Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Koniec z noszeniem maseczek na dworze?


Wprowadzenie przez rząd nakazu zakrywania nosa i ust, wypełniane najczęściej poprzez noszenie różnego rodzaju maseczek od samego początku wywoływało  różne opinie. Teraz pojawiają się zapowiedzi, że przynajmniej w niektórych regionach kraju ten nakaz może zostać poluzowany.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


– Są regiony, w których być może jesteśmy w stanie poluzować te obowiązki – powiedział wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski – cytowany przez PolsatNews – komentując nakaz noszenia maseczek. Dodał, że w ciągu 1-2 tygodni być może zostanie zaproponowany model wyłączający pewne regiony z tego obowiązku w przestrzeni otwartej.

W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia o tłoku i nie przestrzeganiu tego nakazu np. w wypoczynkowych miejscowościach i to nie tylko tych nadmorskich.

A choć Ministerstwo Zdrowia podtrzymuje swoje stanowisko, o pozytywnych efektach noszenia maseczek, to jednak zastanawia się, czy w pewnych regionach, gdzie zagrożenie koronawirusem jest niewielkie nie zrezygnować z nakazu noszenia maseczek na wolnej przestrzeni.

– Myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych – powiedział wiceminister Gadomski

Dla przypomnienia, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) chociaż zapowiedziała, że zrewiduje swoje stanowisko , to do dziś go nie zmieniła i nie rekomenduje noszenia maseczek przez ogół mieszkańców.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
anonimowo
anonimowo
1 rok temu

hahahaha ale komuchy wyją 😀 Jak wybory 10 maja to bali się że POumierają, zabójcze koperty, listonosze posłańcy śmierci. Jak wybory przełożone to płaczą że nie było 😀 Ot hipokryzja ? głupota? działanie na szkodę Państwa Polskiego ? Trzy w jednym.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  anonimowo

…ale pisiory wyją….

takie tam przemyślenia
takie tam przemyślenia
1 rok temu
Reply to  anonimowo

Jakbyście się pozbyli ze swojej flagi sierpa i młota to może wtedy Polska wróci do normalności. A póki co to dyktator w barwach tęczowych niejaki kaczor żoliborski trzyma was na smyczy i on decyduje czy macie ujadać czy wam zasnąć obrożę na szyi.

Hemi
Hemi
1 rok temu

Ale zdaje się ten warszawski fircyk ma zostać kandydatem. Sami nie wiedzą, kogo wystawiają?

Ponoć, jak była łaskawa wyrazić się pewna pani poseł, „Polska nie jest jeszcze gotowa na kandydatkę miary p. Kidawy”.

Za wysokie progi na nasze prostaków nogi, innymi słowy.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

Hemi – kabareciarz 😀
Dlaczego nie napisałeś o tym kto ponosi winę za podwójne koszty wyborów czyli pieniądze podatnika wyrzucone w błoto? Powinieneś uprzedzić mój post i napisać, że za niedoszłe do skutku wybory ponoszą winę samorządy i marszałek grodzki – bo takie są wasze tłumaczenia. Już znaleźliście kozły ofiarne, choć prawda jest zupełnie inna, bo to WY

– łamaliście konstytucję organizowaniem tych wyborów bez żadnej ustawy, wbrew konstytucji, przygotowując wszystko byle jak, byle szybciej, a że niezgodnie z prawem, to przecież dla was chleb powszedni,

ale wasz suweren jest zapewne tak g.łupi, że łyknie jak pelikan wszystkie wasze kłamstwa powtarzane na okrągło całymi dniami w tvpis info.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Jest światowa pandemia, czas szczególny, wymagający odpowiedzialności, a nie proceduralnych sztuczek i celowego, złośliwego opóźniania ustaw.

Grodzki mógł opóźnić ustawę o 5 dni, ale oczywiście wybrał maksymalne 30 dni. Wredne, złośliwe sypanie piachu w tryby i szkodzenie na zasadzie „nie bo nie” to jest przecież ulubiona zabawa totalnej opozycji.

Miejmy nadzieję, że ludzie to właściwie ocenią przy urnach wyborczych.

every
every
1 rok temu
Reply to  Hemi

taaa, napisaliście ustawę na kolanie w ciągu godziny, bez sprawdzania jej przez prawników podrzuciliście j,ą jak kukułcze jajo do senatu. Senat musiał ją sprawdzić pod względem prawnym, bo jakby puścił ją do was bez tego, to dopiero byście jeździli po Grodzkim.
Ta ustawa była niezgodna z konstytucją, wybory miały się odbyć wbrew przyjętym zasadom . Taka jest prawda.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  every

Z tego waszego Coppertfielda to większy byłby pożytek, gdyby przywdział z powrotem fartuch lekarski i nieco zmniejszył deficyt personelu medycznego, przechodząc wcześniej kurs prawidłowej dezynfekcji, bo zdaje się ma z tym problem, zamiast parać się robotą sejmowego legislatora, o której nie ma większego pojęcia.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Z szumowskiego ani minister ani lekarz i tu zero, i tu zero. Jedyny do przekrętów na dużą skalę

anonimowo
anonimowo
1 rok temu
Reply to  every

Wystawią człowieka awarię to zaleje Polskę g……………..wnem. Taki chłoptaś zdolny.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Warszawski fircyk, krakowski pajac i długopis w jednym. Jak się zapasł w tym Pałacu Prezydencki. Już nie ma takich płomiennych mów jak miał w 2015 roku i już nie jest wiarygodny. Uczy się uczy, ale ta nauka mu nic nie przynosi, coraz gorzej się prezentuje.

karol
karol
1 rok temu

Dzisiaj o 12 ściągamy banery Kidawy ,wieszamy dzbana Sikorskiego lub łapówkarza Grockiego,zapewne mławiankę tam zobaczę,do zobaczenie przy płotach

WTWT
WTWT
1 rok temu
Reply to  karol

A o łapówkarzach dających 500+, piórnikowe itp. itd. w celu przekupstwa aby na nich głosowano to ani słowa nie napisałeś.
Teraz będzie taka sytuacja, że ktoś pójdzie na jagody do lasu, wyjdzie na drogę asfaltową, po nieopatrznym przekroczeniu granicy województwa i zapłaci mandat.
Poza tym gdzie jest policja. Noszą maski zsunięte z nosa albo maski są noszone na brodzie. Zdejmują paląc papierosy i idą chodnikiem. Taka to jest skuteczność prawa PiS.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  karol

B.aran karol. Pewnie ciebie wszyscy zobaczą przy tych płotach i dowiedzą sie kto jest pusto.gł.owym karolem 😀 . Całe szczęście, ze zamiast banerów Kidawy nie będą wieszać banerów kombinatorów Szumowskich (całej rodzinki oszustów i dorobkiewiczów). Obejrzyj sobie materiał o tej rodzince. Wiem, wiem, powiesz, że naciągany, ale dokumenty w materiale są dokumentami. Ponad 200mln wyciągnęli od tej złej Unii Europejskiej, nie wspominając o grabieniu kasy państwowej czyli naszej.
https://www.youtube.com/watch?v=ANSjU1pQzB4

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  Anonimowo

Niewdzięczniku, gdyby nie pryncypialna postawa min. Szumowskiego, to miałbyś tu drugą Lombardię.

Wyobraźmy sobie, że pojawia się wirus, a rządzi POKO, ministrem zdrowia jest np. błyskotliwa pani Kopacz:

– duże sklepy, restauracje i centra handlowe nie zostałyby zamknięte. bo biznes popierający POKO by się sprzeciwił,
– granice nie zostałyby zamknięte, bo Niemcy by się sprzeciwili, a wiadomo, że jak Niemcy zmarszczą brwi, to cała POKO na baczność staje.

To, że w Polsce sytuacja jest opanowana, nawet na Ślasku, to jest zasługa min. Szumowskiego, posła z naszego okręgu wyborczego na marginesie.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

Nic sobie lepiej nie wyobrażajcie, bo te wasze wyobrażenia nijak się mają do rzeczywistości, a na Śląsku i tak zafundowaliście Polsce drugą Lombardię. NA ŚLĄSKU SYTUACJA NIE JEST OPANOWANA (!) Co niektórzy powiadają, że tak baliście się strajku górników, że zafundowaliście im koronowirusa, żeby tylko nie ruszyli na Warszawę 16 maja. Nieźle rozegrana sprawa.

snikers
snikers
1 rok temu
Reply to  Hemi

Prawy i uczciwy Łukasz Szumowski nakazał noszenie maseczek dopiero wtedy, gdy miał okazję zrobić na nich interes z Gu… Wcześniej twierdził, że są bezużyteczne, Ot prawość i uczciwość następnego z tego cudownego rządu. Robicie przekręty jeden za drugim, a potem nic dziwnego, że prezes ma na was wszystkich haki. Prezio jest cwany, zbiera dane, żeby trzymać was u swoich stópek.

Hemi
Hemi
1 rok temu
Reply to  snikers

Stanie z boku i dogryzanie oraz rzucanie insynuacji to nie jest zbyt trudna sprawa.

Wiadomo, że jest deficyt w służbie zdrowia, zwłaszcza w szpitalach jednoimiennych, może zamiast wyzłośliwia się, co nic nie kosztuje, lepiej byłoby zgłosić się na ochotnika i pokazać wszystkim jak się robi?

SARS-CoV-2 to jest nowy wirus, jeszcze w niewielkim stopniu poznany, sama WHO wielokrotnie kluczyła i zmieniała stanowisko w sprawie stopnia zakażalności, środków bezpieczeństwa, itp. Weźmy sam „bezpieczny dystans”, niektóre kraje ustaliły go na 1 m, inne 1,5 m, jeszcze inne mówią że to za mało i trzeba 2 m.

Nie ma mądrego w tej sprawie, a od Szumowskiego wymaga się cudów. Wiele krajów zachodnich najpierw uznało, że maski są bez znaczenia, dopiero pozytywne efekty stosowania w Korei Płd, na Tajwanie i w Japonii skłoniły władze sanitarne wielu krajów europejskich do zmiany stanowiska w sprawie masek. Szumowski nie był ani pierwszym ani ostatnim. Należy mu się szacunek i podziękowanie, a nie insynuacje.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Hemi

O to to, Hemi. Zamiast pisać te durne i złośliwe komentarze za te trefne złotówki, to lepiej zgłoś się na ochotnika do pomocy przy rozprawianiu się z COVID19. Przecież szumowski prawie sie tarzał ze śmiechu i twierdził ze stanowczością, że maski szkodzą, dopiero jak się dogadał z góralem, to maski stały się cacy, bo można było na nich zbić kasiorę i ustawić rodzinkę.

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x