Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nietrzeźwy kierowca wpadł do rowu. Stracił prawo jazdy dziewięciu kategorii


Nietrzeźwy kierowca wjechał samochodem do rowu, a następnie uciekł do pobliskiego lasu. Świadkowie zdarzenia powiadomili służby ratunkowe, a kierowca został zatrzymany chwilę później. Jak się okazało był posiadaczem prawa jazdy z dziewięcioma kategoriami.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


– Do zdarzenia doszło 8 maja, o godzinie 16.20 na drodze w miejscowości Choszczewka Kolonia gm. Dzierzgowo. Jadący tamtędy, przypadkowy świadek, zauważył samochód marki Audi A3 unieruchomiony w rowie. Za kierownicą auta siedział mężczyzna. Był nieprzytomny lub spał. Na miejscu zdarzenia zatrzymali się jeszcze inni kierowcy.  Świadkowie wezwali służby ratunkowe i ocucili kierowcę, który następnie wydostał się z samochodu i uciekł. Patrol policji, krótko po tym zdarzeniu, odnalazł kierowcę w pobliskim lesie.  41-letni mieszkaniec pow. mławskiego miał w organizmie ponad 2,40 promila alkoholu. W wyniku zdarzenia drogowego nie odniósł żadnych obrażeń. Został zatrzymany  w policyjnym areszcie. Patrol odebrał kierującemu prawo jazdy dziewięciu kategorii – informuje asp.szt. Anna Pawłowska z KPP Mława.

Zgodnie z art. 178a. § 1. Kodeksu karnego – kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

Zobacz także pierwszą relację o tym zdarzeniu TUTAJ.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x