Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kto wczoraj uchwycił Księżyc? [fot.]


Wczoraj wieczorem (5 czerwca br.) na niebie mieliśmy okazję zobaczyć Księżyc w wyjątkowej „truskawkowej” odsłonie. Miało miejsce również jego częściowe zaćmienie. Niestety warunki pogodowe wybitnie nie sprzyjały obserwacji nieba i w najbardziej kolorowej fazie, Księżyc pozostawał za gęstymi chmurami. Pocieszające jest to, że będziemy mogli cieszyć się widokiem tej pełni jeszcze dzisiejszej sobotniej nocy.


Przypomnijmy, Truskawkowy Księżyc, nazywany jest również pełnią „kwiatową” i „różaną”, ponieważ zbiega się z corocznym rozkwitem wielu kwiatów. Jest to już szósta pełnia w tym roku. Swą „truskawkową” nazwę zawdzięcza rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej, którzy powiązali to czerwcowe zjawisko właśnie z okresem zbioru truskawek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

 
red.
Zobacz także…
https://codziennikmlawski.pl/2020/06/01/kwitnacy-maj-juz-za-nami/
https://codziennikmlawski.pl/2020/06/03/co-to-za-gad-bliskie-spotkanie-nad-zalewem-ruda/
 

Niezwykły koncert w Dwukołach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x