Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Strażacy ochotnicy uratowali bocianiątka [Zdjęcia]


Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – to nie tylko maksyma widniejąca na strażackich sztandarach, ale sprawdzająca się w codziennym działaniu praktyka. Strażacy ochotnicy w sytuacji zagrożenia porzucają swoje zajęcia i spieszą ratować ludzkie życie, zdrowie i mienie. Nie jest im też obojętny ;os zwierząt czy ptaków.


Takie działania podjęli właśnie druhowie z OPS Baranowo (pow. przasnyski), gdy wichura zrzuciła bocianie gniazdo z przychówkiem.

W miejscowości Oborczyska zgłoszono powalone bocianie gniazdo, które spadło ze słupa. Po dotarciu na miejsce zastano na ziemi gniazdo, w którym znajdowały się małe bociany. Naszym zadaniem było przeniesienie gniazda na słup oraz bezpieczne przetransportowanie młodych bocianów do nowo powstałego gniazda — poinformowali druhowie z OSP Baranowo.

Maluchy trafiły pod opiekę bocianich rodziców, którzy niedługo po interwencji strażaków powrócili do gniazda.

fot. OSP Baranowo

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu

Ciekawe tylko czy bociany rodzice nie wyrzucą maluchów, bo zdaje się się że ptaki nie akceptują swoich dzieci jeśli czują, że dotknął je człowiek.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x