Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Maturzyści na start! Życzymy połamania pióra


Dziś rozpoczynają się egzaminy maturalne i potrwają do 29 czerwca.  Z powodu koronawirusa zmieniona jest ich forma. Odbywać się one będą zasadniczo w sposób jedynie pisemny.  Początkowi matur tradycyjnie jednak towarzyszą kwitnące kasztany.


W czerwcu 2020 r., podobnie jak w roku ubiegłym, egzamin maturalny w terminie głównym będzie przeprowadzany w dwóch formułach.

Do egzaminu w „nowej” formule przystąpią tegoroczni (2020) absolwenci liceum ogólnokształcącego i technikum (w kraju to ok. 272 000 osób, które przystąpią do ok. 1 337 300 egzaminów w części pisemnej),  absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat ubiegłych (do roku 2019 włącznie) oraz absolwenci technikum z lat 2016–2019, którzy zdecydowali się:  przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach  a także absolwenci posiadający świadectwo dojrzałości uzyskane po zdaniu egzaminu dojrzałości dla absolwentów ponadpodstawowych szkół średnich, sprzed 2005 r.

Do egzaminu w „starej” formule przystąpią absolwenci technikum z lat 2006–2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu maturalnego po raz pierwszy lub zdecydowali się przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach.

Ze względów sanitarnych również sam egzamin będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Na zdających i organizatorach spoczywają obowiązki: zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej i konieczność korzystania przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.

Ławki w sali egzaminacyjnej ustawione będą w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku, obowiązkowa jest dezynfekcja ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
absolwent
absolwent
1 rok temu

Powodzenia!

Dawna absolwentka
Dawna absolwentka
1 rok temu

Mój syn dzisiaj zdaje maturę, denerwuję się niemniej niż on. Wszystkim maturzystom życzę powodzenia.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x