Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trzy miesiące zwolnienia od podatku dla niektórych mławskich przedsiębiorców


W tej kwestii radni miejscy byli całkowicie zgodni. Podjętą 26 maja uchwałą zwolnili mławskich przedsiębiorców niektórych branż z płatności podatku od nieruchomości należnego miastu za miesiące kwiecień, maj i czerwiec.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Z zapisów uchwały wynika, że zwolnienie z podatku obejmie przedsiębiorców prowadzących działalność  w branży gastronomicznej (PKD 56.10A i 56.30), związanej z organizacją, promocją i zarządzaniem imprezami (PKD 82.30), związaną z kulturą i rozrywką (PKD 90.0), sportem i rekreacją i poprawą kondycji fizycznej ( PKD 93.0 i 96.04Z), fryzjerskiej i kosmetycznej (PKD 96.02Z), salony tatuażu i piercingu (PKD 96.09Z), a także prowadzenie usług hotelarskich. Zwolnienie nie objęło sfery edukacyjnej i szkoleniowej.

Zwolnienie udzielone będzie na wniosek. Przedsiębiorca ubiegający się o pomoc, musi złożyć korektę deklaracji na podatek od nieruchomości, lub informację o nieruchomościach i obiektach budowlanych oraz specjalny formularz informacji przy ubieganiu się o pomoc rekompensującą negatywne skutki COVID-19.

Jak ustaliliśmy w mławskim ratuszu w okresie od 1 marca  do 25 maja br., a więc jeszcze przed podjęciem wspomnianej uchwały przez radę, do burmistrza wpłynęło 36 wniosków dotyczących podatków lokalnych. Najwięcej z nich bo aż 20 dotyczyło umorzenia podatku pozostałe dotyczyły rozłożenia na raty bądź odroczenia terminu płatności. 6 dotyczyło zwolnienia z podatku.

Jak poinformował urząd miasta, spośród 20 wniosków o umorzenie  13 przypadków załatwiono odmownie. Spośród 6 o zwolnienie wszystkie załatwione zostały odmownie. Pozostałe wnioski pozostały dotychczas nie rozpatrzone.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
uważny
uważny
11 miesięcy temu

Jak widzę w tabelce, miejskim urzędnikom obca jest znajomość ortografii. Znajomość obsługi komputera chyba również. Zrobić błąd ortograficzny w tekście to wstyd, gdy jest w edytorze opcja sprawdzaj pisownię. Normalnie rozłorzyło 🙂 mnie to na łopatki 🙂

ekonomista
ekonomista
11 miesięcy temu

nam dowalili ceny z kosmosu za śmieci a biznesmenom podatki umarzają.Ogarnijcie się wielcy radni .

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x