Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Mława uczci 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. W jaki sposób?


18 maja przypada setna rocznica urodzin Wojtyły , późniejszego papieża  i świętego –  Jana Pawła II.  Przed pandemią koronawirusa,  Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża Jana Pawła II, wspólnie z mławskimi kapłanami, władzami samorządowymi oraz innymi organizacjami przygotowało specjalny program obchodów miejskich. Teraz z konieczności został on przełożony. Co jednak podzieje się w związku z tym w Mławie 18 maja?


Stowarzyszenie Pontyfikat Papieża JP II zaprasza do nawiedzenia pomnika Św. JP II w centrum Mławy i składania kwiatów, którymi za życia Papież zawsze był otoczony.
Organizowana jest honorowa, dwuosobowa asysta członków Stowarzyszenia i osób chętnych przy pomniku. Osoby, które chciałyby stanąć na półgodzinnej, honorowej warcie mogą zgłaszać się telefonicznie: 502-164-501.
W poniedziałek 18 maja w godz. 10.00 – 18.00 z głośników przy pomniku będą odtwarzane piosenki i pieśni oraz pamiętne wypowiedzi z pielgrzymek papieskich.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Observer
Observer
2 lata temu

Ciekaw jestem co by powiedział ktoś o nicku „Media”, albo o nicku „Pokolenie JPII”, czy też „Hemi” lub „Cindy 26”, czy „Do mławianki”

gdyby to jego, albo jego dzieci dotyczyło molestowanie przez księdza?

Też by bronił księży i hierarchów KK za te jedne z najcięższych grzechów, które KK zamiatał i zamiata w dalszym ciągu pod dywan, a winnych przenosi z parafii do parafii i po pracy z dziećmi i młodzieżą nic sobie nie robiąc z ich lubieżnych czynów.

Jeżeli oskarżenie o pedofilię dotyczy np. nauczyciela, ten natychmiast zostaje zawieszony w swoich obowiązkach, a tu co? – nic, zupełnie nic się nie dzieje.

Pokolenie JPII
Pokolenie JPII
2 lata temu

ŚWIĘTY JANIE PAWLE II wybacz swoim RODAKOM. Wstawiaj się za nimi do Boga Jedynego i proś o OPAMIĘTANIE, o zaprzestanie MOWY NIENAWIŚCI.

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
Grzegorz Brzęczyszczykiewicz
2 lata temu
Reply to  Pokolenie JPII

Stwierdzanie faktów i krytyka oparta na argumentach nie jest mową nienawiści. Ujawnianie pedofilii wśród kleru i krytykowanie tego o czym wiedział JPII i nic z tym nie robił to mowa nienawiści ? Cierpieli Ci najmniejsi. A to raczej papież powinien stać na straży ich bezpieczeństwa w myśl nauki Jezusa ,,Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili” – Mt 25, 40. Dla źle pojmowanego dobra KK w sposób konsekwentny ukrywano złe występki, co doprowadzało do jeszcze większej demoralizacji osób, które powinny byś osobami dużego zaufania społecznego. Pozwolę sobie zacytować ks. Isakowicz – Zaleskiego ,,W Kościele działa mafijna zasada omerty, czyli zmowa milczenia”. Gdzie tu jest mowa nienawiści – ogarnij się. Może za moment ustawowo wprowadzi się zakaz krytyki JPII w Polsce. Cenzura już zaczęła działać – przykład piosenki Kazika. Poza tym, coś takiego, jak pokolenie JPII nie istnieje. Niby jakie wartości to pokolenie prezentuje ? O jakim dziedzictwie JPII mówimy ? O tym bałaganie i kompromitacji w KK ?

every
every
2 lata temu

Polecam wszystkim (wierzącym i niewierzącym) przeczytanie książki „Sapiens. Od zwierząt do bogów” – autor: Harari Yuval Noah.
Bardzo pouczająca lektura. Fakt, lektura trudna, ale warta skupienia się nad nią i zrozumienia tego świata, Książka napisana w bardzo przystępny sposób, dająca do myślenia…

Myślmy
Myślmy
2 lata temu
Media
Media
2 lata temu

Czytając to wszystko można to nazwać ZAMACHEM A NA Kościół Chrześcijaństwo Boże Ty patrzysz i już grzmisz a co będzie dalej.Brak słów.

Zazula
Zazula
2 lata temu
Reply to  Media

Dalej? Mam nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy. Wiara, religia powinny być prywatną sprawą człowieka. Każdy powinien mieć prawo kultywować swoją religię. A kto nie chce, nie wierzy, ma do tego prawo. Powinna być rozdzielność państwa i kościoła. Mądry naród nie pozwoli sobie narzucić kagańca w postaci bezkarnych urzędników kościelnych. Taki naród jest wolny i mądry.

TO=JA
TO=JA
2 lata temu

Hemi co najwyzej powinien zobaczyc swoje wystapienie, ze spotkania z byla premier Szydlo w Pultusku, z dnia 4,04.2017, czyz nie tak panie KRZYSZTOFIE . B. szukalem az znalazlem. !!!

Hemi
Hemi
2 lata temu

Jak się czyta tego typu „mądrości”, to lepiej można zrozumieć satysfakcję, jaką ma pospolity czworonóg z racji tego, że udało mu się zmoczyć uryną nogawkę kogoś znacznie większego od siebie.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Prawda boli, prawda w oczy koli,
co Hemi?
Oj, po twoim komentarzu widać, że zabolało i to mocno.
Obejrzałeś już II film Sekielskich o pedofili w Waszym gnieździe i jak Morawiecki i Kaczyński zaklinali się,
że księża też odpowiedzą przed sądem za swe lubieżne czyny wobec nieletnich, za to, że zmarnowali całe życie ludziom i że poniosą karę

i co???????
– kolejne kłamstwa obecnie panujących!!!!!!!

Sami zmoczyliście swoje nogawki i nie tylko nogawki. To jest szambo, obrzydliwe szambo.

Do mławianki
Do mławianki
2 lata temu
Reply to  mławianka

Droga mlawianko gdzie zostawiłaś rozumu może w restauracji Sowa i… dobrze ze posmierci człowiek nie sadzi czlowieka bo bylaby wojna przy sadzie ostatecznym.

snikers
snikers
2 lata temu
Reply to  Hemi

No krew mnie zalała jak usłyszałem wypowiedź biskupa w filmie Sekielskich:
” wie pan ilu jest pedofili w więzieniach? – 808 i wśród nich 3 księży, w tym ksiądz Hajdasz. To trzech za dużo”. To się po prostu nie mieści w głowie, jak ktoś taki jak biskup może powiedzieć, że tych trzech księży pedofili też nie powinno trafić do więzienia. Już nie komentuję wypowiedzi samego księdza pedofila. Szczyt arogancji. Szczytem arogancji jest również Twój komentarz Hemi.

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Powiedz koleżko, popierasz gwałty na polskich dzieciach? Czemu PiS przez 8 miesięcy nie uruchomił komisji do badania spraw pedofilii?

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu
Reply to  Hemi

Macie krew na rękach przez swoje milczenie i cichą akceptację.

Czytelniczka
Czytelniczka
2 lata temu

Za co dziękować? Za to, że JP2 w 1983 złagodził kary dla księży pedofilów i wyrzucił molestowanie nieletnich z przestępstw najcięższych, do pospolitych? Obejrzyjcie film Sekielskich „Zabawa w chowanego” i zadajcie sobie pytanie, komu zależy na tym, by dalej gwałcone były polskie dzieci? Przez 372 dni w tej sprawie nie zrobiono NIC. Zarówno kościół jak i politycy.

Oburzony
Oburzony
2 lata temu

A tak na serio. Co zawdzięczamy temu ,,wielkiemu polakowi” (celowa pisownia) ? Co zrobił dla Polski oprócz tego, że mamy konkordat na podstawie którego KK jest w naszym kraju państwem w państwie czerpiąc korzyści i wtrącając się w nasze życie społeczne i obyczajowe ? Dzięki temu ,,wielkiemu polakowi” polityka KK przypomina politykę kolonialną wobec Polski, osiągając jednostronne korzyści. Powszechnie jeszcze wiadomo, że w czasie tego ,,wspaniałego pontyfikatu” ukrywana była pedofilia, zaś w Polsce rozpasane i bezkarność kleru osiągnęły ogromne rozmiary . Mówimy o ,,wielkim polaku”, czcimy jego urodziny i wiele innych zdarzeń z jego życia, jednak nikt nie potrafi powiedzieć co Polska mu zawdzięcza. Padają tylko jakieś slogany bez konkretów. Może ktoś to wyjaśnić ?

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Oburzony

Wybór na papieża Wojtyły przyczynił się do obalenia komuny. Taki był cel, a poza tym… coraz więcej negatywów wychodzi na swiatło dzienne… ale ludu chyba nie przekonasz.
Tak jak nie przekonasz suwerena do złego działania rządu i do tego, ze jest to coraz bardziej dyktatura jednego karła z Żoliborza, że prezydent jest pacynką na ręku prezesa, że wszyscy z pis są na sznurku prezesa.
Dziwny ten kraj i dziwni ludzie, którym 500+ i inne plusy odebrało rozum. Wszyscy zaczadzenie jak w jakiejś sekcie, gdzie główną rolę pełni guru, a reszta to trybiki w maszynie, które poruszają się zgodnie z wolą guru, bo guru wszystko wie najlepiej. Lud lubi być trzymany krótko za uzdę i lubi być w kieracie.

Oburzony
Oburzony
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Ludzie mówią, że Wojtyła przyczynił się do obalenia komuny, ale nikt nie jest w stanie powiedzieć w jaki sposób. Do rangi mitu urosły jego słowa ,,Niech zstąpi Duch Twój …” i całe to obalanie komunizmu. Jeżeli coś, to do kryzysu i osłabienie ZSRR a tym samym i upadku komunizmu przyczynił się R, Regan (działając np. na rzecz obniżania cen ropy w czasie kryzysu naftowego – uderzyło to w budżet ZSRR). Ty tylko w Polsce pokutuje mit o wielkim wkładzie Wojtyły w proces obalania poprzedniego systemu. Na świecie już był krytykowany za życia, chociażby za zwalczanie księży szerzących Ewangelię Wyzwolenie w Ameryce Łacińskie, ukrywanie pedofilii księży, czy chociażby handel dziećmi z sierocińców, który prowadził kościół w Irlandii. Tak naprawdę nikt z takich gości, jak Hemi nie jest w stanie powiedzieć z jakiego powodu ,,wielki polak” jest wielki. Takie bajanie polskiego katola o skłonnościach do pisowskiego postrzegania świata i wielbienia biblijnego bałwana czy też bożka – JPII, którego wielkość polskiemu narodowi wbił do głowy polski KK.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Oburzony

Wybór Wojtyły na papieża przyczynił się do obalenia komuny, a to nie to samo co gdyby zostało powiedziane, że Wojtyła się do tego samego przyczynił. W tym samym czasie Polka została miss świata. W tych działaniach chodziło głównie o to, żeby o Polsce zrobiło się głośno, żeby na Polskę zwróciły się oczy całego świata. Inaczej być może wydarzenia z 1981 roku przeszłyby bez echa…

Oburzony
Oburzony
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Tu się zgadzam. Nagroda Nobla dla Wałęsy była tym samym. Sam wybór Polaka był zabiegiem politycznym ze strony Watykanu, jednak sam przebieg pontyfikatu to katastrofa o czym świadczą skutki dziś widoczne. Wybór człowieka z zaścianka Europy o konserwatowno-polskich poglądach przesiąkniętych ludową wiarą to nie było na miarę Watykanu.

Cindy 26
Cindy 26
2 lata temu
Reply to  Oburzony

Wstyd mi że jesteście ludźmi, że należycie do gatunku ludzkiego!!!

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Cindy 26

Mnie zaś wstyd, że są ludzie, którzy jeszcze nie przejrzeli na oczy…

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x