Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Uchwała weszła w życie. Można składać wnioski o zwolnienie od podatkuPrzedsiębiorcy, których działalność ucierpiała na skutek epidemii COVID-19, już mogą składać wnioski w sprawie zwolnienia z podatków od nieruchomości – została opublikowana i weszła w życie uchwała Rady Miasta Mława, dająca taką możliwość.

Uchwała dotycząca zwolnienia z podatków od nieruchomości mławskich przedsiębiorców niektórych branż, którzy ponieśli straty w związku z epidemią COVID-19, została właśnie ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Weszła w życie z mocą obowiązującą od 1 kwietnia br.

Na sesji 26 maja br. rada miasta wprowadziła zwolnienie od podatku od nieruchomości związanego z prowadzeniem działalności gospodarczej za okres  trzech miesięcy: kwiecień, maj i czerwiec. Zwolnienie dotyczy  przedsiębiorców prowadzących działalność  w branży gastronomicznej (PKD 56.10A i 56.30), związanej z organizacją, promocją i zarządzaniem imprezami (PKD 82.30), związaną z kulturą i rozrywką (PKD 90.0), sportem i rekreacją i poprawą kondycji fizycznej ( PKD 93.0 i 96.04Z), fryzjerskiej i kosmetycznej (PKD 96.02Z), salony tatuażu i piercingu (PKD 96.09Z), a także prowadzenie usług hotelarskich.

Zwolnienie udzielone będzie na wniosek. Przedsiębiorca ubiegający się o pomoc, musi złożyć korektę deklaracji na podatek od nieruchomości, lub informację o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz specjalny formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne skutki COVID-19.

źródło: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Alibaba
Alibaba
2 lata temu

Czyli biuro podróży nie może liczyć na ulgę? Państwo Radni?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x