Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wojewoda starostwu, starostwo gminom. Płyny dezynfekcyjne trafią do żłobków i przedszkoli


Od dnia 6 maja możliwe jest ponowne otwarcie żłobków i przedszkoli. Ostateczna decyzja o wznowieniu ich działalności pozostaje w gestii organu prowadzącego i dyrekcji danej placówki. Wychodząc naprzeciw potrzebom uruchamianych placówek oświatowych, Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, kierując się troską o zdrowie przedszkolaków i pracowników przedszkoli i żłobków, w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, przekazał starostom powiatów, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni.

ZS nr 1 Budowlanka Mława rekrutacja
Reklama


Zgodnie z poczynionymi ustaleniami pochodzące z Agencji Rezerw Materiałowych płyny do dezynfekcji zostały pobrane przez mławskich strażaków z wojewódzkiego magazynu obrony cywilnej i następnie przekazane do Starostwa Powiatowego w Mławie celem dalszej dystrybucji do jednostek samorządu terytorialnego szczebla gminnego. Przydzielona Ilość środków do dezynfekcji jest uzależniona od ilości placówek w danym powiecie, nasz powiat otrzymał do tej pory 190 pięciolitrowych opakowań płynu do rozdysponowania. Pierwsze opakowania płynu zostały już wydane przedstawicielom urzędów gmin, kolejne będą przekazywane sukcesywnie w miarę wznawiania działalności żłobków i przedszkoli.

Kolejna transza 324 pięciolitrowych pojemników do rozdysponowania zostanie przekazana do mławskiego starostwa niebawem.

źródło: starostwo mławskie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x