władz uważam Pańską wypowiedż w stosunku do Radnego Salwy, za nie na miejscu, która nie przystoi STAROŚCIE. —- TAK TRZEBA SIĘ PRZYZWYCZAIĆ DO KRYTYKI, I NIE BRONIĆ LUDZI KTÓRZY W POWIECIE NIC NIE OSIĄGNĘLI ZWŁASZCZA SWEGO ZASTEPCY MARKIEWICZA.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
10 miesięcy temu

Aby moje oceny byly kpmpletne, chcialem pogratulowac RADNEMU SALWIE, za odwagę i słuszną krytykę powiatu, TAK TRZYMAC PANIE RADNY, I TAKICH RADNYCH JEST NAM POTRZEBA W MLAWIE !!!!

Do dziadka
Do dziadka
10 miesięcy temu

Dzięki tej sytuacji, którą Pan opisał budżet powiatu z 79mln urósł do 100mln i to nie dzięki kredytom. Były Starosta powinien spalić się że wstydu. Tyle kadencji przespanych, a też przez 8 lat miał sprzyjających rządzących. Nawet swojego marszałka. Ciechanów i Przasnysz sytuację wykorzystali wzorowo. Jeśli chodzi o kulturę to zabrakło jej Panu Salwie. Do czasu wyroku jest się niewinnym. Obrażanie świadczy o słabości. Życie w komuszych czasach dało o sobie znać.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
10 miesięcy temu
Reply to  Do dziadka

Jestes pracownikiem Starostwa, Ja pis,ac to co uslyszal i zobaczylem na Sesji, i przeczytalem co dla mnie bylo tylko potwierdzenim, o waszych bledach, a juz wystapienie Starosty Rakowskiego bylo olbrzymim nietaktem, w ogole nie odniósł sie mwrytorycznie do tej krytyki, a dlaczego, ano dlatego wychodzil ze slusznego zalozenia, ze nie kasa sie ręki, ktora dala mu stanowisko Starosty, bo wczesniej naradzal sie z Burmistrzem jak by tu wykolowac Wojnarowskiego , no i mu sie udalo, wiec sumujac wystapienie Radmego Salwy, w obawie aby nie utracic stanowiska, przyjal zasade dzialania pisowskich nieudacznikow, i zaatakowal bardzo nieładnie Salwe, zgodnie z wzorcami pisiwskich mocodawców, Ja piszac swe posty, w ogole, nieiczylem na to ze spotkam sie zpozytywna opinia, pisowskich rajców powiatowych, doskonale wiedzialem o tym ze znajda się obroncy, i moge to zrozumiec, BO KAZDA KRYTYKA, KTORA WIDAC WAS ZABOLALA, , i dlatego stajecie w obronie Starosty, ktory absolutnie bezzasadnie odniosl, sie w sposob arogancki do RADNEGO SALWY, a powinien wiedziecze Statoscie, nie przystoi aby wypowiadac takie slowa, w stosunku do Radnego Salwy !!! Powinienes wiedziec urzedasie, ze w komuszych czasach, po tskich wypowiedziach Starosta, zegnal by sie ze swoim stanowiskiem , za tych komuszych czasow. Takie pionki jak ty , zamiatalyby mlawskie ulice albo czyscily kible w szpitalu, i jezdzily mopem po korytarzach. MIEJ UMIAR MOCIUM PANIE W PISANIY SWYCH IPOWIESCI. bo to nie jest tak,!!

Do dziadka
Do dziadka
10 miesięcy temu

Tęsknimy za dziadkiem Stalinem raz sierpem raz młotem czerwoną zarazę starosta nie powinien się wypowiadać bo niestety zniżył się do kloacznego poziomu Pana radnego.

xXx
xXx
10 miesięcy temu
Reply to  Do dziadka

Powtórzę za Tobą „Do dziadka” – raz sierpem raz młotem pisowską komunistyczną chołotę.

Do xxx
Do xxx
10 miesięcy temu
Reply to  xXx

Każdą, jeżeli jest komunistyczna.

Xawery
Xawery
10 miesięcy temu
Reply to  Do dziadka

Powtórzę za toba== RAZ SIERPEM RAZ MLOTEM== WALIC PO TYCH GLUPICH LBACH TA PRAWICOWA HOLOTE, patrz na siebie bo za chwile ty utopisz sie w tym kloacznym szambie , prawicowym

Do Xawery
Do Xawery
10 miesięcy temu
Reply to  Xawery

Za to ty nie dość że się topisz w lewicowym szambie, to nawet ci się podoba. Płyniesz z kałem wprost z Czajki. Xawery lubi fekalia, szczególnie warszawkie. Na śniadanie i na obiad. Na kolacje Biedroń lub Czarzasty.

Do dziadka
Do dziadka
10 miesięcy temu

Ile błędów. Komuna nie dała ci wykształcenia.

Abck79c1
Abck79c1
10 miesięcy temu

Przynajmniej za obecnego wicestarosty w szpitalu jest czysto, a nie jak za czasów poprzedniej vice.

Mławianin
Mławianin
10 miesięcy temu
Reply to  Abck79c1

Ha ha ha to vice starosta sprząta w szpitalu?

Anonimowo
Anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Mławianin

Tak prawdę powiedziawszy, to on się tylko do tego nadaje.

Do anonimowo
Do anonimowo
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Lewicowi troglodyci przyjęte jest że sprawami zdrowia zajmuje się wice starosta. Wcześniej to była Pani Gutowska. Wystarczy się czymś interesować, podpowiedzieć, a zmiany widać. Gutowska pilnowała starosty. Z wiadomych powodów. Znanych panu Salwie. Hahaha. Wtedy nie stanowiło to dla niego problemu.

Alicja
Alicja
10 miesięcy temu
Reply to  Anonimowo

Odezwał się fachowiec. Haha

45
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x