Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koronawirus. Raport sanepidu z dnia 19 maja. Wzrosła liczba osób objętych kwarantanną domową


ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mławie z dnia 19.05.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu mławskiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.

Stan danych w powiecie na godzinę 13.00 w dniu 19.05.2020 r. (* Wszystkie nowe dane, które spłyną po tej godzinie prezentowane są w meldunku następnego dnia).

  • liczba osób aktualnie objętych kwarantanną domową/ (ostatnia doba): 111 / (22)
  • liczba osób aktualnie objętych izolacją domową / (ostatnia doba) 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych pobytem w izolatorium: 0 / (0)
  • liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym / (ostatnia doba): 15 / (0)
  • liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19/ (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim/ (ostatnia doba)1 / (0)
  • liczba zgonów związanych z COVID-19 / (ostatnia doba): 0 / (0)
  • liczba ozdrowieńców / (ostatnia doba): 1 / (0)

PPIS w Mławie informuje, że liczba osób objętych kwarantanną domową wynika z ilości osób przybywających z zagranicy na teren powiatu mławskiego. Każda osoba wjeżdżająca na teren Rzeczpospolitej Polskiej musi odbyć 14-dniową kwarantannę, co wynika z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim na terenie całego województwa mazowieckiego publikowana jest na stronie Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego: www.wsse.waw.pl w meldunkach codziennych po godzinie 16.00

Wszelkie aktualne informacje na temat koronawirusa są aktualizowane i dostępne na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego i na oficjalnej stronie rządowej:

www.gis.gov.pl

https://www.gov.pl/web/koronawirus

Zaleca się stosowanie zasad higieny zgodnie z instrukcją opublikowaną na dedykowanej stronie na platformie gov.pl – http://www.gov.pl/koronawirus

Specjalna całodobowa infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji dla Polaków o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia coronawirusa: 0 800 190 590.

Specjalna całodobowa infolinia Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotycząca przekraczania granic państwa polskiego: +48 22 523 88 80.

Zaleca się, aby w przypadku pytań i wątpliwości związanych z funkcjonowaniem zakładów pracy, świadczeń z tytułu niezdolności do pracy, zabezpieczenia socjalnego osób odbywających kwarantannę, procedur poprawiających bezpieczeństwo sanitarne i tym podobnych, zasięgać informacji na stronach internetowych, infoliniach oraz w elektronicznych serwisach obsługi urzędów, instytucji oraz organizacji społecznych i branżowych, właściwych dla danego zagadnienia.

Zmniejszenie zgłoszeń telefonicznych umożliwi skupienie się pracowników powiatowej stacji sanitarno-epidemiologicznej na kluczowym elemencie, jakim jest poprawa bezpieczeństwa epidemiologicznego mieszkańców powiatu.

Apelujemy o poszanowanie prywatności osób hospitalizowanych a także o stosowanie się do zaleceń dotyczących kwarantanny i izolacji domowej.

źródło: PSSE

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Elox
Elox
11 miesięcy temu

Dajcie już spokój. Ten COVId to zwykła grypa. We Włoszech, Niemczech i USA już się połapali. Chcą aresztować Gatesa. Ogromne protesty społeczne. Wskaźniki umieralności najniższe od 3 lat. Czemu w Polsce jest taki ciemnogród. Czemu dziennikarze nie mówią prawdy. Nie wyszedł im plan. Cała sprawa jest ośmieszona na świecie. O Mediolanie już nikt nie mówi bo toczy się tam normalne życie i nie można już kłamać. Sprawdźcie to sami.

Matka
Matka
11 miesięcy temu

Czy ten wzrost osób w kwarantannie domowej jest spowodowany powrotem zza granicy czy może otwarciem przedszkoli i żłobka? Obawiam się co będzie po powrocie do szkoły. Wiem, że niektóre klasy nie mają ani 1 chętnego dziecka. Ale to wszystko zależy od rozsądku Rodziców. Wg mnie w tej sytuacji szkoła nie zapewnia dzieciom bezpieczeństwa. Ja jestem pełna obaw i dlatego moje dzieci zostają w domu.

Www
Www
11 miesięcy temu
Reply to  Matka

Chyba na logikę, gdyby było związane z otwarciem przeszkoli i żłobków to tym samym musiały by być też osoby z podejrzeniem koronowirusa a tych nie ma. Chyba sanepid od tak nie objął dzieci kwarantanna bo wróciły do przedszkoli. Musieli by miec podejrzenie chorego. Może będę trochę złośliwa ale radzę puścić dzieci do szkoły jeżeli będzie taka możliwość bo z interpretacją danych u Pani widzę , że jest ciężko a dzieciom takie analizy rodziców przy nauce zdalnej mogą tylko zaszkodzić.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x