Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kasa dla mundurowych. Nawet 2,5 tys. zł dodatkowo


– Chcemy zatrzymać Was w służbie i oferujemy atrakcyjne warunki pracy – powiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. – To ważny sygnał dla doświadczonych funkcjonariuszy, którzy mają szereg sukcesów na swoim koncie – dodał. Przyjęty 9 czerwca br. przez Radę Ministrów projekt ustawy dotyczący służb mundurowych wprowadza m.in. świadczenia motywacyjne po 25 latach służby, wzmocnioną ochronę prawną funkcjonariuszy oraz korzystniejsze zasady naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.


Rząd przyjął projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach dotyczących wsparcia służb mundurowych nadzorowanych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych oraz Służby Więziennej, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji. – Dziś polski rząd zatwierdził i przyjął projekt ustawy o wsparciu służb mundurowych podległych MSWiA. Ten projekt lada moment trafi do Sejmu, będzie szybko procedowany i mam nadzieję, że nowe przepisy prawa wejdą w życie już w sierpniu br. – powiedział szef MSWiA.

Projekt wprowadza prawo funkcjonariuszy do świadczenia motywacyjnego. Jeśli funkcjonariusz Policji, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej czy Służby Więziennej zamiast odejść na emeryturę zdecyduje się pozostać w służbie, uzyska dodatek motywacyjny. Będzie on przyznawany po 25 latach służby w wysokości 1,5 tys. zł brutto miesięcznie lub po 28,5 latach służby w wysokości 2,5 tys. zł brutto miesięcznie. Dodatek motywacyjny będzie powszechny. Świadczenie motywacyjne będzie przysługiwać funkcjonariuszom, którzy uzyskali pozytywną opinię służbową oraz przeciwko którym nie toczy się postępowanie karne lub dyscyplinarne.

Ochrona prawna funkcjonariuszy, zasady naliczania ekwiwalentu pieniężnego za urlop

– Regulujemy też na zasadach bardzo korzystnych dla funkcjonariuszy sprawę ekwiwalentu za zaległe urlopy. Proponujemy również cały szereg rozwiązań odnoszących się do ich ochrony prawnej – powiedział minister Mariusz Kamiński. Zgodnie z projektem ustawy, funkcjonariuszowi będzie przysługiwać zwrot kosztów poniesionych na ochronę prawną, jeżeli postępowanie karne prowadzone w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych zakończy się wyrokiem uniewinniającym lub zostanie umorzone. Zmienione zostaną również zasady naliczania ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop. Funkcjonariuszom Policji, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa za niewykorzystany urlop wypoczynkowy i dodatkowy (za wiek, staż i trudne warunki służby) wypłacany będzie ekwiwalent pieniężny w wysokości 1/21 części miesięcznego uposażenia przysługującego na ostatnio zajmowanym stanowisku.

Dodatkowe zmiany wynikające z ustawy

Projekt ustawy przyjęty przez rząd zmienia i ujednolica zasady odpowiedzialności dyscyplinarnej funkcjonariuszy. Wprowadza przejrzyste zasady i procedury prowadzenia postępowań dyscyplinarnych w Policji, Straży Granicznej i Służby Ochrony Państwa. Wzmacnia również prawa funkcjonariuszy, przykładowo funkcjonariusz będzie mógł wnieść sprzeciw od rozmowy dyscyplinującej oraz złożyć wniosek o dobrowolne poddanie się karze dyscyplinarnej.

Ujednolicone zostaną także przepisy dotyczące wyżywienia w formacjach mundurowych. Szczegółowo określone zostaną warunki otrzymywania wyżywienia oraz wprowadzona zostanie możliwość przyznawania świadczenia pieniężnego zamiast wyżywienia. Świadczenie pieniężne będzie przyznawane m.in. funkcjonariuszowi za służbę pełnioną na wolnym powietrzu od 1 listopada do 31 marca przez co najmniej 4 godziny dziennie.

źródło: MSWiA

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marco
Marco
2 lata temu

Wydatki na nagrody dla administracji rządowej Tuska i Kopacz i w samorządach rządzonych przez PO ( z budżetu centralnego i regionalnych) …. po ujawnieniu wszystkich danych , wyniosły oficjalnie 626 mln.zł..!!! ________________________________.. Kwota nagród dla administracji rządowej B.Szydło, to około 1,5 mln.zł —– (nagrody jednak oddano na cele dobroczynne) …………………….*** Z 626 mln.zł , nagród dla „targowicy” — NIE ODDANO ani złotówki .!!! —— linki ; ———– https://t.co/65nLcTs7 n3 ————–comment image

Marco
Marco
2 lata temu

Taka Ibka …. przypominam ci szujo z #.Soku z Buraka ; ——————— Tak WYDAWAŁA KASĘ kasta PO – PSL .!!! ————- * 26 mld zł na ratowanie strefy € .(Polska w strefie € nie jest) , czyli dla niemieckich banków „umoczonych” w Grecji ……….. * 430 mln zł na (niby polską) prezydencję PO w UE – iventy i fety …………. * 182 mln zł na niewidzialną elektrownię jądrową (A.Grad i spółka) ……….. * 90 mln zł na niepotrzebne i przegrane przez Bronka Komorowskiego referendum ………… * 66 mln zł na niewykorzystywany portal Urz. Marszałk. „Dolny Śląsk” …………. * 50 mln zł na niepotrzebny portał int. dla bezdomnych od Kosiniaka – Kamysza …………. * 49 mln zł na niewykorzystywany portal „Empatia” …………. * 42,7 mln zł wydał Vicek Rostowski na nagrody w Min. Finansów ………….. * 23,7 mln zł wydał W.Pawlak na nagrody dla Min. Gospod. . ………. * 21 mln zł – tyle zarobił Tomasz Lis w TVP na niszczeniu PISowskiej opozycji ……………. * 15,2 mln zł na nagrody dla Min. Pracy i PS. od J Fedak ………… * 8 mln zł od M.Sawickiego dla Min. Rolnictwa ………… * 6 mln zł na loty z Wa—wy do Gdańska dla D.Tuska ……………… * Kwot głupio wydatkowanych do 5 mln zł nie ujęto .!!! ……………………………………………………………………………………………… ………………………………………………………………………………….*** Wydatki na nagrody dla administracji rządowej T

mławianka
mławianka
2 lata temu

I.
Hemi, policz, o ile umiesz liczyć (to tylko 5 lat):
Ktoś musi patrzeć złodziejom na ręce!

4.800.000 na straty stadniny w Janowie za 2018 i 2017, za 2019 rząd uparcie milczy
5.500.000 na trefne maseczki od kumpla, instruktora narciarstwa
7.500.000 cena zakupu trzech rozbitych limuzyn Dudy, Szydło i Macierewicza
10.000.000 na komisję Macierewicza, badanie parówek, puszek
10.000.000 znikło w upadającej, państwowej stoczni GRYFIA za stępkę promu Morawieckiego
12.000.000 na zabawę na lotnisku w „lądowanie Antonowa”
17.000.000 na testy które „uległy” zniszczeniu w transporcie LOTu
20.000.000 na testy które okazały się nieskuteczne
25.000.000 łącznych dotacji na biznes męża „naszej Beatki”, prywatna szkoła
27.000.000 przepłacone firmie znajomego Macierewicza za testy z Turcji, 6x drożej niż polskie
30.000.000 stracił szumnie upaństwowiony, konający Autosan za 20 min spóźnienia na przetarg
40.000.000 na łapówki dla KNF za przejęcie banku „za złotówkę”
50.000.000 na projekt księdza egzorcysty, od resortu Ziobry
65.000.000 wyprowadzone przez senatora PiS z fundacji SKOK
70.000.000 na nielegalny druk kart wyborczych

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

II.
100.000.000 na jachty i wydatki Polskiej Fundacji Narodowej
115.000.000 poszło wg. raportu NIK na lewe przetargi w służbie więziennej Patryka Jakiego
140.000.000 na biznes brata i żonki ministra Szumowskiego
165.000.000 dotacji z budżetu państwa na prywatne muzeum Tadeusza Rydzyka i jego biznesy
200.000.000 na respiratory od handlarza bronią (dane lista ONZ), 3x drożej niż na rynku
500.000.000 dla książąt Czartoryskich od Glińskiego, pieniądze znikły, fundacja upada
1.000.000.000 straciły łącznie państwowe Enea i Energa na budowie elektrowni Ostrołęka
1.200.000.000 znikło w GetBack, to państwowe banki czyściły portfele z długów na koszt GetBack
1.300.000.000 promesy kredytowej PKO dla spółki Kaczyńskiego „Srebrna” na dwie wieże
1.500.000.000 na roczne wynagrodzenia katechetów
2.000.000.000 na nową planszę pogody w TVP,
5.000.000.000 wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny klientom 13 upadłych kas SKOK
90.770.000.000 (prawie STO MILIARDÓW ZŁOTYCH) PUSTYCH I BEZ POKRYCIA wydrukował pan Glapiński w NBP na wykup obligacji rządowych (dane samego NBP na początek 06.2020)
112.000.000.000 dziura w VAT za rządów Banasia i Morawieckiego 2016-2019, dane ministerstwa

50.000.00 koperty Kaczyńskiego dla księdza, 18.000 wydane przez Agatę Dudę na apaszki i 4.000 na wstążki to już drobne nie warte splunięcia…

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Kopiuj-wklej, Ctrl-C Ctrl-P, skąd masz te pseudo-rewelacje, znowu z wyborczej zerżnęłaś?

Napisałem wcześniej – 50 mld zł. Dacie tyle dochodów ludziom, ta wasza liberalno-lewicowa klika znana do tej pory z różnych panów Balcerowicza, prywatyzacji, likwidacji, restrukturyzacji?

Jaki był efekt waszych rządów – w 2015 r. Polska była krajem, w którym udział =płac= w PKB był bodaj najniższy w całej UE, pomijając zdaje się Rumunię.

Kraj taniej siły roboczej – to był wasz projekt na Polskę. I miejmy nadzieję, że ludzie nie dadzą się nabrać na te wasze tricki i tandetne zagrywki wilka strojącego się dla niepoznaki w owczą skórę.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

…a to pow3iedział jeż schodząc ze szczotki do czyszczenia butów.

Czytasz „Wyborczą” i jeszcze jesteś ślepy? – w takim razie nic ci nie pomoże…

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Na zasadzie gazetki humorystycznej, why not? Śmiech to zdrowie, to ich nadęcie anty-PiS-owskie jest doprawdy zabawne.

Nie wiem jak można ten bełkot traktować na poważnie, niemniej niektórym się jak widać udaje:).

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wasze nadęcie jest bardziej śmieszne i zabawne. To co puszczacie w tej waszej szczujni nijak nie odzwierciedla rzeczywistości, to jest dopiero bełgot, bełkot do potęgi n-tej.
Jak wy możecie tego bełkotu pisowskiego słuchać, no ale cóż… mózgi zlasowane, zmanipulowane przez guru na Nowogrodzkiej. Kazdy członek sekty tak ma, a PIS to niczym sekta.

mławianka
mławianka
2 lata temu

Kasa dla policjantów. Ja rozumiem, że dostają podwyżki, i to spore policjanci, ale dodatkowe pieniądze, specjalnie dla tych, którzy powinni odejść na emeryturę i to w wysokości do 2.500zł miesięcznie to gruba przesada wziąwszy pod uwagę to, że bezrobocie rośnie.

No, ale tych co pałują i atakują gazem pieprzowym po oczach trzeba dofinansować. Normalni policjanci nie chcę tego robić. Nawet niektóre komendy się wyłamały i nie pojechały mimo rozkazu na strajki do warszawy. Wielki szacun dla tych komendantów. Wiedzieli czym taka niesubordynacja się skończy, a jednak się przeciwstawili.

Wielkie brawa!!!

W Warszawie, za podatników pieniądze:
okolicę Pałacu Prezydenckiego patroluje czterech policjantów, dwóch ochrania ambasadę rosyjską, a czterech pełni służbę w miejscu nazwanym w dokumencie KRP V.
a okolice domu Jarosława Kaczyńskiego na Żoliborzu patroluje w trybie zmianowym nawet 18 policjantów. Wśród nich jest dwóch funkcjonariuszy po cywilnemu.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Policjanci pilnują porządku.

A ich ciężka praca bywa udaremniana przez przez sądy, które jak wiadomo w większości są kontrolowane przez zwolenników POKO.

Dlaczego dysproporcje płacowe na niekorzyść policji, która jest na pierwszym froncie walki z przestępczością, miałyby się pogłębiać?

Polica ochrania miejsca i osoby, które są narażone na czyny przestępcze. Robienie arzutu policjantom z tego, że zapobiegają przestępstwom to miej więcej tak, jakby krytykować strażaków za to, że gaszą pożar.

Logiki w tym nie ma, ale jak wiadomo, niektórym nienawiść do PiS zakłóca już całkowicie trzeźwość myślenia:).

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

I.
Tobie hemi propagandowa TVP za publiczne pieniądze i nienawiść do POKO naprawdę zakłóca trzeźwość myślenia.
Twój komentarz w najmniejszej nawet ociupinie nie jest odpowiedzią na mój komentarz. Mój komentarz jest zupełnie o czymś innym.

Co do ogólnych podwyżek dla służb mundurowych nie mam żadnych uwag, ale co do specjalnego wyróżniania starych zgredów to tak i to wielkie obiekcje.
Dostaną 2.500zł podwyżki i za rok przejdą na emerytury o 2.500zł wyższe, która grupa pracowników korzysta z takich luksusów?

Służby mundurowe nawet nie odprowadzają składek na ZUS, a emeryturę dostają w wysokości ostatnich zarobków.

Piękny ten kraj – Polska.

Nie mam przyjemności z tobą dyskutować, a więc nie podpinaj swoich idiotycznych wywodów pod moje komentarze.
Nie myśl, że jak ogłupiliście suwerena swoją propagandówką za publiczne pieniądze, to i mnie ogłupicie.

Ja się nie dam, bo umiem SAMODZIELNIE myśleć, nie jestem waszym suwerenem i od kilku lat NIE OGLĄDAM ŻADNEJ TELEWIZJI.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

II.
TVP od chwili skolonizowania przez ludzi Jacka Kurskiego „Wiadomości” służą jako pas transmisyjny przekazujący propagandę sprzyjającą interesom Prawa i Sprawiedliwości.
Nie mają nic wspólnego z misją informacyjną, jaka powinna przyświecać telewizji finansowanej z publicznych pieniędzy.
W rolach drugoplanowych pojawia się tam złowrogie potężne lobby, rządzące światem, zakonspirowani konfidenci z czasów SB, mafia reprywatyzacyjna i ideolodzy LGBT domagający się masturbacji dzieci i homoseksualnych ślubów.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

Rozumiem, że wolałabyś, żeby o niektórych lobbies wspieranych przez euro-kandydata fircyka mówić jak o zmarłych: albo dobrze albo wcale, niby dlaczego?

TVP nie daje już parasola ochronnego nad kandydatami liberalnymi, którzy przez lata cieszyli się wielkimi względami, że wspomnieć „sto lat” dla Donka odśpiewane w TVP swego czasu w audycji red. Lisa.

Łza się w oku kręci, co, jaki był obiektywizm:)?

A jeśli nie chcesz, żeby Twoje doniosłe wywody nie były w żaden sposób komentowane, to załóż sobie bloga.

To jest w ogóle jakieś kuriozum – twierdzić, że nie ogląda się żadnej telewizji, a chwilę potem dywagować na tym, co nadaje TVP i dlaczego źle:):).

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Wiadomości to powinny być wiadomościami, a nie oczernianiem ludzi innych opcji, a wychwalaniem swoich. Tyle przekrętów co wy narobiliście to nikt nie narobił. Zapewne słyszałeś o wystawie ” 100 afer PIS”
Było kopiuj wklej, bo po co mam się silić, jak to są i moje poglądy. 🙂
Wy jesteście jak plaster miodu na całe zło, ale prawda, że wy jesteście najgorszym złem.

Co wyście wymyślili i wmówili suwerenowi za głupoty:
– ideologia LGBT? – nie ma czegoś takiego jest po prostu LGBT
– kto się domaga masturbacji dzieci? – masturbacja dzieci to nie to samo co edukacja seksualno, to również nauka o tym, żeby dzieci nie dały się skrzywdzić pedofilom, a ponadto to lekcje tylko dla chętnych.
O czym ty pleciesz, jakie lobby, człowieku wyjdź z tego zakłamanego tvp i otwórz oczy.

Tak cały czas szczujecie, a to Hołowni się popłakał, a to Trzaskowski nie zaprosił księdza na wigilię i dobrze, więcej pieniędzy zostało bardziej wymierne cele, a nie na datek dla pasi…cha.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

PiS nie robi żadnych afer, zapamiętaj to sobie . PiS stawia na nogi to,co rządy lewicowo-liberalne przez całe lata postawiły na głowie.

Nie pasują „Wiadomości to nie oglądaj, jaki to problem?

TVP nie pasuje, bo przypomina prawdę o waszych rządach, które wy byście chcieli zakrzyczeć jak w Sejmie te patałachy z POKO, zachowanie na poziomie piaskownicy.

Całą tę waszą propagandę w proch i pył twarde dane rozbijają. 50 mld zł, jakie rocznie wypływały z budżetu państwa na oszustwa na VAT, akcyzie i paliwie, PiS oddał ludziom, i to z naddatkiem: 41 mld zł na 500+, 11,8 mld zł trzynastka dla emerytów.

I tej prawdy nie zakłamiecie.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  mławianka

A może jak się robi kopiuj-wklej z artykułu w lewicowej gazetce wypadałoby napisać, że chodzi o cytat a nie o własne przemyślenia?

Cienko, bardzo cienko!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi== jestes idioto na pisowskich uslugach, zamilcz ciekaku z obory.

Hemi
Hemi
2 lata temu

Bardzo dobre rozwiązania, za ciężką słuzbę należy się godne wynagrodzenie.

Trzeba zmniejszać dysproporcje płacowe z czasów poprzednich rządów. Dla nich to było normalne,że np. sędziowie, ich oczko w głowie, zarabiają bardzo dobrze, a policja czy cywilni pracownicy sądów jakieś grosze. Jakim prawem?

Dobre decyzje min. Kamińskiego, którego jakiś dowcipniś oskarżał niedawno o … niekompetencję.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Hemi

Hemi pisowski baranie wiesz z czego zaslynal ten trunkowy Kaminski, a no z tego ze dawniej,.obrzucal jajkami, PREZYDENTA KWAŚNIEWSKIEGO, a dzis chroni Wodza, Kaczynskiego wysylajac pod jego dom 18 funkcjonariuszy, POLICJI,. KAMISKI MA TAKIE SAME KOMPETENCJE JAK TY CIEMNIAKU.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x