Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od poniedziałku urzędy są zobowiązane przywrócić bezpośrednią obsługę mieszkańców. Jak będzie u nas?


Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r., od poniedziałku 25 maja br. urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli — poinformowało MSWiA. Wiadomo już na jakich zasadach odbywać się to będzie w starostwie. Urząd miasta nie poinformował o tym wcale.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Zgodnie z przywołanym na wstępie rozporządzeniem, w każdym urzędzie, przy zachowaniu wymogów sanitarnych, będzie możliwość osobistego załatwiania spraw. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż jedna osoba na jedno stanowisko obsługi (nie wliczając osób obsługujących interesantów). Powyższe zmiany są skorelowane z uchyleniem przepisów wstrzymujących bieg terminów administracyjnych, które zaczną biec ponownie od 25 maja 2020 r.

– Część urzędów podjęła już wcześniej decyzję o bezpośredniej obsłudze obywateli w tym trudnym czasie. Dziękuję tym samorządom, które pomimo epidemii starały się normalnie wykonywać wszystkie obowiązki. Jednym z priorytetów administracji w najbliższym czasie musi być rozwój e-usług. Wielu Polaków w ciągu tych trzech miesięcy skorzystało z elektronicznej możliwości kontaktu z urzędem – mówi wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Starostwo na swojej stronie internetowej zapowiedziało, iż dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, z wyłączeniem osób realizujących zadania w zakresie obsługi interesantów, w budynkach zlokalizowanych przy ulicy:
1) Władysława Stanisława Reymonta 6, 06-500 Mława,
2) Stanisława Wyspiańskiego 8A, 06-500 Mława – Wydział Komunikacji,
3) Stary Rynek 10, 06-500 Mława – Wydział Geodezji, Katastru i Gospodarki Nieruchomościami oraz Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

Klienci będą wpuszczani do poszczególnych pomieszczeń budynków Starostwa Powiatowego w Mławie pojedynczo, w zależności od dostępności stanowiska, na którym możliwe jest załatwienie danej sprawy. Rekomenduje się, aby wizyty w urzędzie poprzedzone były telefonicznym ustaleniem każdej wizyty, uzgodnionej bezpośrednio z właściwym wydziałem Starostwa pod numerami telefonów wskazanych w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Mławie www.bip.powiatmlawski.pl. Do budynków zlokalizowanych w miejscach wskazanych w ust. 1 będą wpuszczane tylko osoby z odpowiednio zakrytymi ustami i nosem zgodnie z obowiązującymi przepisami. Konieczne będzie również zdezynfekowanie rąk przy wejściu oraz zasada oczekiwania w kolejce w odstępie min. 2 metry.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Latek
Latek
11 miesięcy temu

W końcu pasożydy zaczną pracować

poeta:)
poeta:)
11 miesięcy temu
Reply to  Latek

pasożyty to raczej całe rzesze klientów opieki społecznej miejskiej i wiejskiej które wołają daj daj bo mnie się należy bo do wyboru: mam dzieci, nie chce mi się iść do roboty bo lubię dłużej pospać, łupie mnie w kręgosłupie, jestem samotną matką z niezłą gromadką, konkubent chleje i mnie leje …. itd…itp…. to utrzymać to trzeba się nagimnastykować skąd wziąć

GAKA
GAKA
11 miesięcy temu
Reply to  Latek

dlaczego pasożyty? pracują ? podatek płacą sami siebie utrzymują na ciebie nie liczą

TO==JA
TO==JA
11 miesięcy temu
Reply to  Latek

15-Latek===czy ty sprawdzasz to co piszesz i puszczasz, w eter===o jakich ty ŻYDACH PISZESZ ??????

wyborca
wyborca
11 miesięcy temu

tylko nowe wybory to uzdrowi miasto.

TO==JA
TO==JA
11 miesięcy temu
Reply to  wyborca

BARDZO !!!– BARDZO !!!—-W TEN TWÓJ APEL WYBORCO WĄTPIĘ.— A to dlatego że znając zaangażowanie mieszkańców Mławy, podczas wyborów, to można już dziś powiedzieć że może będą zmiany a jeśli do RADY trafi 2-3 nowych RADNYCH, to będzie naprawdę święto, a większość to będą stare znajome twarze, którzy przed wyborami chodzą i proszą o poparcie, a po wyborach po prostu Cię nie znają. I taka jest rzeczywistość nie tylko mławska.

widzę
widzę
11 miesięcy temu

Połowa do zwolnienia i dziurę budżetową się wypełni.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  widzę

JA też widzę , ale może połowa to nie chociaż warto aby URZĄD MIASTA trochę przewietrzyć.

brudas
brudas
11 miesięcy temu

Jeśli ustawa za wodę przejdzie Ratusz z radnymi do dymisji.

koko
koko
11 miesięcy temu
Reply to  brudas

Masz rację, zdecydowana większość to nie radni, tylko to długoPiSy burmistrza. Wybory nie przyniosły dobrych zmian.

zdi
zdi
11 miesięcy temu
Reply to  koko

@koko chciałeś powiedzieć komuchPowcy

TO==JA
TO==JA
11 miesięcy temu
Reply to  zdi

zdi===dlaczego jak sam jesteś komuchem to zaraz chcesz aby wszyscy byli takimi wyznawcami jak ty, czyżby „koko” już się znudził PIS, i jego przedstawiciele.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
11 miesięcy temu
Reply to  brudas

Burmistrz Kowalewski==== przez podwyżki, chce spłacić długi które przez swe decyzje spowodowali jego poprzednicy, chociaż w niewielkiej części sam także się do tego przyczynił. —brudas, tylko co zrobisz jak zwolnisz wszystkich — efekt może być taki że będziesz jeszcze gorszym BRUDASEM, !!!!!!

zdziwiony
zdziwiony
11 miesięcy temu

chyba starczy tych wakacji.Część stanowisk do likwidacji.Niema dożywocia .

Anonimowo
Anonimowo
11 miesięcy temu

Bo UM zastanawia się jak rozliczac śmieci, i w obawie przed awanturami nie będzie wpuszczal ludzi do budynku

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x