Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Postępowanie w sprawie wykorzystania seksualnego tancerki zespołu Don Vasyla zostało umorzone


fot. ilustracyjne; archiwum

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu przyglądała się sprawie zgłoszenia jednej z tancerek zespołu Don Vasyla, dotyczące wykorzystania seksualnego, do którego miało dojść w hotelu po występie podczas ubiegłorocznych Dni Przasnysza. Dziś wiemy, że nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów – informuje portal infoprzasnysz.com.

Przypomnijmy, że jedna z tancerek Don Vasyla zgłosiła na policji, że podczas pobytu w Przasnyszu wbrew swojej woli została wykorzystana seksualnie. Sprawą zajmowała się przasnyska prokuratura, która wykonała w sprawie szereg czynności.

Bezpośrednio po zdarzeniu o sprawie dla portalu infoprzasnysz.com wypowiadał się prokurator rejonowy Artur Folga.

Na tym etapie mogę potwierdzić jedynie tyle, że Prokuratura Rejonowa w Przasnyszu prowadzi postępowanie w sprawie doprowadzenia w nocy z 15 na 16 czerwca jednej z tancerek zespołu Don Vasyla do poddania się innej czynności seksualnej, poprzez wykorzystanie stanu bezbronności – mówił prokurator 19 czerwca 2019 r.

Jak dodał, wszczęto postępowanie w sprawie oraz wydano polecenia wykonania czynności procesowych.

– Wystąpiliśmy do sądu o wyznaczenie terminu posiedzenia i przesłuchanie, ponieważ w tego typu sprawach prokurator nie ma prawa przesłuchiwać pokrzywdzonej samodzielnie – mówił wówczas prok. Artur Folga.

Dziś wiemy, że ustalenia nie pozwoliły na postawienie komukolwiek zarzutów, a postępowanie do końca toczyło się w sprawie, nie zaś przeciwko osobie. W toku prokuratorskich czynności przed Sądem Rejonowym we Włocławku została przesłuchana tancerka, wyjaśnienia w charakterze świadka złożył również Don Vasyl, który był przesłuchiwany w przasnyskiej prokuraturze.

Postępowanie do końca toczyło się w sprawie i zostało umorzone wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa – poinformowała zastępczyni prokuratura Renata Zadrożna.

źródło: www.infoprzasnysz.com

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x