Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czujniki jakości powietrza już działają. Sprawdź w telefonie


Można już sprawdzać stan jakości powietrza w naszym mieście w czasie rzeczywistym! Wystarczy tylko wejść na stronę producenta zainstalowanych niedawno w Mławie czujników lub pobrać aplikację na telefon.


Na stronie https://airly.eu/map/pl/ sprawdzimy jakość powietrze w Mławie oraz w innych miejscowościach na terenie całego kraju. Można także pobrać bezpłatną aplikację na telefon – wersja na system Android jest dostępna TUTAJ, a na iOS – TUTAJ. Zachęcamy do korzystania!

Przypomnijmy, że sensory jakości powietrza Airly mierzące koncentrację pyłów zawieszonych PM1, PM2,5 i PM10 oraz temperaturę, wilgotność i ciśnienie powietrza zainstalowano w trzech lokalizacjach na terenie Mławy – na budynkach Miejskiego Przedszkola Samorządowego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 4 i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ich wybór nie był przypadkowy, w ich okolicy bowiem są duże zagęszczenia domów jednorodzinnych. Ich mieszkańcy wielokrotnie sygnalizowali problem z odczuwalnym zanieczyszczeniem powietrza dymem z przydomowych kotłowni. Czujniki pozwolą na bieżąco monitorować jakość powietrza w Mławie i interweniować w przypadku przekroczenia norm stężenia szkodliwych pyłów.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ciekawski
Ciekawski
1 rok temu

Bardzo dobry pomysł. Zamontowałbym jeszcze jeden w okolicy Słowackiego, bo smrodzą tu niemożebnie. A może do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dorzucić zgłaszanie palenia odpadami? W przypadku parkowania na Kościuszki pomogło zgłaszanie problemu.

Edward
Edward
1 rok temu

W dniu wczorajszym na Wólce w godzinach wieczornych znacznie przekroczony poziom. Pytanie więc, czy UM zamierza coś z tymi odczytami robić, czy traktuje to tylko jako gadżet?

Czytelniczka
Czytelniczka
1 rok temu

Wspaniała wiadomość! Lepiej późno niż wcale

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x