Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

28 czerwca pójdziemy do urn. Premier podał termin wyborów prezydenckich


Premier Mateusz Morawiecki poinformował wczoraj o terminie wyborów prezydenckich. Będą one zaplanowane na 28 czerwca. Według premiera późniejszy termin nie jest możliwy, ze względu na kończącą się kadencję obecnego prezydenta, Andrzeja Dudy.

– Chcemy wypełnić nasze obowiązki konstytucyjne i przeprowadzić te wybory zgodnie z konstytucją i dzisiaj planujemy zrobić to 28 czerwca. Późniejszy termin nie byłby wskazany, ponieważ  6 sierpnia kończy się kadencja prezydenta i z terminów, które potem wynikają z prawa mogłoby to oznaczać, że ogłoszenie ostateczne wyników wyborów, czy zatwierdzenie wyborów przez Sąd Najwyższy przeciągnęłoby się poza ten termin – powiedział premier.

Jak dotąd za zapowiedzią premiera nie pojawiły się działania ani marszałek sejmu, ani Państwowej Komisji Wyborczej. Ta ostatnia nadal czeka na opublikowanie uchwały ws. wyborów prezydenckich z 10 maja. W uchwale tej członkowie PKW stwierdzili, że „brak było możliwości głosowania na kandydatów”. Dopiero ostateczne zamknięcie ścieżki pierwotnego terminu wyborów w dniu 10 maja poprzez opublikowanie uchwały PKW,  pozwoli na ogłoszenie nowego terminu. Według procedowanego obecnie w parlamencie projektu ustawy, wybory odbędą się zarówno w sposób głosowania osobistego w lokalu, jak też głosowania korespondencyjnego.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

27
KOMENTARZE

avatar
1500
z daleka
Gość
z daleka

Pytam autora tej wiadomości. Czy to jest oficjalnie już podana data wyborów przez PKW ? Pytam dlatego,że tytuł wiadomości wygląda tak „28 czerwca pójdziemy do urn. Premier podał termin wyborów prezydenckich” Gdy ktoś rzuci okiem na tytuł to pomyśli,że to jest pewna data wyborów. Ładnie to tak manipulować ?

Hemi
Gość
Hemi

Już widzę, jak cały naród głosuje na Człowieka- Awarię. W Warszawie dał się poznać z jak najgorszej strony przez swoją nieudolność, lenistwo i rozlazłość, od początku tylko kombinował jak wycofać się z wyborczych obietnic (jak bonifikaty za wieczyste uzytkowanie), a ostatnio majstersztyk podniesienie opłat za odpady do rekordowego poziomu, dla osoby samotnej: – 65 zł za mieszkanie miesięcznie lub – 94 zł za dom indywidualny miesięcznie. Jego „osiągnięcia ” W W-wie ujawniły media publiczne, dlatego Wielki Demokrata chce je zamknąć (likwidować to, co polskie to akurat POKO potrafi), a dziennikarzy pozwalniać. Skoro, jak twierdzi, taki poziom opłat za odpady sprawdza… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

MEDIA PUBLICZNE ŁŻĄ JAK NAJĘTE, AŻ STAJĄ SIĘ PRZEZ TE ŁGARSTWA ŚMIESZNE.

TO CO LECI W TVP TO ISTNY KABARET – UBAW PO PACHY.
POSTY HEMIEGO I KAROLA TOŻ SAMO.

Hemi
Gość
Hemi

To przerzuć się na prywatne, tam będziesz mieć prawdę jak w audycji pewnej lewicowo-liberalnej stacji dziś rano, same zachwyty nad Człowiekiem-Awarią i ani słowa o „osiągnięciach” typu: – kompromitacja w sprawie gigantycznej awarii kanalizacyjnej i zatrucia Wisły do Płocka i dalej. Chłopczyk zgrywał chojraka w podwiniętej koszuli i twierdził, że sam sobie poradzi, po czym podkulił ogon i bez pomocy rządu fekalia z Warszawki do dziś wlewałyby się do Wisły i Bałtyku, – marnorawstwo pieniędzy – prawie milion zł na „strefę relaksu” z drewnianych palet, – pseudoekologia i brak nadzoru, dotacja dla hodowli kóz na brzegu Wisły, a kozy z… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Lubię od czasu dobrze się pośmiać.

Śmiech to zdrowie – każdy lekarz ci to powie. 🙂

Z DWOJGA ZŁEGO LEPSZY CZŁOWIEK AWARIA OD CZŁOWIEKA DŁUGOPISA,

który oderwany jest od rzeczywistości. Znów go własna partia wyrolowała, bo KURSKI WRACA – nawet koń by się z tego poniżenia budynia zdrowo uśmiał

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Konie w Janowie Podlaskim stoją w boksach i tarzają się we własnych odchodach – tego nie widzisz? nie widzisz że zniszczyliście renomowaną hodowlę koni?

Czego się dotkniecie, to zamieniacie to w… g.ówno, niczym Midas 😀 , tyle, że on zamieniał wszystko w złoto.

Radio z tradycjami też zniszczyliście – zadowoleni jesteście ze swoich spustoszeń ?

Hemi
Gość
Hemi

Tzw. bieżączka medialna guzik mnie obchodzi, w Janowie nigdy nie byłem i nie wiem, co tam się dzieje, w skali makroekonomicznej hodowla koni to są jakieś promile PKB. W skali ogólnokrajowej, PiS postawił w wielu sprawach rzeczy z głowy na nogi i gdy pandemia ustąpi, naprawa państwa będzie postępować. Zatrzymane są prywatyzacje, rozsadnik złodziejstwa i likwidacji miejsc pracy, polska strefa własności poszerza się, odkupione zostały z obcych rąk banki Alior i Pekao, gdańskie porty przeładunkowe. Przedsiębiorstwa publiczne trzymane twardą ręką przez min. Sasina sprawdziły się w kryzysie, to one pospieszyły z pomocą jeśli chodzi o ekspresowe uruchomienie produkcji środków dezynfekujących,… Czytaj więcej »

Kuba
Gość
Kuba

😀 😀 😀 😀 😀
Mój śmiech to jedyny komentarz na jaki mnie stać na te wszystkie brednie z d….py wzięte.

realista
Gość
realista

Hemi ty jesteś już tak glupi ze ci nawet ten pis nie pomoze

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

69% Warszawiaków popiera Trzaskowskiego. Czemu chcesz im wmawiać, że chcą czegoś innego?

Kandydat opozycji, kimkolwiek on nie będzie, wygra jak Trzaskowski z Jakim w Warszawie.

Hemi
Gość
Hemi

Volenti non fit iniuria.

Jeśli przemądrzałe warsiawiaki wybrały sobie tego nieudacznika i jeszcze pieją nad nim z zachwytu, to ich sprawa. Niech tkwią w jeszcze większych korkach, szukają miejsca do zaparkowania na księżycu i płacą horrendalne opłaty, ich sprawa.

Pozwól jednak, że wyrażę własną opinię, że ten indolent, za którym stoją grupy interesu nie mające nic wspólnego we sprawami zwykłych ludzi, nie zasługuje na stanowisko Prezydenta RP.

Dziury w jezdni i chodniku, ścieki, uliczne kosze na śmieci, strzyżenie trawników – do tego został wybrany 1,5 roku temu i niech w tym się realizuje, zobaczymy co potrafi poza konferencjami z wrodzonym stanem bezradności.

Kuba
Gość
Kuba

Lecą słupki dudy do dołu. Już nie nadążasz ze swymi mądrościami i literki na klawiaturze ci się mylą. Ostry cień mgły na was padł i coraz większy smród kiele t…łka 😀
Sr…cie w gacie a sm…d się rozchodzi i wszędzie go czuć. 😀

xawery
Gość
xawery

Jednak największą awarią dla nas Mławian odwiedzających ten portal jesteś tych HEMII, mógłbyś przestań pisać te swoje idiotyzmy czyżbyś na starość na prawdę zgłupiał. Jak można posądzać winnym Trzaskowskiego za awarię, kolektora w WARSZAWIE, czy ty hemii na prawdę na głowę upadłeś baranie, jak możesz opisywać informację telewizyjne, skoro sam nie masz nawet telewizora w domu, /co było opisywane na portalu/.

karol
Gość
karol

szczekałaś mławianka że na wybory nie pójdziesz ,po raz kolejny zmieniłaś zdanie ,wiesz już na kogo zagłosujesz ,budkasuflera kidawę ci wymienił ,kaczorek ma lata a lepiej wygląda niż 30 lat młodszy małpolud B….,w chorej nienawiści szukasz różnicy w filmach o zboczeńcach ,chora kobieta jesteś

anonimowo
Gość
anonimowo

A PO ubeckie komuchy już wyją 😀

mławianka
Gość
mławianka

Po ostatnich aferach zaczynam oddychać z ulgą. Notowania dudusia czyli maliniaka spadają na łeb na szyję. W ostatnich dniach spadły o 20%, czyli obecnie ma już poniżej 40 % poparcia. Jest już realna nadzieja na nieco normalniejszą Polskę I to jest piękne. Wiosna nabiera kolorów 🙂 Brawo pis, sami sobie strzeliliście w kolano. Niezmiernie się cieszę, Teraz to dopiero trolle pisowskie się się uaktywnią. Oj prezio zawiedziony waszymi działaniami, oj bardzo zawiedziony. Chyba tych obecnych trolli zastąpi nowymi, bo się nie sprawdziliście. Jesteście mało przekonywujący. Nie pomógł i d.ebilny film Latkowskiego, bo nie oparty na faktach, bo nie ma w… Czytaj więcej »

zorientowany
Gość
zorientowany

Czyżby „mławianka” też była w pedofilskiej grupie ? Strach zajrzał w oczy ? Nie ma dowodów ? Kim jest „mławianka” która broni celebryckich pedofili i działa przeciwko skrzywdzonym dzieciom ?

mławianka
Gość
mławianka

Ch…m zostanie zawsze ch…m
Co ty m…do insynuujesz?
Wiesz, ze to są pomówienia, za które możesz zostać skazany?
Ponadto w Mławie jest tylko jeden celebryta. 😛
Dowodów i świadków brak na insynuacje Latkowskiego. Z niego dziennikarz jak z k.oziej d.upy t.rąba.
Rzuca g.ównem po to żewby to g.ówno się przykleiło, a suweren taki jak ty wszystko łyka jak pelikan.

Hemi
Gość
Hemi

Od zbierania dowodów jest prokuratura i ona powinna teraz działać. Dziennikarz nie jest prokuratorem, ma przedstawiać rzeczywistość taką, jaka ona jest. Jeśli z iluś tam powtarzalnych źródeł napływają niepokojące wiadomości zbierające się w logiczną całość, to dziennikarz o tym pisze czy kręci film. Żądanie procesowych dowodów jest nieporozumieniem, dziennikarz ma obowiązek weryfikowania informacji, nie jest sądem. Wszystko to potwierdza znaną od dawna prawidłowość: że skoro pedofilia duchownych stanowi nieco mniej niż 2% przypadków, a tak ustawia się przekaz medialny, żeby z tą paskudną przestępczością utożsamiany był cały Kościół i tylko Kościół, to jest to jedna wielka manipulacja. Gdy tylko ujawnione… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

DOBRY DZIENNIKARZ OPIERA SIĘ TYLKO NA FAKTACH I TO DOKUMENTUJE ŻEBY WSZYSTKO BYŁO WIARYGODNE TAK JAK ROBI TO SEKIELSKI.

Latkowskiego fakty nie są poparte żadnymi dowodami. Jego niby świadkowie mają zasłonięte twarze i zniekształcony głos – to są świadkowie? – to są wyznawcy sekty pis!

TO NIE JEST DOKUMENT – TO JEST FILM FABULARNY!!!

Hemi
Gość
Hemi

To wy jesteście sektą – POKO, świat odwróconych znaczeń.

Pedofilia w Kościele, wielki problem.

Pedofilia celebrycko-aktorska – nie ma czegoś takiego, to wymysł PiS-sekty,

Sekielski – dobry. Latkowski – zły.

Jakiś nadgorliwiec zdjął marną pioseneczkę w niszowej liście przebojów – lament, olaboga, cenzura!

Rzekomo poważny kandydat na prezydenta rzekomo poważnej partii otwarcie grozi dziennikarzom mediów publicznych – nie ma problemu, jemu wolno.

Demokracja – dobra, kiedy my POKO wygrywamy.

Kiedy przegrywamy, to jest koniec demokracji, dyktatura, kaczystan, autorytaryzm!

I tak kółko. Zero powagi, zero logiki

Kuba
Gość
Kuba

… ale bzdury piszesz. Nadajesz jak na tych samych falach co ta wasza propagandówka za nasze, wspólne pieniądze. Na film Sekielskiego nie poszła ani złotówka z publicznych pieniędzy, chałtura Latkowskiego w całości zrealizowana za pieniądze podatnika.
W twoich komentarzach jest zero powagi i zero logiki.

Czytelniczka
Gość
Czytelniczka

Czemu prokuratura Ziobry od 5 lat nic nie zrobiła w tej sprawie? Czemu PiS przez 8 miesięcy nie powołał komisji do badania spraw pedofilii w Polsce? Komu zależy na tym, by polskie dzieci były gwałcone?

halo
Gość
halo

Czytelniczko użyj mózgu. Jestem przekonana że bronisz PO UBeckich sądów. Nie chcesz zmiany ustawy. Jesteś przecież z tych którzy wrzeszczą i walczą z Polska. To twoje ukochane sądy i policja chroniły i chronią dewiantów i oprawców dzieci. Komu więc zależy ? Zależy tym którzy chcą ” żeby było jak było” Minister sprawiedliwości powołał specjalną grupę do rozpracowania tej sprawy. Myślisz że się uda ? Wątpię. To układ zamknięty gdzie przestępcy, pedofile, dewianci, złodzieje, oszuści współpracują z sądami, z prokuratorami z policja. Jedynym wyjściem byłoby cały ten śmietnik wyrzucić na bruk i zatrudnić nowych ludzi.

halo
Gość
halo

Hemi czytam te komentarze i dochodzę do wniosku że szkoda słów. Tu wrzeszczy PO komuszy tłum przyzwyczajony do oszustw, złodziejstwa, podoba im się lanie g ………wna , klejenie taśmą. Tak ich nauczono i tak będą wyć do końca. Nienawidzą Polski i Polaków. To PO PZPR-owskie geny. Wtedy było im lub ich rodzicom dobrze. Nie podoba im się nowa Polska. Jedna z tych PO komuszych „mławianek” Posuwa się nawet do tego że broni dewiantów a nie polskich dzieci. Mława powinna się wstydzić że ma takich mieszkańców. Jednak się nie wstydzi bo jest ich tu dużo. Dajmy więc spokój. Niech się taplają… Czytaj więcej »

Wiesiek
Gość
Wiesiek

Halo to ty jesteś czerwonym komuchem, masz zaślepione oczy i przyklaskujesz pierwszemu sekretarzowi partii (homo to wiadomo) KC PZP(is)R. I ty mówisz, ze tylko ty jesteś Polakiem to chyba już rasizm. A tak dla wiadomości nie popieram żadnej partii, zawsze byłem przeciwko rzadzącym. Do obecnych czuje tylko obrzydzenie za to że tak łatwo zmanipolowali tyłu ludzi ich własnymi pieniędzmi. Teraz do ataku pisiorki: Hemi, Karol, halo, itp. Wódz Kaczor na was liczy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Premier to tylko wykonał rozkaz prezesa z Żoliborza.