Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Co z tradycyjną procesją w Boże Ciało?


W czwartek, 11 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana Bożym Ciałem. Od zawsze święto było związane z tradycyjną procesją ulicami miasta do czterech specjalnie budowanych ołtarzy. Jak będzie wyglądało świętowanie w czasie epidemii koronawirusa ?

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Wydział Duszpasterski płockiej kurii w porozumieniu z Biskupem Płockim i po konsultacjach z kapłanami wydał komunikat informujący o wytycznych dla parafii w sprawie Bożego Ciała. Tegorocznym hasłem obchodów będzie „Św. Jan Paweł II – żarliwy czciciel Eucharystii”. Kuria zachęca duszpasterzy, aby w czasie uroczystości z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II wspominali nauki Papieża -Polaka.

W tym roku na ulicach miast nie będziemy podziwiać pięknie ustrojonych stacji, gdyż nie odbędzie się tradycyjna procesja. W związku z epidemią koronawirusa zostanie zastąpiona procesją wokół kościoła parafialnego, z zachowaniem wszelkich zaleceń sanitarnych. Zaleca się ustawienie jednego ołtarza wystawienia, przy którym będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywać się ma we wnętrzu świątyni. Będzie to też dzień całodniowej adoracji.

– W tym dniu należy stworzyć wiernym możliwość całodniowej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyni, połączonej z możliwością spowiedzi. Niech to będzie Dzień Eucharystyczny w parafii – poinformował ks. Jarosław Kamiński, dyrektor wydziału duszpasterskiego.

źródło: diecezjaplocka.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x