Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Większość mławskich przedszkoli i żłobek czynne będzie od 18 maja


Większość przedszkoli oraz miejski żłobek, ponownie otworzą się dla dzieci w poniedziałek 18 maja br. Wyjątek stanowi oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Przedszkolaki z „Szóstki” wrócą do swoich grup tydzień później, 25 maja. Decyzję w tej sprawie podjął dyrektor placówki. Spośród pięćdziesięciorga dzieci uczęszczających do klas zerowych w tej placówce, chęć powrotu do opieki w murach szkoły zadeklarowali rodzice dwojga dzieci.

Ogółem spośród rodziców 1087 przedszkolaków, które od początku roku szkolnego są zapisane do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w placówkach prowadzonych przez Miasto Mława, wolę skorzystania z opieki nad dzieckiem zgłosiło 51 osób. Najwięcej chętnych jest w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 2 przy ul. Przyrynek. Tam zostaną otwarte cztery oddziały, do których będzie uczęszczało dwadzieścioro dzieci. Dwa oddziały zostaną uruchomione w Miejskim Przedszkolu Samorządowym nr 3 – dla piętnaściorga dzieci. W pozostałych placówkach dyrektorzy otworzą po jednym oddziale. Od poniedziałku 18 maja pracę wznowi także żłobek, do którego będzie uczęszczało dwanaścioro maluchów.

Wszystkie placówki przygotowują się do przyjęcia dzieci, tak by spełnić wymogi Głównego Inspektora Sanitarnego. Służby ratusza szacują, że zabezpieczanie placówek, dzieci i personelu będzie kosztowało samorząd Mławy około 30 000,00 zł miesięcznie.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x