Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dzień Dziecka. Już dziś Mazowiecki Instytut Kultury zaprasza do wspólnej zabawy kulturą


Skoro dłuży się nam czas kwarantanny – wydłużmy sobie czas świętowania. Z MIK Dzień [email protected] będzie trwał cały weekend – od soboty 30 maja do wielkiego finału w poniedziałek 1 czerwca. 


Bawimy się w Waszych domach, ale w MIK będziemy tam za pośrednictwem sieci – na stronie www.mik.waw.pl oraz na naszym facebookowym profilu facebook.com/mazowieckiinstytutkultury. Bawimy się bez ograniczeń wiekowych i czasowych (tak jak to zawsze być powinno). Bawmy się wszyscy – całymi rodzinami. Do zabawy zapraszamy dzieci całkiem małe i trochę większe i całkiem duże (kiedy już wrócą z pracy), te których energia jest niespożyta i te, które są tym wszystkim już odrobinę zmęczone.

Zaczynamy w sobotę 30 maja o godz. 18:00 „Kotostrofami” czyli strofami o kotach. Spotkamy się on-line z pisarką Agnieszką Frączek i jej zwierzyńcem. Zajrzymy też do książek pani Agnieszki, bo i tam są zwierzęta. Będą dziki i łosie, wróble i pszczoły, koty i psy. Bądź więc i Ty.

Niedzielny poranek zaczniemy muzycznie. 31 maja o godz. 10:00 zaprezentujemy koncert rodziny Jakowiczów i Tabęckich pt. „W krainie zwierząt”. Śpiew, skrzypce, fortepian, klarnet, flet a nawet ukulele wyczarują muzyczną bajkę, w której dzieci mogą aktywnie wziąć udział. Artyści zamienią się w szakale, odśpiewując ich sposoby na przetrwanie (piosenka „Styl szakala”). Z fortepianu i z klarnetu wybrzmi ciężkie tupanie słonia („Słoń” z „Karnawału zwierząt” C. Saint-Saënsa). Niepozorna mucha swoim   samolotem-mucholotem zabierze nas na bal, gdzie będzie można zatańczyć (piosenka „Mucha w mucholocie” i „Finał” z „Karnawału zwierząt”   C. Saint-Saëns). Będzie też chwila na odpoczynek i delektowanie się piękną muzyką (A. Piazzolla  „Wiosna”). Wystąpią dla Was: Julia Jakowicz (śpiew, ukulele), Zygmunt Jakowicz (ryk lwa), Marta Tabęcka (śpiew, flet), Jeremi Tabęcki (klarnet), Jan Tabęcki (fortepian).

Lubicie klocki Lego? Na pewno. Lubią je też Wasi rodzice, gdy nadepną na nie w nocy… A wiecie, że można nimi ilustrować? Pokażemy Wam jak to robić na warsztatach w poniedziałek 1 czerwca o godz. 10:00. Część dzieci będzie wtedy na zajęciach szkolnych, uniwersyteckich lub w pracy. Ale to nic – warsztaty będą mogły obejrzeć, gdy stamtąd wrócą. Poprowadzi je Magdalena Car. Pokażemy, jak znane rzeczy widzieć w nowy sposób. Klockami Lego stworzymy plastyczne historie i całkiem nowe zaskakujące formy. Do warsztatów potrzebne będą klocki, np. typu Lego, klocki konstrukcyjne i inne drobne zabawki. Jako tła można będzie użyć dowolnej gładkiej powierzchni – dywan, ręcznik lub papier kolorowy. Warsztaty potrwają około 20 min.

Na koniec Dnia [email protected] w poniedziałek o godz. 18:00 proponujemy wieczorynkę pt. „Opowieści na dobranoc”. Będzie to niezwykła opowieść oprószona księżycowym pyłem i oświetlona gwiaździstym blaskiem. Podczas opowiadanej wieczorynki zaprosimy Was do wysłuchania tradycyjnych bajek, którymi dawniej dzielili się ludzie zebrani wokół domowego ogniska. Opowieści wybrała i opowie dla Was Ania Woźniak z Opowieści z Walizki, a zilustruje je dźwiękami hang drumu i innych perkusjonalisów Krzysztof Guzewicz.

A kiedy się skończy Dzień Dziecka i zacznie się noc, to ona też powinna być dziecka. Po takiej bajce zasypia się miło i sny są radosne. A rano znowu jest miło. Bo jak ktoś chce i ruszy wyobraźnią, to Dzień Dziecka trwa cały rok.

źródło: MIK

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x