Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jedyny czynny miejski plac zabaw jest gdzie?


Miejskie place zabaw nadal pozostają zamknięte, a ratusz czeka na wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, których – jak zapowiedział rzecznik GIS – raczej nie będzie.  Można korzystać z placów zabaw, trzymając się zasad ogólnych – powiedział rzecznik GIS Jan Bodnar. Zamknięcie placów zabaw daje się we znaki rodzicom, zwłaszcza tych mniejszych dzieci, które korzystając z ładnej pogody, zwłaszcza w niedzielę licznie przyszły do parku.


Nie tylko GS uważa, że z placów zabaw można już korzystać zachowując obowiązujące rygory sanitarne. Również Ministerstwo zdrowia liczy przede wszystkim na rozsądek rodziców i opiekunów. I jeśli na danym placu zabaw będzie zbyt tłoczno, to rodzice mają zdecydować czy wybrać się na poszukiwanie innego, mniej oblężonego oraz że będę pamiętali o zabieraniu ze sobą płynów dezynfekujących.

Jest jednak jeden miejski plac a raczej placyk, gdzie dzieci już od kilku dni mogą się pobawić. To plac na „Zielonym Rynku” przy MOPS.

– Tak jak przed każdym sezonem wymieniliśmy w piaskownicy piasek i sprawdziliśmy stan techniczny urządzeń. Wiele mam przychodzących z dziećmi do MOPS załatwiać różne urzędowe sprawy już wcześniej prosiło, by nasz plac otworzyć – mówi Dorota Kaczorek-Magdalińska, dyrektor MOPS.

Warto pamiętać, że również na placach zabaw istnieje obowiązek zachowania bezpiecznego dystansu lub noszenie maseczki. Ten ostatni nakaz nie obejmuje oczywiście dzieci poniżej czwartego roku życia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anka
anka
4 lata temu

Plac przy „MOSIRZE” również jest otwarty od niedzieli.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x