Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wybory prezydenckie jednak się odbyły? [zobacz film]


Wybory prezydenta RP odbyły się 10 maja i jest ich zwycięzca. Tak przynajmniej twierdzi warszawski prawnik Tomasz Parol, znany najbardziej z walki z różnymi – nazwijmy to delikatnie – niespójnościami prawa, stosowanego przez policję i straże miejskie (Anuluj mandat). We wpisie na swoim profilu przedstawia na to dowody, pomimo, że jak stwierdziła Państwowa Komisja Wyborcza w swojej uchwale „w zarządzonych na 10 maja wyborach brak było możliwości głosowania na kandydatów”. Z przeprowadzonego samodzielnie aktu głosowania nagrał i udostępnił film. Do Sądu Najwyższego wysłał wniosek o uznanie wyboru kandydata Stanisława Żółtka na prezydenta RP.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


– Ja Obywatel Polski w Polsce zamieszkały, posiadający czynne i bierne prawa wyborcze oraz wszystkie prawa publiczne działający w imieniu Polskiego Narodu na mocy Art. 1 Konstytucji RP stanowiącego, że Polska jest naszym wspólnym, a więc i moim dobrem, realizujący prawo Suwerena do sprawowania władzy zwierzchniej, która na mocy Art. 4 Ust. 1 i 2 Konstytucji RP może być wykonywana poprzez stosowanie Konstytucji RP wprost, w dniu 10.05.2020 podejmuję DECYZJĘ o przeprowadzeniu Wyborów Prezydenta RP zgodnie z Art. 127 Konstytucji RP w ustanowionym w terminie dzisiejszym, tj. 10 Maja 2020 zarządzonym zgodnie z Art. 128 Konstytucji RP przez Marszałka Sejmu RP i nigdy nie zniesionym w sposób zgodny z Konstytucją.

Wybory zostaną przeprowadzone w lokalu przy ul. Łowickiej 19 m. 6 w Warszawie, udostępnionym mi przez Fundację Anioły Sprawiedliwości, nie mającym charakteru publicznego.

Z powodu braku możliwości sanitarnych w czasie panującej pandemii COVID-19 stosując się do rygorów zagrożenia epidemicznego, nie mając dostępu do spisu innych wyborców Wyboru Prezydenta RP dokona tylko ten członek narodu co do którego praw wyborczych mam pełną wiedzę i w pełni mogę jego prawo zweryfikować.

Wybory zostaną dokonane wśród kandydatów na Prezydenta RP prawidłowo zgłoszonych, nigdy nie zakwestionowanych i którzy się nigdy z udziału w wyborach nie wycofali.

Do trybu wyborów nie będą stosowane zapisy ustawy Kodeksu Wyborczy, gdyż jego stosowania nie wymaga Konstytucja RP albowiem już po rejestracji kandydatów na Prezydenta RP ze stosowania go zwolniła Władza Publiczna Rząd, Państwową Komisję Wyborczą, członków Krajowego Biura Wyborczego, wszystkie inne organy samorządowe i państwowe, a także wszystkich obywateli (m.in. nie udostępniając im lokali wyborczych, nie formując komisji wyborczych i znosząc ciszę wyborczą) co zgodnie z art. 32 Konstytucji RP o zasadzie równości obywatela wobec prawa także mnie zwalnia z obowiązku przestrzegania zasad Kodeksu Wyborczego – uzasadnia swoje stanowisko Tomasz Parol.

Tomasz Parol swoje zapowiedzi wprowadził w czyn. Samodzielnie przygotował lokal, urnę  i kartę do głosowania. Potem filmując wszystkie czynności oddał głos na kandydata Stanisława Żółtka. Potem sporządził protokół wyborów i zgłosił wynik wyboru do Sądu Najwyższego celem stwierdzenia ważności lub nieważności tego wyboru.

– Być może wyboru dokonałem jako jedyny wyborca, jednak konstytucja w odniesieniu do ważności wyborów prezydenckich nie wymaga dochowania frekwencji – tłumaczy dalej Tomasz Parol, cytowany przez Wirtualną Polskę. W oświadczeniu opublikowanym na Facebooku wzywa prawników i ekspertów do tego, aby wykazali błąd w jego argumentacji.

red.

źródło: mat. fb/WP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x