Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wnioski w styczniu – pierwsze umowy w maju


Burmistrz Sławomir Kowalewski podpisał 33 umowy na dofinansowanie wymiany pieców węglowych na ekologiczne – gazowe. Od dziś (15 maja) dokumenty będą podpisywać beneficjenci projektu.

Sprzedam Piec


W nieco innej formie niż dotychczas w tym roku podpisywane są umowy na dofinansowanie wymiany źródła ciepła. Przez trzy ostatnie lata mieszkańcy, którym przyznano wsparcie finansowe, spotykali się z burmistrzem Sławomirem Kowalewskim, Skarbnik Miasta Mława – Justyną Aptewicz oraz pracownikami Wydziału Środowiska i wszyscy wspólnie podpisywali te ważne dokumenty. W tym roku – ze względu na konieczność ograniczenia bezpośrednich kontaktów – do mieszkańców trafią umowy wcześniej opatrzone już podpisami burmistrza i skarbnika.

Zainteresowanie programem rozpoczętym w 2017 roku jest wciąż duże. Tegoroczny nabór wniosków o dotację celową na wymianę źródła ciepła w ramach programu ograniczania niskiej emisji rozpoczął się 15 stycznia i trwać będzie do końca listopada. Do Urzędu Miasta Mława wpłynęły 52 wnioski w tej sprawie.

Każdy zainteresowany, przystępując do projektu, może wymienić stary piec opalany węglem (popularny kopciuch) na nowoczesne źródło ogrzewania – piec gazowy, piec olejowy lub pompę ciepła. Przez cztery lata trwania programu ograniczania niskiej emisji na terenie Miasta Mława tylko raz beneficjent zdecydował się zamontować pompę ciepła. W 263 innych przypadkach mławianie zdecydowali się na zakup nowoczesnego pieca gazowego. W przypadku przeprowadzanej modernizacji źródła ciepła i równoczesnej budowy przyłącza gazowego do nieruchomości, Miasto Mława dodatkowo wsparło inwestycję kwotą w wysokości 1 900 zł. Z budżetu Mławy dotychczas przelano na konta mieszkańców 1 359 506,32 zł dofinansowania. W tym roku ta kwota wzrośnie o dodatkowe 200 000 zł. Wnioskodawcy podpisując umowę, zobowiążą się zainstalować nowe piece w miejscu zdemontowanych, węglowych, do końca listopada br. Do 5 grudnia 2020 r. muszą rozliczyć dotację w ratuszu.

źródło: UMM

oprac. red

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Robyrt
Robyrt
11 miesięcy temu

Bardzo dobrze, niech wymieniają w końcu te kopciuchy

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x