Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Tajemnicze kule na przewodach energetycznych w pobliżu szpitala


Na odcinku linii energetycznej średniego napięcia biegnącej w okolicy ulicy Ciechanowskiej pojawiły się dziwne, pomarańczowe kule. Zamocowane są  w pewnych odstępach na przewodach pomiędzy słupami. – Wyglądają jak nanizane paciorki. Do czego służą – pyta jeden z czytelników.


Jak się okazuje kule nie związane są  bezpośrednio w energetyką, ale jest to tzw. oznakowanie przeszkodowe w pobliżu lądowiska – w naszym przypadku śmigłowców. Wyjaśnia to biuro prasowe Grupy Energa.

Linia średniego napięcia została oznakowana w związku z bliskością lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które znajduje się na terenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mławie. Zamontowane znaczniki przewodów sprawiają, że są one lepiej widoczne dla pilotów. Pełnią one również funkcję odstraszaczy ptaków – tłumaczy Katarzyna Dziadul.

Warto tu dodać, że każdy obiekt o wysokości 50 metrów lub wyższy wymaga uzyskania decyzji zarówno władz cywilnych, jak i wojskowych odnośnie ewentualnego uznania go za przeszkodę lotniczą. Przeszkodę lotniczą może stanowić także niższa budowla, jeżeli położona jest w strefach dolotowych do lotniska. Oznakowanie przeszkód lotniczych obejmuje zarówno oznakowanie dzienne, jak i nocne. Specjalnego oznakowania dziennego wymagają napowietrzne linie elektroenergetyczne, stosunkowo cienkie przewody energetyczne są słabo widoczne dla pilota.  Przepis wymaga umieszczenia na najwyżej zawieszonym przewodzie kul o średnicy co najmniej 0,6 m.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mario
Mario
1 rok temu

To nadajniki 5G !!!

Atrakcyjny Sławomir
Atrakcyjny Sławomir
1 rok temu

to są liczniki indukcyjne zużycia energii czynnej . Na ich podstawie i wzoru x to zużycie energii v to zużycie wody co daje ś jak opłata za śmieci . Szach mat. Mam Was.

Porter
Porter
1 rok temu

Dzwońcie do fundacji NAUTILUS, tylko patrzeć jak na horyzoncie pojawi się tajemniczy czarny helikopter, nagle ptactwo poderwie się do lotu a na niebie będzie widać UFO… Gdy widzisz czerwone kule na liniach energetycznych… To wiedz że coś już się dzieje i jest coś nie tak… 🙂

Leszek Nowak
Leszek Nowak
1 rok temu

Toż to nuty – spróbujcie zagrać 🙂

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x