Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Tajemnicze kule na przewodach energetycznych w pobliżu szpitala


Na odcinku linii energetycznej średniego napięcia biegnącej w okolicy ulicy Ciechanowskiej pojawiły się dziwne, pomarańczowe kule. Zamocowane są  w pewnych odstępach na przewodach pomiędzy słupami. – Wyglądają jak nanizane paciorki. Do czego służą – pyta jeden z czytelników.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Jak się okazuje kule nie związane są  bezpośrednio w energetyką, ale jest to tzw. oznakowanie przeszkodowe w pobliżu lądowiska – w naszym przypadku śmigłowców. Wyjaśnia to biuro prasowe Grupy Energa.

Linia średniego napięcia została oznakowana w związku z bliskością lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które znajduje się na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie. Zamontowane znaczniki przewodów sprawiają, że są one lepiej widoczne dla pilotów. Pełnią one również funkcję odstraszaczy ptaków – tłumaczy Katarzyna Dziadul.

Warto tu dodać, że każdy obiekt o wysokości 50 metrów lub wyższy wymaga uzyskania decyzji zarówno władz cywilnych, jak i wojskowych odnośnie ewentualnego uznania go za przeszkodę lotniczą. Przeszkodę lotniczą może stanowić także niższa budowla, jeżeli położona jest w strefach dolotowych do lotniska. Oznakowanie przeszkód lotniczych obejmuje zarówno oznakowanie dzienne, jak i nocne. Specjalnego oznakowania dziennego wymagają napowietrzne linie elektroenergetyczne, stosunkowo cienkie przewody energetyczne są słabo widoczne dla pilota.  Przepis wymaga umieszczenia na najwyżej zawieszonym przewodzie kul o średnicy co najmniej 0,6 m.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
11 miesięcy temu

To nadajniki 5G !!!

Atrakcyjny Sławomir
Atrakcyjny Sławomir
11 miesięcy temu

to są liczniki indukcyjne zużycia energii czynnej . Na ich podstawie i wzoru x to zużycie energii v to zużycie wody co daje ś jak opłata za śmieci . Szach mat. Mam Was.

Porter
Porter
11 miesięcy temu

Dzwońcie do fundacji NAUTILUS, tylko patrzeć jak na horyzoncie pojawi się tajemniczy czarny helikopter, nagle ptactwo poderwie się do lotu a na niebie będzie widać UFO… Gdy widzisz czerwone kule na liniach energetycznych… To wiedz że coś już się dzieje i jest coś nie tak… 🙂

Leszek Nowak
Leszek Nowak
11 miesięcy temu

Toż to nuty – spróbujcie zagrać 🙂

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x