Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od poniedziałku urzędy są zobowiązane przywrócić bezpośrednią obsługę mieszkańców. Jak będzie u nas?


Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli — poinformowało MSWiA. Wiadomo już na jakich zasadach odbywać się to będzie w starostwie. Urząd miasta nie poinformował o tym wcale.

Zgodnie z przywołanym na wstępie rozporządzeniem, w każdym urzędzie, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie możliwość osobistego załatwiania spraw. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów). Powyższe zmiany są skorelowane z uchyleniem przepisów wstrzymujących bieg terminów administracyjnych, które zaczną biec ponownie od 25 maja 2020 r.

– Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem – mówi wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Starostwo na swojej stronie internetowej zapowiedziało, iż dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów, w budynkach zlokalizowanych przy ulicy:
1) Władysława Stanisława Reymonta 6, 06-500 Mława,
2) Stanisława Wyspiańskiego 8A, 06-500 Mława – Wydział Komunikacji,
3) Stary Rynek 10, 06-500 Mława – Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami oraz Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Klienci będą wpuszczani do poszczególnych pomieszczeń budynków Starostwa Powiatowego w Mławie pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Rekomenduje się, aby wizyty w urzędzie poprzedzone były telefonicznym ustaleniem każdej wizyty, uzgodnionej bezpośrednio z właściwym wydziałem Starostwa pod numerami telefonów wskazanych w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mławie www.bip.powiatmlawski.pl. Do budynków zlokalizowanych w miejscach wskazanych w ust. 1 będą wpuszczane tylko osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 2 metry.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Latek
Latek
4 miesięcy temu

W końcu pasożydy zaczną pracować

poeta:)
poeta:)
4 miesięcy temu
Reply to  Latek

pasożyty to raczej całe rzesze klientów opieki społecznej miejskiej i wiejskiej które wołają daj daj bo mnie się należy bo do wyboru: mam dzieci, nie chce mi się iść do roboty bo lubię dłużej pospać, łupie mnie w kręgosłupie, jestem samotną matką z niezłą gromadką, konkubent chleje i mnie leje …. itd…itp…. to utrzymać to trzeba się nagimnastykować skąd wziąć

GAKA
GAKA
4 miesięcy temu
Reply to  Latek

dlaczego pasożyty? pracują ? podatek płacą sami siebie utrzymują na ciebie nie liczą

TO==JA
TO==JA
4 miesięcy temu
Reply to  Latek

15-Latek===czy ty sprawdzasz to co piszesz i puszczasz, w eter===o jakich ty ŻYDACH PISZESZ ??????

wyborca
wyborca
4 miesięcy temu

tylko nowe wybory to uzdrowi miasto.

TO==JA
TO==JA
4 miesięcy temu
Reply to  wyborca

BARDZO !!!– BARDZO !!!—-W TEN TWÓJ APEL WYBORCO WĄTPIĘ.— A to dlatego że znając zaangażowanie mieszkańców Mławy, podczas wyborów, to można już dziś powiedzieć że może będą zmiany a jeśli do RADY trafi 2-3 nowych RADNYCH, to będzie naprawdę święto, a większość to będą stare znajome twarze, którzy przed wyborami chodzą i proszą o poparcie, a po wyborach po prostu Cię nie znają. I taka jest rzeczywistość nie tylko mławska.

widzę
widzę
4 miesięcy temu

Połowa do zwolnienia i dziurę budżetową się wypełni.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 miesięcy temu
Reply to  widzę

JA też widzę , ale może połowa to nie chociaż warto aby URZĄD MIASTA trochę przewietrzyć.

brudas
brudas
4 miesięcy temu

Jeśli ustawa za wodę przejdzie Ratusz z radnymi do dymisji.

koko
koko
4 miesięcy temu
Reply to  brudas

Masz rację, zdecydowana większość to nie radni, tylko to długoPiSy burmistrza. Wybory nie przyniosły dobrych zmian.

zdi
zdi
4 miesięcy temu
Reply to  koko

@koko chciałeś powiedzieć komuchPowcy

TO==JA
TO==JA
4 miesięcy temu
Reply to  zdi

zdi===dlaczego jak sam jesteś komuchem to zaraz chcesz aby wszyscy byli takimi wyznawcami jak ty, czyżby „koko” już się znudził PIS, i jego przedstawiciele.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
4 miesięcy temu
Reply to  brudas

Burmistrz Kowalewski==== przez podwyżki, chce spłacić długi które przez swe decyzje spowodowali jego poprzednicy, chociaż w niewielkiej części sam także się do tego przyczynił. —brudas, tylko co zrobisz jak zwolnisz wszystkich — efekt może być taki że będziesz jeszcze gorszym BRUDASEM, !!!!!!

zdziwiony
zdziwiony
4 miesięcy temu

chyba starczy tych wakacji.Część stanowisk do likwidacji.Niema dożywocia .

Anonimowo
Anonimowo
4 miesięcy temu

Bo UM zastanawia się jak rozliczac śmieci, i w obawie przed awanturami nie będzie wpuszczal ludzi do budynku

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x