Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowe samochody ratowniczo-gaśnicze dla OSP. Sąsiedzi też dostali [zobacz film]


Wczoraj (20 maja), podczas uroczystego apelu w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Płońsku Prezydent Andrzej Duda przekazał 27 promes na zakup nowych samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu woj. mazowieckiego. Pięć jednostek OSP otrzymało używane samochody ratowniczo-gaśnicze.


– Zawsze mówię z wdzięcznością o strażakach-ochotnikach. Poświęcają swój czas na ratowanie życia, zdrowia i mienia swoich sąsiadów i innych ludzi, którzy znajdą się w niebezpieczeństwie. Nie jest to ich praca, to służba oddania się ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Moją ambicją jest, by tacy ludzie byli jak najlepiej wyposażeni i mogli służyć jak najsprawniej – podkreślił podczas uroczystości Andrzej Duda.

Strażackie wozy trafiły do ochotniczych straży pożarnych z całego Mazowsza, m.in. z sąsiednich powiatów – przasnyskiego żuromińskiego. W przasnyski promesę otrzymała jednostka Osp Węgra, w żuromińskim OSP Lubowidz i OSP Krzeczanowo. W powiecie mławskim promesę otrzymała jednostka OSP Turza Mała.

źródło: kancelaria Prezydenta RP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Strażak
Strażak
4 lata temu

Gratulacje OSP TURZA Mała

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x