Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Szpital odetchnął z ulgą, ale procedury ruszyły


Ciechanowski szpital odetchnął z ulgą. Okazało się, że leczony na oddziale neurologicznym od kilku tygodni  pacjent, u którego test na korona wirusa dał wynik dodatni, nie jest jednak zarażony. Okazuje się, że wynik pierwszego testu nie był poprawny. Powtórzone badanie, a właściwie dwa kolejne badania, wykonane w dwóch różnych laboratoriach dały wyniki ujemne.


Procedury obowiązujące w takich przypadkach jednak musiały już wcześniej być wdrożone. Pacjentom oddziału i personelowi wykonano łącznie 115 testów. Teraz szpital czeka na wyniki, które powinny spłynąć do jutra. Na razie te cząstkowe, które sukcesywnie spływają są wszystkie ujemne.

Za to w Działdowie takiej ulgi się nie czuje, tu odnotowano nowe zakażenie koronawirusem.  Zakażonym osobą jest przebywający w izolacji domowej po powrocie ze Szwecji młody mieszkaniec powiatu działdowskiego, który wrócił ze Szwecji. To siódmy przypadek zakażenia odnotowany u naszych sąsiadów. Mława na tym tle wygląda naprawdę bardzo dobrze, z odnotowanym tylko jednym przypadkiem. Spośród naszych sąsiadów w lepszej sytuacji jest tylko Żuromin, gdzie nie odnotowano żadnego przypadku potwierdzonego laboratoryjnie koronawirusa.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x