Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Fontanny miejskie nadal będą nieczynne


Mamy już połowę maja, a po chwilowym – miejmy nadzieję – nawrocie zimy wraca słoneczna pogoda. Amatorzy odpoczynku w pobliżu miejskich fontann, muszą jednak jeszcze pogodzić się z tym, że na razie pozostaną one suche. Miasto opierając się na zaleceniach Głównego Inspektora Sanitarnego na razie ich nie uruchomi.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


W zaleceniach GIS z 21 kwietnia czytamy:

 „W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, iż nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu „dry plaza”) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa”.

A więc mławskie fontanny, zgodnie z zaleceniami GIS, na razie nadal pozostaną nieczynne.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
1 rok temu

Fontanny jak fontanny, mogą być nieczynne. pal je sześć.
Jest problem w parku, bo nie ma gdzie usiąść.
Mam pytanie do burmistrza albo do pani rzecznik:
Czy te ławki w parku są czasami myte? Jeśli tak, to jak często się to odbywa?
Jak często przeprowadza się w mieście Mława dezynfekcje czyli ozonowanie ławek miejskich, tych na skwerach, w parku, wokół ratusza, przy różnych alejach, na przystankach MKM????
Wiem, że MKM nie jeździ, ale ławki stoją…
Czekam na odpowiedź – tylko taką konkretną, a nie jakieś nawijanie makaronu na uszy jak to czyni burmistrz w telewizji mazury.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x