Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gmina Szydłowo. 90-latek podejrzany o okrutne zabicie psa


Trwają czynności policji w sprawie znęcania się nad zwierzęciem na terenie gminy Szydłowo. Na podwórku prywatnej posesji odnaleziono martwego psa. Zwierzę zostało zabite prawdopodobnie tępym narzędziem. Zgodnie z Ustawą o ochronie zwierząt, za przestępstwo to grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło wczoraj, policję powiadomiła właścicielka psa. Kiedy wyjeżdżała do pracy, jej pies był uwiązany na łańcuchu przy budzie. Kilka godzin później odnalazła swojego psa, leżącego na podwórku. Zwierzę było martwe. Policja ustala w jaki sposób doszło do zabicia zwierzęcia, badania wykonuje lecznica weterynaryjna w Mławie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zwierzę było uderzane tępym narzędziem. Podejrzewanym o zabicie psa jest 90- letni mieszkaniec gminy Szydłowo. Z uwagi na wiek, odstąpiono od jego zatrzymania. Postępowanie prowadzi posterunek policji w Szydłowie.

Zgodnie z art. 35 ust 1. Ustawy o ochronie zwierząt, kto zabija, uśmierca zwierzę (…) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
1a. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem.
2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 lub 1a działa ze szczególnym okrucieństwem
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: KPP Mława

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wild chicken
Wild chicken
3 lata temu

„Dożywocie”

masakra
masakra
3 lata temu
Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  masakra

A to masz jeszcze jakieś wcześniejsze przykłady? bo ten link który podajesz dotyczy tego samego zdarzenia.
Ponadto nie tylko gmina Szydło zasłynęła w ogólnopolskich mediach.
Uważaj na siebie, bo i ty może zasłyniesz.

masakra
masakra
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Do Anonimowo: pisząc „kolejny raz” miałem na myśli to zdarzenie sprzed miesiąca: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-04-15/wybil-szybe-w-izbie-przyjec-oplul-lekarza-policjantom-grozil-zarazeniem-koronawirusem/

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  masakra

„przewieziony do izby przyjęć do mławskiego szpitala przez swoją partnerkę. Skarżył się na uraz palca i głowy.” – no sam widzisz, przyznał się sam, do urazu głowy, a więc nic dziwnego… następnym razem tych z urazem głowy lekarz przyjmie poza poza kolejnością tak jak kombatantów. Musiał mieć bardzo poważny uraz głowy… a takich w Polsce pełno.

Sss
Sss
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Wszechobecna pani anonimowa! Gdyby codziennik nie istniał to co byś kobieto robiła na tej emeryturze i na kogo tę złość swoją wylewała? Widać że niedawna izolacja i brak zajęcia zbiera żniwo.

Olo
Olo
3 lata temu

Sami mięso jecie a psa wam szkoda, dziwne

Ja
Ja
3 lata temu

Do więzienia go.

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x