Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zabierz śmieci z lasu. Zrób zdjęcie i nominuj kolejne osoby


Ciekawy sposób na sprzątanie lasu zaproponowało w tym roku Nadleśnictwo Dwukoły. Lasy Państwowe wraz z Ministerstwem Środowiska postanowiły skorzystać z fali popularności rapowego challengu wspierającego medyków walczących z koronawirusem i właśnie w taki sposób spopularyzować sprzątanie lasu. Stąd zrodziła się akcja pod hasłem #zabierz5zlasu. Ma ona zastąpić organizowane corocznie wraz ze szkołami wspólne sprzątanie mławskiego lasu.

Jak podaje nadleśnictwo, zasady są proste. Osoba nominowana musi:
– pójść do lasu i zebrać minimum 5 śmieci,
– sfotografować je (i najlepiej siebie  i udostępnić zdjęcie,
– oznaczyć w poście ze zdjęciem osoby, które mają podjąć wyzwanie wraz z hasztagiem #zabierz5zlasu
Banalnie proste, a dzięki temu z lasu znikną kolejne śmieci! 
Nadleśniczy Nadleśnictwa Dwukoły Pan Jaromir Skrzypecki postanowił wziąć udział w tym challengu, w związku z tym chcielibyśmy nominować :
– Pana Sławomir Kowalewski M Miasto Mława,
– Pana Sebastian Cichocki Urząd Gminy Iłowo-Osada,
– Pana Piotr Olszewski,
– Pan @Jacek Markiewicz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Iłowie-Osadzie

Śmieci w lesie to wciąż istotny problem, mimo konieczności ich segregowania i możliwości jakie dają gminy, tony odpadów lądują w lasach.
Lasy Państwowe co roku usuwają z lasu prawie 108 000 m3 odpadów, czyli tyle ile pomieściłoby 2700 wagonów kolejowych. Koszt sprzątania lasu w skali całych Lasów Państwowych to około 20 mln złotych.
Zadbajmy o to, żeby śmieci znikały z lasu #totakieproste
Czysty las jest lepszy!
#zabierz5zlasu

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ccc
Ccc
1 rok temu

Problem ze śmieciami w lasach to się dopiero rozpocznie gdy ceny ich wywozu pójdą w górę tak, że nie będzie można ich opłacić bo zarobki za niskie a nie wspomnę o emeryturach. Dobry pomysł to zgodnie z zużyciem wody ale wtedy oddzielne liczniki na ogródki i zaczną płacić wynajmujący ale nie że stawką 11 złotych.

nie ekolog
nie ekolog
1 rok temu

może inny czelendż . złap śmieciarza . łapiesz gościa . robisz fotę . i wstawiasz na tablicę ŚMIECIARZE . sama akcja dobry pomysł . fajnie jakby włączyli się do niej też celebryci . Ale nie Ci z „Zatoki Sztuki ” !

czytelnik
czytelnik
1 rok temu

No no, brawo Nadleśnictwo Dwukoły 🙂

czesiek
czesiek
1 rok temu

weżta się za robotę sami przestańta kombinować.

esrolog
esrolog
1 rok temu

proponuje podnieść ceny na śmieci.

Darek
Darek
1 rok temu

Super

mławianka
mławianka
1 rok temu

Świetna akcja.
Tyle, ze w miejscach gdzie najczęściej pojawiają się śmieci winniście zamontować foto pułapki.
Człowieka szlag trafia jak ma sprzątać po jakimś brudasie, któremu obojętny jest los jego dzieci i wnuków i niszczy bezmyślnie własne środowisko czyli podcina gałąź na której sam siedzi.

Wydawałoby się człowiek jest najmądrzejszym z ssaków, ale tylko wydawałoby się. Żaden z ssaków nie wpływa tak negatywnie na przyrodę jak homo sapiens.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x