Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus. Raport sanepidu z dnia 11 czerwca. 3 osoby hospitalizowane z podejrzeniem


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 11.06.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 11.06.2020 r . (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 290 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 36 / (19)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 3 / (3)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)1 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 / (0)

PPIS w Mławie informuje, że u 3 osób (2 osoby dorosłe i 1 dziecko) zostały pobrane wymazy w kierunku koronawirusa Covid-19. Do momentu uzyskania wyników osoby z otoczenia zostały objęte nadzorem epidemiologicznym.

Liczba osób objętych kwarantanną uległa zwiększeniu, jest to spowodowane osobami przybywającymi z zagranicy. Osoby przybyłe w ostatniej dobie to obcokrajowcy.

PPIS w Mławie informuje, że liczba osób objętych kwarantanną domową wynika z ilości osób przybywających z zagranicy na teren powiatu mławskiego. Obowiązku kwarantanny nie stosuje się w przypadku przekraczania granicy państwowej stanowiącej granicę wewnętrzną w rozumieniu art. 2 pkt 1 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/399 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie unijnego kodeksu zasad regulujących przepływ osób przez granice (kodeks graniczny Schengen) (Dz. Urz. UE L 77 z 23.03.2016, str. 1, z późn. zm.). Pozostałe osoby wjeżdżające na teren Rzeczpospolitej Polskiej muszą odbyć 14-dniową kwarantannę, co wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

źródło: PSSE

Zobacz także…

 

Pilne. Ciechanowski sanepid szuka wiernych, którzy uczestniczyli w mszach świętych i odpuście

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
12 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Kuba
Kuba
11 miesięcy temu

Góra za 2 tygodnie po tych procesjach nastąpi szczyt zachorowań. Za 2 tygodnie będzie 25 czerwca, a 28 czerwca wybory…
No i będzie super: część chorych, większa część ludzi w kwarantannie…
Lepiej już w tej chwili występować o możliwość korespondencyjnego głosowania.
PIS będzie miał pełne ręce roboty, ale w takich warunkach Maliniak wygra te wybory.
Ciekawie się zapowiada…

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Maliniak to był sympatyczny gość, koleżeński, miał świetny kontakt z „dołami”, z szeregowym pracownikami, został nawet przez nich wybrany na przedstawiciela załogi. I tak powinno być:).

Nie to, co jakiś wyniosły paniczyk, który legitymuje się koneksjami w UE, pięcioma dyplomami i czterema językami, a starszej kobiecie wstawia szybę w drzwi na taśmę klejącą, a potrzebujące osobie wręcza bez żenady kwotę 30 gr. Maliniak by takiego obciachu nie zrobił.

Mławianka
Mławianka
11 miesięcy temu
Reply to  Kuba

Wygra wygra, nie szukaj wytłumaczenia dla przegranych

ALKA
ALKA
11 miesięcy temu

To i tak dziwne , że tylko trzy biorąc pod uwagę co się dzieje np. w mławskich marketach, osoby w maseczkach można policzyć na palcach jednej ręki o braku zachowania odstępu nie mówiąc. Ludzie zapomnieli, że jest epidemia ale jak w Mławie się zacznie a ( oby nie) zachorują pracownicy wiodących firm to będzie u nas jak na Śląsku i wtedy dopiero ludzie się ockną

tito
tito
11 miesięcy temu
Reply to  ALKA

Do tego brak empatii i egoizm naszego ludzkiego gatunku. Nie każdy chce, by mu ktoś chuchał przez ramię w kolejce. Rozumiem, że niektórzy nie noszą maseczek z powodów np. zdrowotnych, bo się w nich trudno oddycha itp., ale to że ludzie nie zachowują między sobą dystansu mnie poraża 🙁

taki jeden
taki jeden
11 miesięcy temu
Reply to  ALKA

Osoby bez założonych masek w sklepach są flejtuchami.

Janek
Janek
11 miesięcy temu
Reply to  ALKA

Jaka epidemia? To jeszcze ludzie w to wierzą? Masakra.

Olka
Olka
11 miesięcy temu
Reply to  ALKA

W sklepie koleżanko, to jesteś chwilę i tylko z ludźmi się mijasz, ale zobacz kościoły, msze , to są pomieszczenia zamknięte w których przebywasz koło godziny. Tam jeśli ktoś się trafi zakażony , to w bardzo łatwy sposób podaruje koronawirusa minimum 10 osobom jak nie większej ilości.
Już jest w Polsce głośno o zakażeniach w kościołach.

Hemi
Hemi
11 miesięcy temu
Reply to  Olka

Można na zewnątrz stać, jaki problem?

Kościelna
Kościelna
11 miesięcy temu
Reply to  Olka

Oj chyba Tobie zarażenie w kościele nie grozi

Olka
Olka
11 miesięcy temu
Reply to  Kościelna

Nie mam zamiaru prosić się na siłę o koronawirusa, bo miłe mi jest zdrowie i życie i w żadnych spędach nie będę dobrowolnie brać udziału.
Pamiętaj Kościelna, ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
Te maseczki, które nosicie w tłoku, w dużych zgromadzeniach w pomieszczeniach zamkniętych na niewiele się zdadzą jeśli trafi się choć jedna osoba zarażona. Widziałaś jak są ubrane osoby chociażby pobierające wymazy do zbadania na koronawirusa?

Tom
Tom
11 miesięcy temu
Reply to  Olka

Już niestety w jednej z parafii w mazowieckim sanepid poszukuje uczestników komunijnej mszy.

12
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x