Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skarbówka zabiera kasę, ale i oddaje


Urzędy skarbowe województwa mazowieckiego zwróciły już ponad miliard złotych na konta swoich klientów. Jak deklaruje Krajowa Administracja Skarbowa, zwroty podatku następują w jak najkrótszym czasie, mimo panującej sytuacji epidemicznej i obowiązujących obostrzeń.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Pomimo licznych obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną i ograniczeniem obsługi bezpośredniej klientów przez pracowników urzędów skarbowych, zwroty nadpłaconych podatków są płynnie realizowane. KAS wykonuje swoje obowiązki w niestandardowy sposób, wykorzystując głównie  narzędzia internetowe.

W tym roku zwrócili podatnikom już ponad miliard złotych. Kwota ta jest bardzo zbliżona do tej, którą otrzymali podatnicy w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W tym roku wyjątkowo został wydłużony termin na złożenie rocznej deklaracji, ale i tak  bardzo duża część podatników już dokonała rozliczenia swoich dochodów.

KAS na bieżąco dokonuje także rozliczeń deklaracji związanych z podatkiem od towarów i usług (VAT). Według stanu na dzień 04 maja 2020 r. łączna kwota zwrotów VAT wyniosła ponad 13 miliardów złotych.

„Skarbówka” przypomina, że od 8 maja 2020 r. została przywrócona częściowa obsługa bezpośrednia. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo klientów, zachęca do załatwiania spraw urzędowych przez Internet i do zdalnego kontaktu z jednostkami KAS. Szczegółowe informacje o elektronicznych usługach dla podatników można znaleźć na stronach internetowych poszczególnych urzędów skarbowych oraz na stronie: www.podatki.gov.pl

źródło: US Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x