Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kilka słów do maturzystów!


„Wyzwania stawiane Ci przez życie nie mają Cię sparaliżować.

One mają pomóc Ci odkryć kim jesteś.”

Drodzy Maturzyści.

Przed Wami  czas wielkiej próby, wyzwań  i ważnych decyzji. Z uwagi na zaistniałą sytuację, otrzymaliście od losu więcej czasu na przemyślenia, naukę i przygotowania do najważniejszego egzaminu na Waszej ścieżce edukacji.

Egzamin dojrzałości, to nie tylko sprawdzenie poziomu własnej wiedzy, ale też podsumowanie dotychczasowego życia, bogatego w nowe doświadczenia, zwycięstwa, sukcesy, ale także niepowodzenia i rozczarowania. Rozpoczynacie tym samym wejście w dorosłość z odpowiedzialnością za swoje decyzje.

Po maturze nastąpi czas wyborów: studiów, pracy, własnej drogi. Decyzje te winny być dobrze przemyślane i dobrze, by w konsekwencji okazały się trafione. Kierujcie się sercem i własnymi przekonaniami, bo wtedy istnieje największa szansa na to, że postąpicie właściwie.

Kierunki studiów i specjalności, które proponują uczelnie wyższe to bardzo bogata oferta. Wybór zatem jest trudny, ale przez to ciekawy, każdy może znaleźć coś dla siebie. Liczy się również to czy kwalifikacje, które chcecie  uzyskać będą potrzebne na rynku pracy w najbliższej przyszłości. Na pewno wiele życzliwych osób zechce Wam podpowiadać, radzić i dawać cenne wskazówki. Nie bagatelizujcie ich. Niech to jednak będą tylko wskazówki.

Wybór zarówno kierunku studiów, rodzaju wykonywanej w przyszłości pracy, jak i inne życiowe wybory to sprawa indywidualna i bardzo osobista, dlatego pamiętajcie,  by to była Wasza decyzja, podjęta zgodnie z Waszymi oczekiwaniami i przede wszystkim wyobrażeniem o tym, czego potrzebujecie  w swoim życiu i co chcecie osiągnąć. Zróbcie to z należytą starannością i dbałością.

Korzystajcie z profesjonalnych porad doradców zawodowych, zapoznajcie  się szczegółowo z ofertami poszczególnych uczelni wyższych, porozmawiajcie o swoich planach z przyjaciółmi, rodzicami oraz osobami  wykonującymi zawód, który Was interesuje. To może być największa inspiracja i podpowiedź. Nie zostawiajcie tak ważnych dla siebie decyzji przypadkowi.

W obecnej sytuacji warto się też zastanowić, czy ze względów bezpieczeństwa nie wybrać uczelni lokalnej, bliżej miejsca zamieszkania. Może nie ma tu tylu teatrów, kin, czy sal koncertowych, ale też są ciekawe miejsca i fantastyczni ludzie.

Pamiętajcie, że to Wasza  decyzja, Wasz wybór, Wasze marzenia i Wasze życie.

Powodzenia!

 

 

 

 

 


Mat. sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]