Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szyli maseczki, teraz już przyjmą pierwszych pensjonariuszy


Od 1 czerwca Krajowy Ośrodek Mieszkalno-Rehabilitacyjnego dla Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Dąbku wznowi swoją podstawową działalność. Na razie w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i pracownikom wydzielono 30 miejsc z bazą rehabilitacyjną. A choć w ośrodku od Wielkanocy nie było pensjonariuszy, to jednak pracownicy nie próżnowali.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Ze względu na zagrożenie epidemiczne w Krajowym Ośrodku Mieszkalno-Rehabilitacyjnym na Osób Chorych na Stwardnienie Rozsiane (SM) w Dąbku turnusy rehabilitacyjne zostały zawieszone.

Pracownicy jednak nie próżnowali, na własnych, przywiezionych z domu maszynach uszyli już ponad 5 tys. szt. maseczek. Trafiły one do mławskiego i ciechanowskiego szpitala, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie i do Domu Pomocy Społecznej w Bogurzynie (gm. Wiśniewo). Zabezpieczono też rezerwę maseczek do dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie.

Za taką inicjatywę jestem wdzięczny pracownikom – mówi dyrektor ośrodka Włodzimierz Wojnarowski.

Od 1 czerwca KOMR wznawia swoją normalną działalność.  Co prawda na razie przyjmie 30 pensjonariuszy na trzytygodniowy turnus. Stopniowo przywracana będzie możliwość pełnego wykorzystania 83 miejsc, jakimi dysponuje ten ośrodek.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x