Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Modernizacja stadionu rozpoczęta. Przebudowa boisk przy SP 7 w przyszłym roku


W poniedziałek rozpoczęły się prace przy przebudowie boiska piłkarskiego na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie. To początek  inwestycji, w ramach której miasto zmodernizuje bazę sportową MOSiR-u  a także Szkoły Podstawowej nr 7. Prace przy SP nr 7 rozpoczną się w przyszłym roku.


ksp Mława
Reklama

Na stadionie dotychczas rozebrane zostało istniejące ogrodzenie boiska i stare trybuny oraz zdjęty humus z boiska trawiastego. Pobrano także próbki gleby, która następnie zostanie ubogacona, aby spełniała niezbędne dla inwestycji warunki. Kolejne prace będą prowadzone sukcesywnie i obejmą: przebudowę boisk piłkarskich, budowę 6-torowej bieżni okrężnej o długości 400 m, rzutni do pchnięcia kulą, skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoczni do skoku wzwyż i skoczni do skoku o tyczce.

Szkoła Podstawowa nr 7 natomiast wzbogaci się o boiska piłkarskie i wielofunkcyjne, trzytorową bieżnię okrężną o długości 210 m, rzutnię do pchnięcia kulą, skocznię do skoku w dal i siłownię plenerową. Prace na jej terenie rozpoczną się w przyszłym roku.

Planowany termin wykonania modernizacji obiektów sportowych to 30 sierpnia 2021 r. Zadanie realizuje za 11 396 537,82 zł wyłoniona w postępowaniu przetargowym firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. z Warszawy. Na realizację inwestycji Miastu Mława dotację w wysokości 4 772 300 zł przyznało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

źródło: UMM

fot.: Piotr Bodziałko

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
MŁAWIAK
MŁAWIAK
2 lata temu

a nam podnieśli ceny za śmieci.

Aleksander Byks
Aleksander Byks
2 lata temu

Bardzo dobra firma wykonawcza. Wybudowala wspaniale boisko lekkoatletyczne przy Szkole Podstawowej w Rudzie Talubskiej kolo Garwolina kiedy wowczas tam pracowalem. Zreszta wiele innych obiektow w Polsce.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x