Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pobór próbek na koronawirusa. Ruszyło pierwsze Test & Go na Mazowszu


FOT.DWOT. POBIERANIE WYMAZOW U PRACOWNIKOW SEZONOWYCH Z UKRAINY


ksp Mława
Reklama

28 maja w Czerwińsku nad Wisłą ruszyło pierwsze na Mazowszu centrum testowe Test & Go. Ratownicy medyczni 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej pobierają próbki do badań od pracowników sezonowych tamtejszych plantacji truskawek.

W Czerwińsku nad Wisłą żołnierze 5 Brygady zorganizowali mobilny punkt poboru próbek na obecność koronawirusa. Napływ z zagranicy dużej ilości pracowników sezonowych, którzy szukają zarobku na plantacjach truskawek w okolicach Czerwińska, spowodował konieczność przebadania ich pod kątem zakażenia wirusem SARS-CoV-2.Centrum testowe mogło ruszyć dzięki współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, lokalnego samorządu oraz KRUS.

Zorganizowane przez żołnierzy centrum Test & Go zostało rozstawiona przy Urzędzie Miasta i Gminy Czerwińsk nad Wisłą i składa się z mieszkalnych kontenerów wojskowych oraz namiotów, które tworzą 3 strefy: strefę wyczekiwania, strefę pobierania materiału do badań. Wymazy są pobierane od osób,  które wcześniej zostały zgłoszone przez KRUS do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Wczoraj wykonano ponad 90 testów, a na dziś zaplanowanych jest ponad 60.

Pobieranie wymazów staje się jednym z głównych zadań WOT w ramach operacji Odporna Wiosna. Obecnie w 5MBOT działa 5 mobilnych zespołów wymazowych, złożonych z mazowieckich terytorialsów oraz żołnierzy jednostek operacyjnych. Zespoły te codziennie wykonują ok 100 wymazów na terenie Mazowsza. Od początku trwania operacji przeciwkryzysowej ratownicy medyczni 5 MBOT pobrali łącznie ponad 4,5 tysiąca wymazów.

 źródło i fot. 5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x