Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Policjant i żołnierz uratowali życie rocznej dziewczynce


St. sierż. Marcin Demkowski i żołnierz Stanisław Petrykowski udowodnili, że życie ludzkie jest wartością największą oraz że pomagać i chronić – to zasady, którymi kierują się w codziennej służbie. Gdy malutkie dziecko miało wyraźne problemy z oddychaniem, traciło przytomność i nie reagowało na bodźce zewnętrzne mundurowi zachowali zimną krew i ta dramatyczna akcja zakończyła się szczęśliwie.


Do zdarzenia doszło niedzielę w miejscowości Gutków. Policjant z Posterunku Policji w Sońsku oraz żołnierz WOT realizowali czynności służbowe. W pewnej chwili na drogę wybiegła roztrzęsiona kobieta prosząc o pomoc, ponieważ, jak relacjonowała, roczna dziewczynka dusi się, dostała drgawek i traci przytomność. Natychmiast na pomoc ruszył st. sierż. Marcin Demkowski oraz Stanisław Petrykowski z V Brygady WOT w Ciechanowie. Mundurowi natychmiast podjęli czynności ratunkowe udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej. Dziecko miało wyraźne problemy z oddychaniem, traciło przytomność i nie reagowało na bodźce zewnętrzne. Jednak mundurowi zachowali zimną krew i ta dramatyczna akcja zakończyła się szczęśliwie.

Dzięki szybko i profesjonalnie podjętej akcji ratowniczej dziecko zaczęło samodzielnie oddychać i odzyskiwać przytomność. Policjant i żołnierz monitorowali stan dziecka do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia ratunkowego. Na miejscu lekarz podjął decyzję o przewiezieniu dziewczynki do szpitala w Ciechanowie.

źródło i fot. KPP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
27 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
every
every
1 rok temu

Przytoczę taki morał pewnej Ballady Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego odnośnie obecnych zachowań PIS łącznie z naczelnikiem PiS i całym tym obecnym „rządem”
„GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.”
Pasuje jak ulał do za ich zachowań i tego co podają w propagandowej telewizji TVPIS.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

A w TVN co nadają? Peany na część Człowieka-awarii i jego festiwalu niespełnionych obietnic?

To jest niewiarygodne, że POKO nie wystarczy, że ma niebieską TV, całą masę prasy lewicowo-liberalnej i pół internetu, nie, oni chcieliby monopolu medialnego tak jak przed 2015 r.

To tak, jakby biegacz na 100 m uzależniał udział w zawodach od tego, czy sędziowie dadzą mu fory i z 10 metrów mniej do przebiegnięcia. Ale koniec, dosyć forów, żadne fory się wam nie należą.

TVP Info mówi prawdę, przede wszystkim konfrontuje gołosłowne obietnice POKO i jej figurantów z jej czynami, a przecież wiadomo, że PO i jej różne mutacje i sojusznicy rządzili Polską przez długie lata, i dlatego tak ich uwiera, gdy ktoś te ich nieudolne i antyspołeczne rządy przypomina.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

„Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i g.ówno prawda”
Józef Tischner
Pisowska prawda, to ta trzecia czyli g.ówno prawda.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Hemi

TVN to telewizja prywatna, nie za moje pieniądze, a TVP to telewizja publiczna jak sama nazwa wskazuje i niestety za moje pieniądze też. Powinna być bardziej obiektywna, a nie tylko uprawiać nagonkę na poszczególnych kandydatów i na swoją opozycję, i tworzyć peany na cześć zla.masa maliniaka.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonim

Czerwono-różowy układ rządził TVP od 1989 r. do 2015 r.

Martwiliście się wtedy o osoby o centrowym i centroprawicowym światopoglądzie? Nie przypominam sobie.

To po pierwsze. Po drugie, jest coś takiego, jak obowiązki koncesjonariusza i dotyczą one również podmiotów prywatnych.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Czepiasz się TVN jak rzep psiego ogona, ale TVP jest ok jak nie przestrzega obowiązków i zasad etycznych. Tu wszystko można. TVN nie jest taką szczujnią tvp, no ale ty, Hemi wiesz wszystko lepiej jak twój naczelnik. Przyganiał kocioł garnkowi itd…
Ale dziś kasy natrzaskasz tymi swoimi komentarzami. Nie nadążasz odpowiadać. 😀

Kazek
Kazek
1 rok temu

Woty to takie dzisiejsze ormo

Buncol
Buncol
1 rok temu

Zlikwidować partyzantów Macierewicza.
Kasę przeznaczyć na wyposażenie profesjonalnej armii zawodowej.
Mięso armatnie do domu.
Jeżeli cywile z WOT są całym dobrem w walce z pandemią to znaczy że rządzący w ogóle nie są nie byli przygotowani na walkę z pandemią.
Wszystko odbywa się na zasadzie ej jakoś to będzie.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Buncol

No, bo tak to się właśnie odbywa… rządzący myślą tylko i wyłącznie o wyborach i tym, żeby Duda znów wygrał, no i jeszcze o zapełnieniu własnych i kleru kieszeni (datki na kościół, ziemia podarowana kościołowi pod hotel i spa, przekręty Morawieckiego, Dudy i i szumisia wraz z rodzinką).
Aha, zapomniałam jeszcze o tym, o czym pisałam niżej: o plugawej walce na noże z konkurencją w tych wyborach. Ciekawe czy im tego błota do obrzucania konkurencji starczy do 26 czerwca – mają szczęście, że teraz dużo deszczów… 😀
Znów Hemi się odezwie jak te nożyce… 😀

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Rządzący myślą tylko i wyłącznie o wyborach – co za bzdurny zarzut. Mandat Prezydenta RP jest określony prawem i upływa 6 sierpnia. Zorganizowanie nowych wyborów jest obowiązkiem władz w normalnym państwie, czynienie z tego zarzutu jest niepoważne.

Jeśli nie ma się poważnych zarzutów, wówczas wymyśla się tego typu brednie.

Te rzekome „przekręty” to są zwyczajne pomówienia, cały ten wniosek o odwołanie ministrów był sklecony z wycinków prasowych, tacy to ci wielki prawnik Borysław! Kupy się te wasze zarzuty nie trzymają, chodzi o właśnie obrzucenie błotem w nadziei, że coś się przyklei.

Buncol
Buncol
1 rok temu

Pytanko jakie czynności służbowe wykonywał na posterunku policji w sońsku żołnierz wot.
Wojna jest czy stan wojenny

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Buncol

„Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wspierają policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.
Działania te są prowadzone na mocy decyzji ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Zakres pomocy obejmuje udział we wspólnych patrolach, których zadaniem jest sprawdzenie, czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach. Wspólne działania służb medycznych oraz żołnierzy i policjantów mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.”

Moim zdaniem to taka ciotka przyzwoitka przy policjancie, która nie pomoże i nie zaszkodzi, ale kontroluje sytuację i kasę ogarnia.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Twoje zdanie – warto, gdyby miało oparcie w faktach.

W czasie pandemii żołnierze WOT wykonali bardzo ciężką i niewdzięczną robotę, od której co niektórzy profesjonaliści się wykręcali. Pobór próbek od pacjentów podejrzewanych o zakażenie wirusem, transport tychże próbek, kontrole w punktach granicznych, wspieranie Straży Granicznej.

Zanim ktoś skrytykuje żołnierzy WOT może niech sam zdradzi co dobrego i użytecznego zrobił dla społeczności.

Sam bohaterski kandydat na prezydenta uciekł wtedy na L4 tłumacząc się przemęczeniem i „lekkim przeziębieniem”.

Bo dezawuować zza klawiatury komputera jest nader łatwo.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Właśnie Hemi, „dezawuować zza klawiatury komputera jest nader łatwo.”
Powiedz dlaczego to robisz ? Wam wszystko wolno, wy jesteście święci.

Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz! – katolicy…

Trzaskowskiemu zwolnienie lekarskie dał lekarz, a nie jakiś konował z Koziej wólki, a więc nie podważaj i nie kombinuj tak jak cały PIS, że uciekł przed koronawirusem.
Tyle, że wy teraz jak już wcześniej pisałam, macie mokro w gaciach ze strachu przed Trzaskowskim,
Nawet to, ile podpisów zdołał zebrać przez kilka dni, świadczy o tym, że macie naprawdę poważnego konkurenta. Listy podpisywali nawet ludzie nie mający zamiaru głosować na Trzaskowskiego, w dowód solidarności żeby mu wyrównać szanse w stosunku do innych.

Żołnierze WOT dostają od 104 do 155 zł dzienną stawkę – Ładnie, prawda? No i podejrzewam, że też dostają dodatkowo nagrody, premie, bo „im się należy”.
Afera w Szydłowcu z żołnierzykami WOT – ładnie to tak robić?

Ech, szkoda słów…

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Po pierwsze, nie kompromituj się używaniem kolokwializmów, a po drugie nie wmawiaj rzekomego strachu przed tym fircykiem z warszawki, bo to jest komedia.

Niemniej, w demokracji wszystko jest możliwe, nawet to, że większość zagłosuje na takiego pozera i nieudacznika, który nic nie potrafi – był w ministerstwie cyfryzacji 10 miesięcy, nic tam nie skończył bo wskoczył na posadkę w MSZ, gdzie również kariery nie zrobił. Potem – wybory w W-wie, 1,5 roku prezydentury minęło, pasmo porażek od rury ściekowej do załamania inwestycji miejskich, więc już się paniczyk znudził i szuka nowej posadki.

Więc nie martw się, my na prawicy jesteśmy zahartowani w porażkach, w końcu strona liberalna rządzi od 1989 r. z małymi przerwami (1992, 2005-2007, 2015-…) i nie rozklejamy się jak ta wasza POKO, nie urządzamy tandetnych cyrków i seansów histerii w Sejmie jak wasi posłowie.

Potrafimy przyjąć ewentualną porażkę z godnością, to nie byłaby zresztą porażka PiS tylko Polski zwykłych ludzi i rodzin, szarych obywateli, których ten Europejczyk ma głęboko gdzieś, bo trudno o troskę o nich uznać kampanijne umizgi, na które nikt mający pojęcie o życiu się nie raczej złapie.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Od ścieków to wy jesteście specjalistami. Gorszego ścieku jak TVP INFO nie widziałam, a ty zachowujesz się też jak ta rura ściekowa, która wypluwa te ścieki do oczyszczalni. 😀
Jak powiedziałam wyżej:
wam wszystko wolno i to co wy robicie jest extra, ale jeśli ktoś zachowuje się podobnie (bo z wami inaczej nie można), to jest bardzo źle.

Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie dostrzegasz! – prawdziwy katolik…

Wy i godność – koń by się uśmiał 😀
Wasza dewiza: PO TRUPACH DO CELU !

Maliniak – fircyk i pozer, marionetka na sznurku (usługach) Balbiny wyzywająca sędziów młodszych od niego od komuchów, to dopiero zachowanie kulturalne i na miejscu. Balbina odwracająca się d.upą do mównicy w sejmie, a na zwróconą uwagę wyzywająca ludzi od chamskiej hołoty to też przykład waszej kultury. To jakaś nowa kultura, nowe zasady savoir vivre.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Wypowiedź pod znakiem prostactwa.

Fakty są takie, że gdyby nie rząd, to ścieki od Trzaskosia do tej pory wlewałyby się do Wisły zatruwając nie tylko koryto i ujście rzeki, ale i kawał Bałtyku.

Przepompowywanie ścieków pod korytem rzeki w Wawie, to twórczy wkład POKO w sztukę kanalizacji, podobnie jak budowa systemu awaryjnego razem z systemem głównym, jak walnęło, to po całości. Podobnym majstersztykiem była budowa w Warszawce tunelu wzdłuż rzeki (w poprzek jeszcze bym rozumiał).

Zamiast rozmawiać o faktach, lepiej dać upust frustracji w postaci steku wyzwisk, wstyd!

A jeśli TVP Info nie podoba się, to jest takie proste urządzenie, pilot, jeden przycisk i przenosisz się w wymarzony świat TVN. Po co się katować?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Ścieki w moim komentarzu, panie Hemi to tylko metafora, ścieki wam się wylewają z ust.
Czasami dobrze jest porównać te wasze ścieki tvpis z rzeczywistością.

To jak to Kornel Morawiecki obalił komunę, Wałesy w ogóle tam nie było
https://www.wykop.pl/link/5471853/ipn-i-ambasada-rp-informuja-niemcow-kto-obalil-komune-kornel-morawiecki/?fbclid=IwAR3_Y7i3_OZoAuom45xef_2wuEo5Rp2qCKi58vwXHoMx9Pt3x4kLYn4UA2g
to też jest prawda wg was.
Tworzycie na nowo historię Polski, gdy ludzie z tamtego okresu jeszcze żyją i pamiętają, bo jeszcze za wcześnie na starczą demencję.

Buncol
Buncol
1 rok temu

Brawo mławianka

Gfd
Gfd
1 rok temu

Kompanie Macierewicza mają takich żołnierzy z bębnami.

Zawsze źle
Zawsze źle
1 rok temu
Reply to  Gfd

Najpierw spójrz na swój bęben.
Ty w takim momencie najprawdopodobniej odwróciłbyś głowę i przeszedł obojętnie nie potrafiąc udzielić pomocy dziecku. Pomijając fakt czy takie jednostki jak WOT są potrzebne, w tym przypadku były bardzo pomocne i dzięki temu żołnierzowi, uratowane zostało ludzkie życie, a tego nie przelicza się na żadne pieniądze.

Zamiast obrażać człowieka który uratował ludzkie życie, lepiej zacznij poświęcać ten czas na szkolenie pierwszej pomocy.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Zawsze źle

Co do tych panów to wielkie brawa.

Co do potrzeby istnienia WOT, to bardzo przepraszam, ale są tak samo potrzebni jak jak kiedyś ZOMO.
Tyle, że ZOMO zdaje się nie brało państwowej kasy, a WOT niestety bierze.

Kasa państwowa jest busta, ale oni dostają całkowite umundurowanie i dodatkowo kasę co miesiąc, a są zwykłymi harcerzykami, albo można ich nazwać niedzielnym wojskiem na utrzymaniu państwa, czyli na moim też.

Kiedyś wszystko co obecnie robi WOT uczniowie średnich szkół uczyli się na lekcjach przysposobienia obronnego tzw. PO i moim zdaniem tak powinno pozostać.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Co to za przeprosiny, jeśli zrównujesz ochotnicze wojska obrony terytorialnej z płatnymi sługusami komuny zomo?

ZOMO nie brało państwowej kasy, to kto je utrzymywał, Fidel Castro?

To właśnie astronomiczny koszt budżetowy utrzymania SB i ZOMO, Informacji Wojskowej i służb specjalnych, bez których rządy komuny wywaliłyby się w ciągu kilku dni sprawił, że komuna upadła.

Trzeba nie mieć elementarnego pojęcia o historii żeby wypisywać podobne farmazony.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

WOT to płatne sługusy PIS – ot takie małe porównanie, jak nie rozumiesz.
To też astronomiczny koszt utrzymania tych harcerzyków, którzy wypełniają polecenia prezia i jego kolesi.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Tłumaczyłem niedawno, ale widzę, że lekcja poszła w las – lepiej, że rząd słucha Polaków, niż miałby tak jak za waszego rozdania wykonywać dyrektywy z Brukseli i Berlina.

„Uchodźcy – jesteśmy przygotowani na każdą ilość” zapewniał pomagier Kopaczowej, dziś warszawskiego fircyko-kandydata.

Gdzie tu interes Polski?

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Hemi

Pisząc Polska – myślisz tylko o PIS. – Polska nie kończy się na PIS.
Polacy to też nie tylko pisowcy. To wy podzieliliście Polaków na lepszy i gorszy sort.
Wy nie słuchacie Polaków, wy słuchacie tylko naczelnika z Nowogrodzkiej i nawet więcej staracie się wyprzedzać jego myśli.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  mławianka

Czy słowa dotyczące gorszego sortu dotyczyły jakiegokolwiek zwykłego człowieka, sympatyka opozycji?

Nie, dotyczyły tych przedstawicieli władz opozycji i sympatyzujących z nią instytucji, którzy biegali (i bezwstydnie robią to nadal!) ze skargami na Polskę zagranicę, którzy składali donosy na Polskę i dopominali się obcych ingerencji w polskie sprawy.

Wielokrotnie była o tym mowa – totalna opozycja ośmieszyła się na skalę całej UE, bo nikt tam nie uprawia czegoś takiego, jak próba odzyskania władzy nie poprzez przekonywanie ludzi i własny program (jedynym waszym pseudo-programem jest „nie dla PiS”), ale poprzez bieganie ze skargami za granicę.

Powtarzam – opozycja w żadnym kraju tak nie robi. Brudy pierze się we własnym domu. Wybory wygrywa się przekonując wybory a nie skarżąc zagranicą na własny kraj i wyborców, wybrali nie tych, co trzeba.

27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x