Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od rana mławska policja sprawdza szkoły po mailu o zagrożeniu


Powtarza się historia z ubiegłego roku, kiedy to w okresie matur wszystkie szkoły otrzymały maile z informacją o zagrożeniu bombowym. Tym razem w treści rozesłanej pocztą elektroniczną do szkół wiadomości mowa jest m.in. o zagrożeniu wirusem „covid”. Choć jak można przypuszczać alarm jest fałszywy mławska policja nie zlekceważyła tej sprawy i podjęła czynności kontrolne. Już w tym momencie można stwierdzić, że egzaminy odbędą się zgodnie z procedurami.


– Otrzymaliśmy takie informacje odgórnie, że maile trafiły do szkół nie tylko w Mławie, ale w całym kraju. Policja podjęła czynności sprawdzające na miejscu. Zagrożenia nie ma – informuje  kom. Piotr Paluszak z KPP Mława.

W mławskich, publicznych szkołach średnich do egzaminu maturalnego z języka polskiego wczoraj przystąpiło 429 abiturientów.  Dzisiaj od godziny 9-tej, zdawać będą egzamin z matematyki na poziomie podstawowym.

Rozesłane maile, to nie jedyne zakłócenie przebiegu tegorocznej matury. Wczoraj Centralna Komisja Egzaminacyjna zgłosiła Policji podejrzenie wycieku tematów maturalnych z języka polskiego, po sytuacji, gdy jeszcze przed rozpoczęciem egzaminu w wyszukiwarkach wzrosła gwałtownie liczba wyszukań hasła „wesele – elementy fantastyczne” i „wesele fantastyka”. ” Te właśnie tematy znalazły się w pytaniach egzaminacyjnych.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Hemi
Hemi
4 lata temu

Minister Ziobro śledzi ważne społecznie tematy i zarówno Ministerstwo Sprawiedliwości jak i Prokuratura Generalna niejednokrotnie interweniowały, nie dalej niż w ubiegłym tygodniu, gdy sądy wydawały rażąco niskie wyroki na sprawców przestępstw lub gdy prokuratorzy domagali się zbyt łagodnych kar.

O pobłażliwość dla przestępców nikt ministra Ziobro nie oskarży.

I przypominam, jak było za czasów PO-PSL. Donek wydzielił prokuraturę jako „niezależną”, postawiono na jej czele p. Seremeta, i nagle stało się tak, że nawet posłowie byli zbywani w bulwersujących sprawach dotyczących przestępstw.

Rząd odpowiadał – my się przestępczością nie zajmujemy, jest „niezależna prokuratura”.

Prokurator generalny odpowiadał – mnie nie wolno ingerować w śledztwa, nie wiem, wyjaśnimy, zobaczymy, będziemy sprawdzać i temu podobne ogólniki.

A poszczególne prokuratury nawet posłom odmawiały odpowiedzi na ponaglenia w sprawach bulwersujących ludzi i opinię publiczną zasłaniając się różnymi przepisami.

Podsumowując, stworzono idealny system Donka i PO – ileś tam instytucji, wszystkie biorą kasę podatnika, a nikt za nic konkretnie nie odpowiada!

Dobra Zmiana skończyła z tym. To rząd odpowiada za walkę z przestępczością i jest właściwym adresatem uwag i opinii, w tym krytycznych rzecz jasna. Nikt nie szuka wymówek.

Mlawiak stary
Mlawiak stary
4 lata temu

Pan MAGISTER Ziobro zajmuje się innymi tematami….Zupelnie nikomu nie pomagającymi. Zupelnie jak caly pis.

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Przez cały rok prokuratura Ziobry nie zdołała zlikwidować tego zagrożenia?

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x