Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

O mgr Przyłębskiej, dynastii Burbonów i wicestaroście na sesji rady powiatu


Dość szczególny sposób wybrał radny powiatowy Jan Salwa, by zaapelować o zmianę decyzji zarządu powiatu w sprawie powołania Magdaleny Kozakiewicz w lipcu 2019 roku, po budzącym duże emocje konkursie,  na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Mławie. Skrytykował on w wyszukany sposób dwie osoby związane z procedurą: radcę prawnego starostwa oraz wicestarostę.


Radny przypomniał, że Wojewoda Mazowiecki zakwestionował m.in. tryb powołania komisji konkursowej, skarżąc uchwały zarządu do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. W swojej wypowiedzi nawiązał do pisma procesowego, które w odpowiedzi na stanowisko wojewody zarząd powiatu przesłał do sądu.

Państwa odpowiedzi na zarzuty wojewody są żenujące. Ja nie jestem prawnikiem, państwo z zarządu nie powołują się też chyba na swoją wiedzę prawniczą. Odpowiedzi były sygnowane przez panią mecenas Bożenę Marchel-Potrzuską.  Pani mecenas, tak można odpowiadać takiemu laikowi jak ja, a nie zespołowi radców prawnych wojewody. Być może brała pani lekcje z prawa u pani magister Przyłębskiej. Jeżeli tak pani robiła, to proszę jeszcze poszerzyć tę wiedzę o  jej niewątpliwe umiejętności kulinarne. Podobno są znakomitetak orzekł prezes rządzącej partii – mówił radny Salwa.

Potem zwrócił się osobiście do wicestarosty Zbigniewa Markiewicza.

Bycie wicestarostą w tej kadencji to jest dla pana swoisty come back. Był pan już wicestarostą w pierwszej kadencji rady powiatu. Wtedy żeby zwolnić dyrektora trzeba było rozwiązać szkołę. Efekt jest taki, że powiat rolniczy dzisiaj nie ma szkoły rolniczej. Dzisiaj przyczynił się pan do usunięcia z funkcji dyrektora pani Anny Drozdowskiej –  mówił radny Salwa.  

Nie mam innego porównania, przepraszam. To co się mówiło o dynastii Burbonów we Francji, kiedy po okresie rewolucji, okresie napoleońskim , powrócili Burbonowie do Wersalu w 1815 r., a mówiło się, że niczego nie zapomnieli ze starych czasów i niczego nowego się nie nauczyli –  dodał radny.

Wypowiedź radnego Salwy skomentował jedynie starosta Jerzy Rakowski.

Obraził pan w swojej wypowiedzi kilka osób. I powiem szczerze zaskoczył mnie pan właśnie tym, że potrafi pan tak bezpośrednio obrazić osoby i to w momencie, kiedy sprawa jest jeszcze w sądzie. I pan poucza, co mają zrobić poszczególne osoby. Poczekajmy na rozstrzygnięcie. Ja nie mówię, że ono będzie pozytywne, ale to jedyna droga żeby być odważnym i właśnie później ewentualnie podejmować  takie decyzje i wypowiadać takie sądy – mówił starosta Rakowski.

Na ten moment dyrekcja pracuje, jest zgoda, nie ma nic złego co by się tam miało stać. Jeżeli ktoś tu będzie winny to nie pani dyrektor – dodał starosta, przypominając też, że takie same procedury stosował przy konkursach poprzedni zarząd powiatu.

Na marginesie tej polemiki, wywołanej na zwykle spokojnych sesjach w powiecie trzeba przypomnieć, że od momentu ogłoszenia pandemii, wszystkie sądy zawiesiły rozpatrywanie spraw. Ile więc przyjdzie jeszcze czekać na rozstrzygnięcie WSA w sprawie zaskarżonych uchwał nie wiadomo.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
45 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Green
Green
2 lata temu

Brak słów

Media
Media
2 lata temu

Ludzie nie ważne PiS czy…ważne wychowanie kultura osobista nie kasa i kasa.

wieszcz
wieszcz
2 lata temu

Powiadam Wam, PiS pomalutku chyli się ku końcowi.

Do wieszcza
Do wieszcza
2 lata temu
Reply to  wieszcz

PiS upadnie, ale jego miejsce zajmie inne prawicowe ugrupowanie. Czerwoni i tak będą jedynie balansowac na granicy progu wyborczego.

Gierek wiecznie żywy
Gierek wiecznie żywy
2 lata temu

Dla wszystkich czerwonych wielbicieli Pana Salwy do poduszki https://youtu.be/v_V01hScyjM

Xawery
Xawery
2 lata temu

Wole byc czerwonym wielbicielem === niz orawiciwym oszolomem, tak jak ty, i ta Aaanalfabetka prawicowa, a tak w ogole wiecie kto i kim byl EDWARD GIEREK ???

Do Xawery
Do Xawery
2 lata temu
Reply to  Xawery

Twoim obiektem westchnień pewnie. Slunsk wybudował. Przeczytaj swój wpis analfabeto!

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Do Xawery

Do xawery. Jak ssm jestes, analfabeto to nie zarzucaj to innym barsnie brwicowy,

Aaa
Aaa
2 lata temu

Chyba wszyscy czerwoni z mlawskiego SLD i okolic się uaktywniły. Hahaha.

mławiok
mławiok
2 lata temu

Wystąpienie radnego Salwy bardzo mi się podobało i ożywiło nieco tę nudą sesję. Gratuluję wypowiedzi i odwagi! Kto ma ochotę posłuchać to odsyłam do nagrania (pod koniec, ok. 4:09) https://www.youtube.com/watch?v=p-hSyAZYta4 )

Aaa
Aaa
2 lata temu

Gdyby cały ten konkurs nie dotyczył czerwonych nikt by nawet o tym nie mówił.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Aaa

Dodaj, że pisząc „czerwonych” masz na myśli PIS, bo to PIS jest spadkobiercą PZPR i to PIS wprowadza dyktaturę i cenzurę oraz kłamie jak najety.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

PiS odpowiada za dziedzictwo zarówno Solidarności, jak i Solidarności Walczącej, proszę nie dezinformować.

Cenzura, dobre sobie, a kto jak nie przybudówki liberalne próbował zablokować sprzedaż nowej książki Rafała Ziemkiewicza?

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Hemi

Tak 😀 😀 😀
a Kornel Morawiecki obalił komunę.
„Centrum Berlina – krótki kurs prawdziwych dziejów naszej umęczonej ojczyzny. Nie było strajków i oporu społecznego, podziemia i tajnych wydawnictw innych niż nawała organizowana przez Kornela Morawieckiego i jego bojowców. Nie było rokowań Okrągłego Stołu. W szczególności nie było nigdy Lecha Wałęsy ”
https://www.wykop.pl/link/5471853/ipn-i-ambasada-rp-informuja-niemcow-kto-obalil-komune-kornel-morawiecki/?fbclid=IwAR2QCqFxNMTiQBIEwOme_wHUX8_0TLaUEhF_v-f8iMo-WbEFTOmI7eZ1veE

Dlaczego w TWP nie pokazywali strajków w Warszawie? – nie było ich?
Dlaczego zdjęto piosenkę Kazika z Listy Przebojów Trójki?
Trochę dużo tego jest, ale przecież z tobą na te tematy nie ma dyskusji, bo ty zawsze odwrócisz kota ogonem.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  sprtw

sprtw== bardzo celnie yrafiasz w tego oszoloma, i pisiwskuego chama, ktory zagniezdzil sie na portalu, a dyskusja z nim jest po prostu nie mozliwa, masx racje zawsze odwroci kota ogonem !!!

Do dziadka
Do dziadka
2 lata temu

Kultura potomków mentalnych Józefa Stalina w pełnej krasie. dziadek mamy XXI wiek. Nie głodzimy Ukrainy.

Do kochającego inaczej
Do kochającego inaczej
2 lata temu
Reply to  sprtw

Panie stwy czy jak tam się z wiesz. Która stacja oprócz trójki znała ten przebój. Gdzie go słyszałeś poza trójką? To lewacka prowokacja! Każdy się tym teraz wyciera, ale w żadnej stacji tego nie grają. Poczytaj opinie Kukiza jak jego piosenki były zakazane przez lewaków gdy rządzili trójką. Jesteście żałośni. Nic więcej. Fałsz i obłuda was charakteryzuje.

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Hemi

Książkę Ziemkiewicza pt. „Cham niezbuntowany” usunęło Allegro na podstawie zgłoszenia od Stowarzyszenia »Nigdy Więcej«” , której celem jest przeciwdziałanie rasizmowi, ksenofobii i nietolerancji. „Nigdy Więcej” zwróciło uwagę, że książka Rafała Ziemkiewicza „zawiera treści o charakterze antysemickim, niosące znamiona nienawiści do Żydów, a także podające w wątpliwość historyczne fakty dotyczące Zagłady Żydów podczas II wojny światowej.

Nie opowiadaj Hemi bzdur. Zawsze tworzysz zamęt i naginasz prawdę. Teorie spiskowe PIS jak zwykle.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  sprtw

R. Ziemkiewicz napisał książkę, ja ją kupiłem i z przyjemnością czytam i g..uzik mnie obchodzi co sądzi na ten temat jakieś śmieszne stowarzyszenie. Nie zamierzam się tego typu klaunów pytać o zgodę, czy mogę kupić publikację, która mnie interesuje.

W Polsce jest wolność słowa, konstytucyjna.

Niemniej od dawna wiadomo, że lewactwo wczytuje z tej konstytucji tylko to, co mu wygodne.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Rafal Ziemkiewicz, to jest IDIOTO twego pokroju Hemi, tylko ze Ziemkiewicz jest oszolomem , wiekszym od ciebie, Jesli Pis odpowiada za dziedzictwo Solidarnisci, to dlaczego obecnie przetrzymuje okolo 50 bylych towarzyszy partyjnych , z ktorych wiekszosc brala udzial w wykladach Kaczyńskiego na WUML,poniewaz, sam Hemi kiedys tesz byles czerwony to mysle ze wiesz co to jest WUML

Do anonimowo
Do anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Czerwonych czyli SLD Razem i innych spadkobierców najczarniejszych w historii postaci. Wielbicieli Che Guevara czy Mao tse-tunga.

sprtw
sprtw
2 lata temu
Reply to  Do anonimowo

Gdzieś to wyczytał?
Przyśniły ci się te bajki w nocy?
PIS wzoruje się na Kimie z Korei Północnej i właśnie na PZPR.

czytelniczka
czytelniczka
2 lata temu

Nienawidzę czasu zbliżających się wyborów, tego podziału, narastającego napięcia i chorych emocji prowadzących do wzajemnego opluwania się przez Polaków, co jeden to lepszy, czy to z prawej czy z lewej. Polecam dużo spacerów w pięknych okolicznościach przyrody, z dala od wyborczych banerów i głośnych haseł, skrajnych ideologii… głosu najprzyjemniej posłuchać ptaków. Życzę miłego weekendu 🙂

mławianka
mławianka
2 lata temu

Brawo dla radnego Salwy.
Pięknie ujęta opinia wice starosty: nic dodać, nic ująć.
Krytyka na wysokim poziomie, a nie jakaś obraza.
No cóż, tak działa PIS, i na górze i na dole, a ludzie nadal mają klapki na oczach i nie widzą, że to rodzina swoim.

Hemi
Hemi
2 lata temu

To jest akurat ciekawe, to podkreślanie tytułu magistra Prezes Przyłębskiej, jakby było to coś niestosownego.

Jeden z jej poprzedników, szef Trybunału K. Stępień również miał tytuł magistra i jakoś nie był mu wypominany, ba, w niebieskiej telewizji, słynącej z płomiennego obiektywizmu i żarliwej niezależności, zdarzało się, że tytułowano go „profesorem”:):):).

Tak na marginesie tematu głównego:).

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi== jeszcze chwila, i dojdzie do tego ze ty będziesz na marginesie, jestes na prawdę bezczelny porównujesz, STEPNIA, DO PRZYLEBSKIEJ=/ powinienes wiedziec , ze PRZYLEBSKA, PREZESEM TRYBUNALU ZOSTAŁA DLATEGO BO GOTUJE NIEDZIELNE OBIADKI D LA KACZYNSKIEGO, który na obiadek przyjeżdża, w asyscie, i obstawie, 18’policjantow, a taka obstawe, zapewnia, mu MARIUSZEK KAMINSKI,.notabene kiedys po pijaku, z psem sie calowal, i to jest ta ekipa ktora ty Hemi tak wychwalasz, == i co ty biedaku będziesz pisał, o tej bandzie jak bedzie juz na marginesie.????

xXx
xXx
2 lata temu
Reply to  Hemi

O „Pieniądze i Stanowiska” spusciły burka Hemiego ze smyczy. A ten już kąsa, a ząbki już spruchniały. Do budy!

zdziwienie
zdziwienie
2 lata temu

Brawo dla radnego Salwy. Wiele słów prawdy tam padło. Najgorzej w tej sytuacji wypadł moim zdaniem starosta. Wypowiedź o „wycieczkach” poniżej krytyki, co to za język?

Do dziadka
Do dziadka
2 lata temu

Żadna krytyka. Nie odniósł się ani do raportu, ani innych uchwał. Skupił na obronie osoby powiązanej z jego czerwoną partią. Taka głębia w tym wszystkim.

Abck79c1
Abck79c1
2 lata temu

Wspomniana szkola rolniczą została zlikwidowana, bo ani warunki ani zainteresowanie kierunkiem kształcenia nie było odpowiednie. Nie takie szkoły były likwidowane i to nie ze względu na dyrektora. Słynnej szkoły rolniczej w Grodkach też już nie ma. Żeby o tym mówić trzeba znać fakty.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu

Z życia wzięte !!!==== po obejrzeniu Sesji Rady Powiatu, i zapoznaniu się z jej opisem, mogę napisać tylko jedno : Panie Starosto Rakowski, zdaje sobie sprawę że z dawnych lat jest Pan przyzwyczajony tylko do pochwał pod Pańskim adresem, ale niestety spotkał sie Pan na SESJI z krytyką i to słuszną w wystąpieniu Radnego Jana Salwy, słuchając Radnego Salwy, nie mogłem uwierzyć że tak spokojny i wyważony w ocenach Radny Salwa, zdecydował się na słówa krytyki SŁUSZNEJ, stosunku do PaŃskiej grupy, która po układach z Burmistrzem miasta pozwoliła Panu zając to stanowisko, aby tym samym pozbawić dalszego rządzenia Powiatem byłemu Staroście Wojnarowskiemu, a pomogli w tym Panu Radni, Jankowski i Zejer, który w pózniejszym czasie dostał awans za tą [przysługę i został v-ce Burmistrze. Jako baczny obserwator Życia samorządowych władz uważam Pańską wypowiedż w stosunku do Radnego Salwy, za nie na miejscu, która nie przystoi STAROŚCIE. —- TAK TRZEBA SIĘ PRZYZWYCZAIĆ DO KRYTYKI, I NIE BRONIĆ LUDZI KTÓRZY W POWIECIE NIC NIE OSIĄGNĘLI ZWŁASZCZA SWEGO ZASTEPCY MARKIEWICZA.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu

Aby moje oceny byly kpmpletne, chcialem pogratulowac RADNEMU SALWIE, za odwagę i słuszną krytykę powiatu, TAK TRZYMAC PANIE RADNY, I TAKICH RADNYCH JEST NAM POTRZEBA W MLAWIE !!!!

Do dziadka
Do dziadka
2 lata temu

Dzięki tej sytuacji, którą Pan opisał budżet powiatu z 79mln urósł do 100mln i to nie dzięki kredytom. Były Starosta powinien spalić się że wstydu. Tyle kadencji przespanych, a też przez 8 lat miał sprzyjających rządzących. Nawet swojego marszałka. Ciechanów i Przasnysz sytuację wykorzystali wzorowo. Jeśli chodzi o kulturę to zabrakło jej Panu Salwie. Do czasu wyroku jest się niewinnym. Obrażanie świadczy o słabości. Życie w komuszych czasach dało o sobie znać.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Do dziadka

Jestes pracownikiem Starostwa, Ja pis,ac to co uslyszal i zobaczylem na Sesji, i przeczytalem co dla mnie bylo tylko potwierdzenim, o waszych bledach, a juz wystapienie Starosty Rakowskiego bylo olbrzymim nietaktem, w ogole nie odniósł sie mwrytorycznie do tej krytyki, a dlaczego, ano dlatego wychodzil ze slusznego zalozenia, ze nie kasa sie ręki, ktora dala mu stanowisko Starosty, bo wczesniej naradzal sie z Burmistrzem jak by tu wykolowac Wojnarowskiego , no i mu sie udalo, wiec sumujac wystapienie Radmego Salwy, w obawie aby nie utracic stanowiska, przyjal zasade dzialania pisowskich nieudacznikow, i zaatakowal bardzo nieładnie Salwe, zgodnie z wzorcami pisiwskich mocodawców, Ja piszac swe posty, w ogole, nieiczylem na to ze spotkam sie zpozytywna opinia, pisowskich rajców powiatowych, doskonale wiedzialem o tym ze znajda się obroncy, i moge to zrozumiec, BO KAZDA KRYTYKA, KTORA WIDAC WAS ZABOLALA, , i dlatego stajecie w obronie Starosty, ktory absolutnie bezzasadnie odniosl, sie w sposob arogancki do RADNEGO SALWY, a powinien wiedziecze Statoscie, nie przystoi aby wypowiadac takie slowa, w stosunku do Radnego Salwy !!! Powinienes wiedziec urzedasie, ze w komuszych czasach, po tskich wypowiedziach Starosta, zegnal by sie ze swoim stanowiskiem , za tych komuszych czasow. Takie pionki jak ty , zamiatalyby mlawskie ulice albo czyscily kible w szpitalu, i jezdzily mopem po korytarzach. MIEJ UMIAR MOCIUM PANIE W PISANIY SWYCH IPOWIESCI. bo to nie jest tak,!!

Do dziadka
Do dziadka
2 lata temu

Tęsknimy za dziadkiem Stalinem raz sierpem raz młotem czerwoną zarazę starosta nie powinien się wypowiadać bo niestety zniżył się do kloacznego poziomu Pana radnego.

xXx
xXx
2 lata temu
Reply to  Do dziadka

Powtórzę za Tobą „Do dziadka” – raz sierpem raz młotem pisowską komunistyczną chołotę.

Do xxx
Do xxx
2 lata temu
Reply to  xXx

Każdą, jeżeli jest komunistyczna.

Xawery
Xawery
2 lata temu
Reply to  Do dziadka

Powtórzę za toba== RAZ SIERPEM RAZ MLOTEM== WALIC PO TYCH GLUPICH LBACH TA PRAWICOWA HOLOTE, patrz na siebie bo za chwile ty utopisz sie w tym kloacznym szambie , prawicowym

Do Xawery
Do Xawery
2 lata temu
Reply to  Xawery

Za to ty nie dość że się topisz w lewicowym szambie, to nawet ci się podoba. Płyniesz z kałem wprost z Czajki. Xawery lubi fekalia, szczególnie warszawkie. Na śniadanie i na obiad. Na kolacje Biedroń lub Czarzasty.

Do dziadka
Do dziadka
2 lata temu

Ile błędów. Komuna nie dała ci wykształcenia.

Abck79c1
Abck79c1
2 lata temu

Przynajmniej za obecnego wicestarosty w szpitalu jest czysto, a nie jak za czasów poprzedniej vice.

Mławianin
Mławianin
2 lata temu
Reply to  Abck79c1

Ha ha ha to vice starosta sprząta w szpitalu?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Mławianin

Tak prawdę powiedziawszy, to on się tylko do tego nadaje.

Do anonimowo
Do anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Lewicowi troglodyci przyjęte jest że sprawami zdrowia zajmuje się wice starosta. Wcześniej to była Pani Gutowska. Wystarczy się czymś interesować, podpowiedzieć, a zmiany widać. Gutowska pilnowała starosty. Z wiadomych powodów. Znanych panu Salwie. Hahaha. Wtedy nie stanowiło to dla niego problemu.

Alicja
Alicja
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Odezwał się fachowiec. Haha

45
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x