Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Place zabaw w parku już dostępne


Miasto wczoraj otworzyło place zabaw w Mławie, nie czekając już na odrębne zalecenia sanitarne GIS. Już wcześniej były czynne place przy MOPS i MOSiR, teraz dołączyły pozostałe. Przy okazji tego otwarcia można przetestować, jak się sprawuje nowy oraz odnowiony sprzęt na placyku przy lodziarni.


Do wspomnianego placu zabaw w parku zostały zakupione i dostarczone nowe elementy: siedzisko z łańcuchami huśtawki, ścianka z oknem domku piaskownicy, ścianka z oknem labiryntu, pełna ścianka (szara) labiryntu, sprężyna do bujaka „Łoś” i bujak „Nosorożec”. Łączny koszt zakupu i dostawy wyniósł 9 698,55 zł brutto. Zamówienie zrealizowała firma Cityconcept Sp. z o.o. z Latchorzewa.

Dodatkowo renowacji placu dokonał mławski Zakład Usług Agrotechniczno-Sanitarnych „AGROSAN” Sp. z o.o. Zakres prac obejmował wymianę dachów domku w piaskownicy i zestawu wielofunkcyjnego na nowe z desek, oczyszczanie przepuszczalnej nawierzchni poliuretanowej, mechaniczne usunięcie zanieczyszczeń, naniesienie preparatu glonobójczego oraz mycie pod wysokim czyszczeniem. Koszt renowacji wyniósł 8 573,10 zł brutto.

Ponadto w ramach umowy na pielęgnację i konserwację zieleni miejskiej w Mławie, w tym nadzór i konserwację placu zabaw, zostały pomalowane elementy drewniane i metalowe piaskownicy, labiryntu, małej zjeżdżalni, huśtawek i bujaków.

Ratusz przypomina, by korzystając z placów zabaw, w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych pamiętać o:

  • Na plac zabaw wybierać  się z osobami, z którymi przebywasz na co dzień.
  • Wybierać czas na zabawę, kiedy odwiedzających jest najmniej.
  • Pamiętać o bezpiecznej odległości od innych przebywających na placu zabaw.
  • Pamiętać o dezynfekcji rąk po zabawie, a po powrocie do domu UMYCIU RĄK!.
  • PAMIĘTAJ! By stosować się do bieżących komunikatów władz i służb sanitarnych.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x