Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Strażacy ochotnicy uratowali bocianiątka [Zdjęcia]


Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – to nie tylko maksyma widniejąca na strażackich sztandarach, ale sprawdzająca się w codziennym działaniu praktyka. Strażacy ochotnicy w sytuacji zagrożenia porzucają swoje zajęcia i spieszą ratować ludzkie życie, zdrowie i mienie. Nie jest im też obojętny ;os zwierząt czy ptaków.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Takie działania podjęli właśnie druhowie z OPS Baranowo (pow. przasnyski), gdy wichura zrzuciła bocianie gniazdo z przychówkiem.

W miejscowości Oborczyska zgłoszono powalone bocianie gniazdo, które spadło ze słupa. Po dotarciu na miejsce zastano na ziemi gniazdo, w którym znajdowały się małe bociany. Naszym zadaniem było przeniesienie gniazda na słup oraz bezpieczne przetransportowanie młodych bocianów do nowo powstałego gniazda — poinformowali druhowie z OSP Baranowo.

Maluchy trafiły pod opiekę bocianich rodziców, którzy niedługo po interwencji strażaków powrócili do gniazda.

fot. OSP Baranowo

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Ciekawe tylko czy bociany rodzice nie wyrzucą maluchów, bo zdaje się się że ptaki nie akceptują swoich dzieci jeśli czują, że dotknął je człowiek.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x