Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Kontrabanda warta ponad 70 tysięcy zł


Mławscy policjanci referatu do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili i zabezpieczyli papierosy różnych marek oraz krajankę tytoniową, bez polskich znaków skarbowych akcyzy, warte ponad 70 tysięcy złotych. Kontrabandę posiadał 49-letni mieszkaniec Działdowa.


Został zatrzymany w sobotę,  w miejscowości Szydłowo. W bagażniku auta przewoził  40 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Podczas dalszych czynności, mławscy policjanci przeszukali także dom, pomieszczenia gospodarcze  oraz budynki firmy, należące do zatrzymanego, na terenie pow. działdowskiego. Kryminalni odnaleźli i zabezpieczyli  papierosy różnych marek w ilości ponad 27 tysięcy sztuk. Łączna wartość przejętej kontrabandy to ponad 70 tysięcy złotych. Postępowanie prowadzi referat do wali z przestępczością gospodarczą KPP w Mławie.
 
Zgodnie z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, kto nabywa, przechowuje, przewozi, przesyła lub przenosi wyroby akcyzowe stanowiące przedmiot czynu zabronionego (…) lub pomaga w ich zbyciu albo te wyroby akcyzowe przyjmuje lub pomaga w ich ukryciu, podlega karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

źródło: KPP Mława

 

Zobacz także…

Przasnysz. Mławianie zatrzymani z kontrabandą

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x