Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Bony zniżkowe do Biedronki w sieci? To oszustwo


Amatorów atrakcyjnych zniżek i promocji znów spotyka niemiła niespodzianka. W sieci pojawiły się fałszywe 500 – złotowe bony zniżkowe podszywające się pod markę Biedronki. Można stracić dane karty płatniczej i otrzymywać kosztowną subskrypcję. Mechanizm oszustwa opisał CERT Polska.


W nowej kampanii oszuści kuszą bonami zniżkowymi o wartości aż 500 złotych do wykorzystania w sklepach Biedronka. W rzeczywistości ofiary nie mają co liczyć na bonus. Wręcz przeciwnie, mogą zostać okradzione z posiadanych pieniędzy.

Przynętą są tu bony zniżkowe o znacznej wartości, jednak zastosowany mechanizm jest dość podobny do innych stosowanych. Kliknięcie przekierowuje na fałszywą stronę, gdzie zachęcają nas do podania danych karty płatniczej. Dodatkowo zostajemy wpisani na odpłatną subskrypcję.

CERT Polska informuje, że w tym przypadku oszuści wykorzystali domenę polskidziennik[.]pl, która już znajduje się na publikowanej liście ostrzeżeń.

źródło: CERT Polska

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x