Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jesteś na kwarantannie? W dwunastym  dniu zrób test


Jesteś na kwarantannie i chcesz wiedzieć, czy jesteś zakażony koronawirusem? Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia w jaki sposób to sprawdzisz.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Dwunastego dnia kwarantanny można zrobić test w mobilnym punkcie pobrań. Badanie można wykonać  pod warunkiem, że jest się posiadaczem własnego samochodu, co umożliwia przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami.

Uwaga! Na badanie trzeba zabrać koniecznie  dokument ze zdjęciem i swój nr PESEL.

Po wykonaniu badania wynik dostępny będzie na Internetowym Koncie Pacjenta, a dodatkowo informację o jego wyniku przekaże nam laboratorium.

W przypadku dodatniego wyniku, skontaktować  się trzeba ze stacją sanitarno-epidemiologiczną i postępować zgodnie z otrzymanymi zaleceniami. Można też zgłosić się do lekarza w szpitalu jednoimiennym lub na oddziale zakaźnym.

W przypadku ujemnego wyniku stacja sanitarno-epidemiologiczna powinna zwolnić  z kwarantanny.

Jeżeli nie ma możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, skontaktować się można  z sanepidem, który ma możliwość umówienia osoby na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny.

Sprawdź, gdzie znajdują się mobilne punkty pobrań wymazu tu LINK

źródło: Ministerstwo Zdrowia

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x