Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śnięte ryby i skażona Łydynia. Wyciek z kolektora oczyszczalni ścieków


W sobotę 16 maja 2020 r. po godzinie 8.00 do ciechanowskiej staży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o zanieczyszczenia rzeki Łydyni. Na miejscu ujawniono  m.in. zanieczyszczenie widoczne na długości około pół kilometra rzeki i martwe ryby. Miejsce zdarzenia wskazał mieszkaniec, a przyczyny wycieku bada delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.


Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniami ratowniczymi zastał osobę postronną, która wskazała miejsce zanieczyszczenia wody na rzece.

– Po przeprowadzonym rozpoznaniu ustalono, że rzeka jest zanieczyszczona na długości ok. 500 m, a w wodzie ujawniono duże ilości martwych ryb – informuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński z KPPSP w Ciechanowie.

Działania Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu pH wody przy pomocy uniwersalnych papierków wskaźnikowych – stwierdzono odczyn obojętny. W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybył patrol policji oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Ciechanów, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz ciechanowskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

– Ustalono, że wyciek wydobywa się z kolektora przyłączeniowego należącego do oczyszczalni ścieków. Po konsultacji z pracownikiem ZWiK ustalono, że nadmierny wyciek prawdopodobnie spowodowany jest pracami serwisowymi prowadzonymi na terenie oczyszczalni ścieków – dodaje mł. kpt. Damian Kołpaczyński.

Przyczynę oraz okoliczności zdarzenia badają teraz powołane do tego służby.

źródło i fot. KP PSP Ciechanów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
dziadek z bliska
dziadek z bliska
3 lata temu

CieCHAMÓW. I wszystko jasne.

Kuba
Kuba
3 lata temu

Co niby takie jasne? Też masz problem z Ciechanowem niczym nasz burmistrz?
Jak u nas palą się wysypiska, to nie piszesz: Mława i wszystko jasne?
Awaria może zdarzyć się wszędzie: czy to Ciechanów, czy Poznań, czy Kraków.
Palące się wysypiska śmieci to już zupełnie co innego… ale jak widać, tam gdzie kasa, tam nie ma mocnych. Wszystko się rozmywa.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
3 lata temu

Jeśli jesteś dziadem, to w takich opiniach nie używaj ciemniaku, mojego nicku !!!! OŚWIADCZAM ŻE TO NIE JA PISAŁEM—-TEN POST, znajdz , sobie inny nick, mławski chamie!!!!1

Gienek
Gienek
4 lata temu

Nie wierzę!!!!! To pomyłka !!!!!
W Ciechanowie ? To musi być pomyłka. To pewnie jest nasz Seracz……
Przecież tam jest wszystko na cacy a elokwentny Presidęęęęęt jest tylko tego potwierdzeniem. Organizacyjnie noga ale dzięi wsparciu Pana Marszałka ma zawsze co chce. W takiej sytuacji to nawet Jaś Fasola by był bohaterem.
A ciekawe co by było gdyby u nas zdarzyło się coś podobnego (oczywiście z przełożeniem na naszą miarę). Odpowiednie służby (czytaj forumowicze) już by były na posterunku……. Ciemnota zaślepiona.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Gienek

Awaria, de..lu wszedzie może sie zdarzyć. W Mławie do Seracza wielu odprowadza swoje ścieki i jakoś biedna Straż Miejska nie może doże dojść skąd i gdzie. Ech…

Dziadekz bliska
Dziadekz bliska
3 lata temu
Reply to  Gienek

Gienek=== z twego postu wynika że sam reprezentujesz tą zaslepioną ciemnotę.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x