Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus. Raport sanepidu z dnia 11 czerwca. 3 osoby hospitalizowane z podejrzeniem


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 11.06.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 11.06.2020 r . (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 290 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 36 / (19)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 3 / (3)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)1 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 / (0)

PPIS w Mławie informuje, że u 3 osób (2 osoby dorosłe i 1 dziecko) zostały pobrane wymazy w kierunku koronawirusa Covid-19. Do momentu uzyskania wyników osoby z otoczenia zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

Liczba osób objętych kwarantanną uległa zwiększeniu, jest to spowodowane osobami przybywającymi z zagranicy. Osoby przybyłe w ostatniej dobie to obcokrajowcy.

PPIS w Mławie informuje, że liczba osób objętych kwarantanną domową wynika z ilości osób przybywających z zagranicy na teren powiatu mławskiego. Obowiązku kwarantanny nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz. Urz. UE L 77 z 23.03.2016, str. 1, z późn. zm.). Pozostałe osoby wjeżdżające na teren Rzeczpospolitej Polskiej muszą odbyć 14-dniową kwarantannę, co wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

źródło: PSSE

Zobacz także…

 

Pilne. Ciechanowski sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli w mszach świętych i odpuście

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
4 lata temu

Góra za 2 tygodnie po tych procesjach nastąpi szczyt zachorowań. Za 2 tygodnie będzie 25 czerwca, a 28 czerwca wybory…
No i będzie super: część chorych, większa część ludzi w kwarantannie…
Lepiej już w tej chwili występować o możliwość korespondencyjnego głosowania.
PIS będzie miał pełne ręce roboty, ale w takich warunkach Maliniak wygra te wybory.
Ciekawie się zapowiada…

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Kuba

Maliniak to był sympatyczny gość, koleżeński, miał świetny kontakt z „dołami”, z szeregowym pracownikami, został nawet przez nich wybrany na przedstawiciela załogi. I tak powinno być:).

Nie to, co jakiś wyniosły paniczyk, który legitymuje się koneksjami w UE, pięcioma dyplomami i czterema językami, a starszej kobiecie wstawia szybę w drzwi na taśmę klejącą, a potrzebujące osobie wręcza bez żenady kwotę 30 gr. Maliniak by takiego obciachu nie zrobił.

Mławianka
Mławianka
4 lata temu
Reply to  Kuba

Wygra wygra, nie szukaj wytłumaczenia dla przegranych

ALKA
ALKA
4 lata temu

To i tak dziwne , że tylko trzy biorąc pod uwagę co się dzieje np. w mławskich marketach, osoby w maseczkach można policzyć na palcach jednej ręki o braku zachowania odstępu nie mówiąc. Ludzie zapomnieli, że jest epidemia ale jak w Mławie się zacznie a ( oby nie) zachorują pracownicy wiodących firm to będzie u nas jak na Śląsku i wtedy dopiero ludzie się ockną

tito
tito
4 lata temu
Reply to  ALKA

Do tego brak empatii i egoizm naszego ludzkiego gatunku. Nie każdy chce, by mu ktoś chuchał przez ramię w kolejce. Rozumiem, że niektórzy nie noszą maseczek z powodów np. zdrowotnych, bo się w nich trudno oddycha itp., ale to że ludzie nie zachowują między sobą dystansu mnie poraża 🙁

taki jeden
taki jeden
4 lata temu
Reply to  ALKA

Osoby bez założonych masek w sklepach są flejtuchami.

Janek
Janek
4 lata temu
Reply to  ALKA

Jaka epidemia? To jeszcze ludzie w to wierzą? Masakra.

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  ALKA

W sklepie koleżanko, to jesteś chwilę i tylko z ludźmi się mijasz, ale zobacz kościoły, msze , to są pomieszczenia zamknięte w których przebywasz koło godziny. Tam jeśli ktoś się trafi zakażony , to w bardzo łatwy sposób podaruje koronawirusa minimum 10 osobom jak nie większej ilości.
Już jest w Polsce głośno o zakażeniach w kościołach.

Hemi
Hemi
4 lata temu
Reply to  Olka

Można na zewnątrz stać, jaki problem?

Kościelna
Kościelna
4 lata temu
Reply to  Olka

Oj chyba Tobie zarażenie w kościele nie grozi

Olka
Olka
4 lata temu
Reply to  Kościelna

Nie mam zamiaru prosić się na siłę o koronawirusa, bo miłe mi jest zdrowie i życie i w żadnych spędach nie będę dobrowolnie brać udziału.
Pamiętaj Kościelna, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
Te maseczki, które nosicie w tłoku, w dużych zgromadzeniach w pomieszczeniach zamkniętych na niewiele się zdadzą jeśli trafi się choć jedna osoba zarażona. Widziałaś jak są ubrane osoby chociażby pobierające wymazy do zbadania na koronawirusa?

Tom
Tom
4 lata temu
Reply to  Olka

Już niestety w jednej z parafii w mazowieckim sanepid poszukuje uczestników komunijnej mszy.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x