Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dziś  Boże Ciało. Procesje wyjdą też tradycyjnie na ulice miasta


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w tym roku przypada 11 czerwca. Tegorocznym hasłem obchodów będzie „Św. Jan Paweł II – żarliwy czciciel Eucharystii”. Kuria płocka zachęca duszpasterzy, aby w czasie uroczystości z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wspominali nauki Papieża -Polaka. Ze względu na pandemię koronawirusa, procesje w większości parafii w Diecezji Płockiej odbywać się będą na terenie przykościelnym. Nie we wszystkich parafiach jednak tak będzie.


Tradycyjna procesja do czterech ołtarzy ustawionych wokół Starego Rynku, odbędzie się w parafii Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika.

– Przygotowane będą cztery ołtarze: I przygotuje Odnowa w Duchu Świętym, II – Wspólnota Adsum Domine, III – Koła Żywego Różańca, IV Siostry Misjonarki. Pójdziemy z procesją wokół rynku. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Uroczystą liturgię tego dnia rozpoczniemy Mszą Świętą sprawowaną w naszym kościele o godz. 11.30. Zapraszamy całą asystę procesyjną, ministrantów, dziewczynki do sypania kwiatkami, chór parafialny Bardzo prosimy, aby używać w kościele maseczek czy przyłbic, a w czasie procesji zachowajmy bezpieczna odległość, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia – czytamy na stronie internetowej parafii.

Uliczna procesja odbędzie się również w parafii Świętej Rodziny.

– Procesja z Najświętszym Sakramentem przejdzie wzdłuż posesji parafialnej ulicami : Torfa – Załęskiego, Powstańców Wielkopolskich, kard. Stefana Wyszyńskiego i powróci do kościoła. Pierwszy ołtarz będzie przy krzyżu misyjnym, przygotowują Koła Żywego Różańca. Drugi przy Przedszkolu „Dzieciątka Jezus”. Trzeci na placu parafialnym przygotowuje Ruch Rodzin Nazaretańskich a czwarty w kościele. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 z procesją i o godz. 18.00 – podaje parafia na facebooku.

 Natomiast w parafii Matki Bożej Królowej Polski procesja odbędzie się na terenie przykościelnym.

– W związku z obowiązującym prawem z racji pandemii i zarządzenia Biskupa Płockiego, obchody tej Uroczystości jesteśmy zmuszeni ograniczyć do terenu przy naszym kościele. Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną w pełnym składzie – podaje na swojej stronie internetowej parafia.

O stosowanie się do zaleceń sanitarnych podczas Uroczystości Bożego Ciała zaapelował przewodniczący Episkopatu abp. Stanisław Gądecki.

W kontekście zbliżającej się Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – mając na uwadze zdrowie i życie naszych rodaków – zwracam się do wszystkich uczestników uroczystości religijnych z gorącym apelem o konsekwentne stosowanie się do aktualnych zaleceń sanitarnych. W sposób szczególny proszę o zasłanianie ust i nosa lub zachowanie dystansu 2 metrów od innych uczestników zgromadzenia. Wskazania te obowiązują wszystkich uczestników liturgii, z wyjątkiem celebransów.

Wyrażając radość ze zniesienia limitu wiernych mogących uczestniczyć w zgromadzeniach religijnych – zwłaszcza w niedzielnej Eucharystii – pragnę jednocześnie przypomnieć o dalszej konieczności stosowania prewencyjnych zasad bezpieczeństwa w duszpasterstwie, według zaleceń biskupa miejsca – czytamy w opublikowanym przez KEP komunikacie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

… a po tygodniu czy po dwóch nastąpi wysyp zakażeń jak grzybów po deszczu, no ale na rewię mody trzeba iść.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x