Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kto wczoraj uchwycił Księżyc? [fot.]


Wczoraj wieczorem (5 czerwca br.) na niebie mieliśmy okazję zobaczyć Księżyc w wyjątkowej „truskawkowej” odsłonie. Miało miejsce również jego częściowe zaćmienie. Niestety warunki pogodowe wybitnie nie sprzyjały obserwacji nieba i w najbardziej kolorowej fazie, Księżyc pozostawał za gęstymi chmurami. Pocieszające jest to, że będziemy mogli cieszyć się widokiem tej pełni jeszcze dzisiejszej sobotniej nocy.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Przypomnijmy, Truskawkowy Księżyc, nazywany jest również pełnią „kwiatową” i „różaną”, ponieważ zbiega się z corocznym rozkwitem wielu kwiatów. Jest to już szósta pełnia w tym roku. Swą „truskawkową” nazwę zawdzięcza rdzennym mieszkańcom Ameryki Północnej, którzy powiązali to czerwcowe zjawisko właśnie z okresem zbioru truskawek.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 🙂

 
red.
Zobacz także…
https://codziennikmlawski.pl/2020/06/01/kwitnacy-maj-juz-za-nami/
https://codziennikmlawski.pl/2020/06/03/co-to-za-gad-bliskie-spotkanie-nad-zalewem-ruda/
 

Niezwykły koncert w Dwukołach

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x