Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Maturzyści na start! Życzymy połamania pióra


Dziś rozpoczynają się egzaminy maturalne i potrwają do 29 czerwca.  Z powodu koronawirusa zmieniona jest ich forma. Odbywać się one będą zasadniczo w sposób jedynie pisemny.  Początkowi matur tradycyjnie jednak towarzyszą kwitnące kasztany.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


W czerwcu 2020 r., podobnie jak w roku ubiegłym, egzamin maturalny w terminie głównym będzie przeprowadzany w dwóch formułach.

Do egzaminu w „nowej” formule przystąpią tegoroczni (2020) absolwenci liceum ogólnokształcącego i technikum (w kraju to ok. 272 000 osób, które przystąpią do ok. 1 337 300 egzaminów w części pisemnej),  absolwenci liceum ogólnokształcącego z lat ubiegłych (do roku 2019 włącznie) oraz absolwenci technikum z lat 2016–2019, którzy zdecydowali się:  przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach  a także absolwenci posiadający świadectwo dojrzałości uzyskane po zdaniu egzaminu dojrzałości dla absolwentów ponadpodstawowych szkół średnich, sprzed 2005 r.

Do egzaminu w „starej” formule przystąpią absolwenci technikum z lat 2006–2015, którzy zadeklarowali przystąpienie do egzaminu maturalnego po raz pierwszy lub zdecydowali się przystąpić do egzaminu bądź egzaminów niezdanych w ubiegłych latach.

Ze względów sanitarnych również sam egzamin będzie wyglądał nieco inaczej niż zwykle. Na zdających i organizatorach spoczywają obowiązki: zakrywania ust i nosa przez zdających, do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej i konieczność korzystania przez każdego zdającego z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora, itd.

Ławki w sali egzaminacyjnej ustawione będą w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej 1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku, obowiązkowa jest dezynfekcja ławek i krzeseł w sali egzaminacyjnej przed i po każdym egzaminie oraz materiałów, sprzętów i narzędzi, z których korzysta więcej niż jeden zdający.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
absolwent
absolwent
11 miesięcy temu

Powodzenia!

Dawna absolwentka
Dawna absolwentka
11 miesięcy temu

Mój syn dzisiaj zdaje maturę, denerwuję się niemniej niż on. Wszystkim maturzystom życzę powodzenia.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x