Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W mazowieckiem ZUS wypłacił już 105 mln zł „postojowych”


Do 13 maja mazowieckie oddziały ZUS przekazały ponad 105 mln zł świadczeń postojowych. Otrzymało je prawie 52,5 tys. przedsiębiorców i osób wykonujących umowy cywilnoprawne. ZUS apeluje o staranne wypełnianie wniosków.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Na konta mieszkańców województwa mazowieckiego trafiło już ponad 105 mln zł świadczeń postojowych. Na terenie działania 3 warszawskich oddziałów ZUS wypłacono 73 mln zł. Płocki oddział, obsługujący klientów w północnej części województwa, przekazał niemal 14 mln zł, radomski oddział (południowa część) 9,8 mln zł, a siedlecki (wschodnia część) 8,3 mln zł. W województwie wypłacono już łącznie 52,5 tys. świadczeń postojowych.

Do ZUS wciąż wpływa bardzo wiele wniosków, ale urzędnicy dokładają wszelkich starań, by wypłaty przeprowadzano możliwie jak najszybciej. Zakład Ubezpieczeń Społecznych apeluje przy tym o staranne wypełnianie wniosków. Zminimalizuje to liczbę przeprowadzanych postępowań wyjaśniających i usprawni przebieg wypłat.

Świadczenie postojowe przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz wykonujących umowy cywilnoprawne, których dotknęły finansowe skutki pandemii koronawirusa. Jednorazowe wsparcie wynosi maksymalnie 2080 zł, ale pieniądze można otrzymać nawet 3 razy.

Przedsiębiorcy składają wniosek o świadczenie postojowe osobiście, natomiast w przypadku osób wykonujących umowy cywilnoprawne wniosek składa ich zleceniodawca lub zamawiający. Aby skorzystać ze wsparcia po raz kolejny należy złożyć specjalne oświadczenie, w którym stwierdzamy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie.

ZUS zachęca, aby wnioski w sprawie tarczy antykryzysowej składać za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych (www.pue.zus.pl). Można przekazać je jednak także za pośrednictwem poczty lub złożyć osobiście w placówce ZUS wykorzystując przy tym skrzynkę na dokumenty oznakowaną napisem „Tarcza antykryzysowa”.

Wszelkie informacje na temat tego, kto może skorzystać z „tarczy antykryzysowej”, jakie są wymagania, gdzie składać wnioski i jak je wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej ZUS.

źródło: Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x