Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Dopłata do paczki miała kosztować 50 gr. Mławianka straciła 5 tys. zł


Mławska policja przestrzega przed oszustwami na tzw. dopłatę do paczki. Oszuści wysyłają wiadomość sms, informując o konieczności dopłaty za zdezynfekowanie przesyłki. Mieszkanka Mławy straciła ponad 5 tysięcy złotych ze swojego konta.


Do oszustwa doszło tuż przed weekendem. Mieszkanka Mławy otrzymała wiadomość  sms, z której treści wynikało, że musi dopłacić 50 groszy do przesyłki, ponieważ firma kurierska musi zdezynfekować paczkę. W wiadomości podany był link do wpłaty. Kobieta skorzystała z linku, który przekierował ją na stronę banku. Po zrealizowaniu wpłaty okazało się, że z konta mławianki wypłacono nie 50 groszy a ponad 5 tysięcy. Postępowanie prowadzi referat do walki z przestępczością gospodarczą KPP w Mławie.

Policja ostrzega – informacje o dopłacie do paczki to najczęściej oszustwo. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, skontaktuj się z biurem obsługi klienta danej firmy kurierskiej. Nie korzystaj z linków do wpłat, przesyłanych w wiadomościach sms lub e-mail.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu

Glupich nie sieją sami sie rodzą !!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x