Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jest decyzja. Jan Łukasik Mławianinem Roku 2019


Dzisiaj odbyło się posiedzenie kapituły, na którym zapadła decyzja o przyznaniu tytułu Mławianin Roku 2019. Spośród czterech kandydatów, kapituła większością głosów przyznała ten tytuł Janowi Łukasikowi. Otrzymał go w uznaniu za całokształt działalności społeczno – politycznej. Jak na razie nie określono jednak terminu uroczystego wręczenie statuetki i dyplomu. Ma się to odbyć w pierwszym możliwym terminie, na uroczystościach miejskich.


Przypomnijmy, termin składania wniosków o przyznanie tytułu minął z końcem lutego br. Do tytułu zgłoszono czterech kandydatów:  Michała Gogolewskiego (śpiewak operowy, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie, reżyser mławskich operetek),  phm. Kazimierza Lewandowskiego (Harcerski Krąg Seniorów im. Hm. Wandy Szczęsnej – Lesiowskiej przy Komendzie Hufca ZHP w Mławie), Jana Łukasika (działacz społeczny, wieloletni przewodniczący NSZZ Solidarność w Mławie, przewodniczący rady powiatu)  i Dariusza Tadrzyńskiego (fotografik, rekonstruktor w GRH LC Mława i Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznej 79 p.p., członek Związku Twórców Ziemi Zawkrzeńskiej).

Ze względu jednak na sytuację związaną z koronawirusem i odwołaniem wszystkich miejskich uroczystości aż do sierpnia, kapituła dopiero dzisiaj zebrała się i dokonała wyboru.

Tytuł Mławianina Roku przyznawany jest od 1999 r. Do tej pory otrzymały go następujące osoby: ks. kan. Henryk Lewandowski, prof. dr hab. Ryszard Juszkiewicz, Kazimierz Tański, Irena Wierzbowska, Zbigniew Wawrzyński, Edmund Grzebski, Jacek Białobłocki, ks. prałat Sławomir Malinowski, Janina Jaśkiewicz, Mirosław Koźlakiewicz, ks. kan. Sławomir Kowalski, Henryk Antczak, Jan Golec, dr Jerzy Kwiecień, Henryk Kacprzak, Lidia Halina Rzeplińska, ks. dr Ryszard Kamiński, śp.Henryk Sławuta i Maria Świtoń oraz ks. prał. dr Kazimierz Ziółkowski. Teraz dołączy do nich Jan Łukasik.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
48 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Qwe
Qwe
2 lata temu

Czy redakcja w końcu poda kto wybrał mlawiamia roku? W sumie to też reprezentacja wszystkich mieszkańców Mławy.

dziaek z bliska
dziaek z bliska
2 lata temu
Reply to  Qwe

Qwe==== śmiem wątpić abyś otrzymał odpowiedz na to pytanie ????== z czasem na pewno poznamy skład tej nawiedzonej KAPITUŁY—ale będzie to musztarda po obiedzie. A Z TĄ INFORMACJĄ WINIEN MIESZKAŃCÓW ZAPOZNAĆ PREZES TOWARZYSTWA P.Z. M PAN ANTCZAK

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Łoj pali sie komuś kiele d.upy, łoj pali… Kednym słowem – robi sie całkiem ciekawie.

Wow, ale cyrk
Wow, ale cyrk
2 lata temu

Hemi, obejrzyj sobie materiał o ministrze Szumowskim tym odpowiedzialnym i godnym zaufania człowieku i jego rodzince:
https://www.youtube.com/watch?v=ANSjU1pQzB4
Zaprawdę godni zaufania ludzie.

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Wow, ale cyrk

Wow, ale cyrk !!!!!—cyrkiem jest to wszystko o czym pisze Hemi, z tego co mi wiadomo, to Hemi, tego materiału nie obejrzy, bo nie ma nawet w domu telewizora, chyba że ma internet to może zobaczy ale jego takie fakty nie interesują on wie swoje, i doradza nam wszystkim, mi doradzał odnośnie kolejki abym zgłębił temat—no to zgłębiłem i dokonałem epokowego odkrycia, kiedy zobaczyłem Hemiego na spotkaniu w dniu 4,04 2017 w Pułtusku z byłą Premier SZYDŁO, POLECAM TO NAGRANIE Z tego spotkania na youtube. WARTO TO ZOBACZYĆ !!! C.D.Nastąpi.

Dawna jego współ pracownica
Dawna jego współ pracownica
2 lata temu

Do diabła z taką stronniczą kapitułą!! przyznają za polityke nie za zasługi. Łukasik to wieczny rozrabiaka. W Zakładach mięsnych wzniecał nieuzasadnione strajki i wisiał na włosku od zwolnienia. W pozostałych następnych pracach tez niczym się nie wyróżniał. Dziwne te mianowanie szczególnie gdy była możliwość wybrania osoby- z pośród kandydatów- naprawdę z zasługami. Rozegnałbym taka kapitułę na cztery wiatry. Powinni być tam prawdziwi mławianie nie dupowłazy

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu

No wlasnie, o to chodzi, jesli juz piszemy,to piszmy jasno otwarcie, fakty bo takie one byly, o tym „wybitnym ” mlawianinie., i racje ma byla pracownica, piszac o tym dzialaczu i z tych postow wynika jasno ze KAPITULA, Panie Prezesie TPZM P. ANTCZAKZ, CZAS zweryfikowania nadszedl po tej decyzji, bo z tych wszystkich tytułów ktore ZOSTAŁY nadane, to moze tylko z 6 osob, autentycznie, zasluguje na to aby nosic miano Zasluzonego Mlawianina, a reszta tych mlawian, nie warta jest tego tak samo jak ŁUKASIK, nawet postac przy tych osobach. Nadszesl czas aby wstrzymac nadawanie tego honorowego TYTUŁU, i zweryfikować, jegoregulamin, a przede wszystkim ludzi ktorzy w tej KAPITULE I ZARZĄDZIE TOWARZYSTWA ZASIADAJĄ. Dosyc!! Mlawy nie stac jest na to aby tacy ludzue jak ŁUKASIK, szczycili sie tym tytulem !!

karol
karol
2 lata temu

dziękuję za poparcie,przykro że jeszcze kilka lat będziecie żyć w tak pozytywnym kraju,mam propozycję – podawajcie kogo popieracie,dobrze wiedzieć czy pisze syn ubeka,córa kochającej inaczej,ziemianin z pod Korbońca na 3 ar,kogo byście chcieli za Kidawę,napiszcie co was boli ,pomogę ewentualnie wskażę lekarza ,Polacy to jedna rodzina-rząd żle -prezydent żle-kościół żle -wybory żle -Burmistrz żle -to kim wy K..RWA jesteście

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  karol

Karolciu, a JA sie CIEBIE pytam , KIM TY JESTES WYPIARDKU MAMUTA. SKORO INNYM WYSTAWIASZ TAKIE OCENY CIEMNIAKU !!

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  karol

Karolku piszesz takie bzdury, chyba ich wczesniej nie czytając. Jeśli polecasz specjalistów lekarzy to zmaczy, że już z ich usług korzystałeś. Ale efektu tu nie widać po zamieszczonych przez ciebie infantylnych tekstów. Jeśli chodzi o ludzi i ich poglądy polityczne, upodobania seksualne to widać nasz dobry Bóg miał w tym cel aby wszyscy byli na tym świecie bez wykluczeń. Na koniec dobra rada zmień lekarza bo ten ci nie pomógł.

Polka, po prostu Polka
Polka, po prostu Polka
2 lata temu
Reply to  karol

Wybory w maju się nie odbyły karolu, a z kazdym dniem twój „pozytywny prezydent ma coraz mniejsze szanse na reelekcję, bo sytuacja ekonomiczna Polski się pogarsza. PKB spada, kryzys się pogłębia i nie jest to tylko skutkiem pandemii ale jest to skutkiem niegospodarności tego rządu.
Ministerstwo kupuje za 5 mln zł maseczki z Chin od nowo powstałej formy (zapewne powstałej tylko dla ubicia dobrego, jednorazowego interesu), firmy kumpla Szumowskiego.
Maseczki zostały zakupione od firmy pana G. po 8 zł za sztukę, a ten pan płacił za nie po 50gr za sztukę – niezła przebitka karolu, co? (16-krotna przebitka). Ponadto te maseczki są nic nie warte, bo certyfikat lewy, maseczki nie spełniają żadnych norm. Przekręt się rozmywa, bo to dobry kolega.
„Przepłacając i bez sprawdzenia jakości Ministerstwo Zdrowia kupiło bezwartościowe maseczki ochronne za ponad 5 mln zł. Zarobił na tym instruktor narciarski, przyjaciel rodziny Łukasza Szumowskiego. Transakcję ułatwił mu brat ministra zdrowia, a finalizował ją wiceminister Janusz Cieszyński”.
Co ty na to karolu?
Kim ty jesteś? pis-ubekiem?

Hemi
Hemi
2 lata temu

Brednie z lewicowej prasy. Burza w szklance wody, afera z palca wyssana.

Opozycja, w szczególności POKO, już dawno przyjęła optykę przewrotnej, zrzędliwej ciotki, która siedzi i utyskuje, wszystko krytykuje, nic jej nie pasuje.

Są maski – źle, bo ktoś na tym zarobił!

Nie byłoby masek – byłoby zrzędzenie i stękanie, no tak, PiS nie załatwił tych masek, zawalił sprawę, ludzie się zakażają!

Były wybory przewidziane 10 maja – źle, PiS chciał posłać wysłanników śmierci. Listonosz przynosi emeryturę, to dobrze, przyniesie pakiet wyborczy – to źle, bo sprowadzi śmierć. Logika?

Wybory 10 maja zostały odwołane – no i znowu źle, PiS nie zorganizował wyborów, a miał taki obowiązek!

W życiu trzeba wiedzieć czego się chce. A jak się potrafi tylko zrzędzić, biadolić, czepiać się o wszystko i opowiadać dyrdymały w mediach, to nic dziwnego, że traci się resztki powagi.

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Hemi

A ty to tak sam Hemi wymyśliłeś, czy tęczowe kaczor żoliborski ci to podpowiedział. Żenada.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Hemi

„Nie pieprz pietrze wieprza pieprzem”.
Czemu nie możesz oderwać się od wyborów, Hemi?
Wybory przygotowywane na kolanie, w drodze do sracza były niezgodne z konstytucją i tyle w temacie wyborów.
Maseczki? – przekręt, do którego przyznał się sam Szumowski, tylko co z tego, że się przyznał. Czy złożył już dymisję w związku z tym?
Z naszych kieszeni poszło na to 5 mln zl i żadnych konsekwencji dla nikogo?
Skandal!
Hańba!
Ile wam tzn. karolowi i tobie, hemi płacą za te komentarze? – tylko szczerze.

TO == JA
TO == JA
2 lata temu
Reply to  Hemi

No proszę Hemi, się obudził przemył zaropiałe oczęta==przeczytał prawicową prasę i zaczyna nas karmić bzdurami od prawicowych baranów typu SAKIEWICZ KARNOWSCY— ZIEMKIEWICZ—- nasłuchał się w tvp RACHONIA. Bardzo ciężko jest komentować te idiotyzmy w opisach HEMIEGO, no ale cóż było spo0kojnie na portalu, ale pojawił się HEMI ze swoją przystawką KAROLCIEM—no i mamy to co mamy, trudno tych pisowskich wyznawców przyzwyczaić do normalności, bo dla nich, normalność, jest tylko wtedy kiedy jest zgodna z przekazem z NOWOGRODZKIEJ, wybory z 10 MAJA odwołane to wina opozycji no i z takich przekazów w kułak smieje się dziobaty SASIN, który pojechał na ŚLĄSK ABY POMAGAĆ GÓRNIKOM— OBY ZNOWU NIE BYŁA TO PORAŻKA. hemi–TEN POST POWYŻEJ NAPISAŁEŚ O SOBIE–wątpię abyś wiedział co ty chcesz w zyciu osiągnąc.===z twego przekazu wynika że nie osiągnąłeś NIC — nul /zero/

TO==JA
TO==JA
2 lata temu

Szanowna Pani SZUMOWSKI=== DOSTAŁ GLEJT OD PREMIERA MORAWIECKIEGO ŻE JEST POD JEGO OPIEKĄ — no i może dalej robić przekrety na miliony, włos z głowy mu nie spadnie, a jeszcze do tego jak komuś działkę odpali=== no to hulaj dusza piekła nie ma.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  TO==JA

Min. Szumowski to jest człowiek odpowiedzialny i godny zaufania. Dzięki jego polityce w Polsce jest mniej zakażeń niż w innych krajach, a gdyby nie sytuacja na Śląsku, epidemia w Polsce byłaby niemal opanowana, chociaż drugiej fali na jesieni nie da się najprawdopodobniej uniknąć i to nie jest ocena polityczna, tylko medyczna.

Na tle postawy min. Szumowskiego widać beznadzieję tego waszego groteskowego Coppertfielda, który w szczycie epidemii bryka sobie dla sportu w epicentrum zakażeń, a potem jakby nic jedzie do budynków publicznych i naraża ludzi.

every
every
2 lata temu
Reply to  Hemi

HEMI
ŻEBY NIE SĘCZEK BYŁABY PISZCZAŁKA.
SAM WYGLĄD NIE ŚWIADCZY O CZŁOWIEKU. Jak to mówią:

POZORY MYLĄ, co widać DOKŁADNIE po ministrze Szumowskim.

Najpierw maseczki szkodzą, potem maseczki pomagają. Najpierw wybory w lokalach wyborczych możliwe dopiero za 2 lata, teraz już za miesiąc czy dwa.
Ten człowiek jest tak samo wiarygodny jak Mateuszek czy Andżejek. Też mu nos już się wydłuża od tych kłamstw.

Takich jego sprzecznych wypowiedzi jest multum.

Gdyby był odpowiedzialny, to podałby się do dymisji jak przekręt na 5 mln wyszedł do wierzchu i się do niego przyznał.

Hemi
Hemi
2 lata temu
Reply to  every

Nie ma to jak konsekwencja tych waszych tuzów intelektu z opozycji – najpierw drą się wniebogłosy że 10 maja nie można wyborów przeprowadzić, że zagrożenie dla zdrowia, a już 11 maja podnoszą histerię, że dlaczego PiS nie zorganizował wyborów, skoro miał taki obowiązek.

I oni nie popadają w sprzeczność, skądże :).

Wybory za 2 lata – minister Szumowski mówił przecież jasno, że chodzi o wybory w trybie zwykłym.

Za 2 miesiące będą wybory możliwe w oparciu o tryb zaostrzony i rekomendacje GIS (z zabezpieczeniem sanitarnym), i w systemie mieszanym – kto będzie chciał, będzie mógł głosować korespondencyjnie. Jest różnica czy jej nie ma?

Prezes Gowin wyciągnął do was rękę, ale oczywiście ten gest został zlekceważony.

Aleksander Byks
Aleksander Byks
2 lata temu

Byłbym bardzo zadowolony gdyby Mławianinem roku został Harcmistrz Kazimierz Lewandowski. Harcerz od młodzieńczych lat, harcerz, który dbał i dba o pamięć ludzi zaangażowanych w ideę Baden Powella. Panie Kazimierzu dla mnie to Pan jest Mławianinem roku i następnych lat

TO==JA
TO==JA
2 lata temu

Słusznie Pan pisze Panie ALEKSANDRZE BYKS===tylko że do KAPITUŁY takie uzasadnienie nie przemawia, bo gdyby Pan LEWANDOWSKI był aktywny w pisowskim działaniu, albo był kombatantem SOLIDARNOŚCI ALBO PRZEWODNICZĄCYM RADY POWIATU == A TO OWSZEM Z PEWNOŚCIĄ TYTUŁ MŁAWIANINA BYŁ BY MU PRZYZNANY — a tak pozostaje nam Życzyć dużo zdrowia PANU LEWANDOWSKIEMU, A W 2020 TYTUŁ ZNAJDZIE SIĘ W GODNYCH RĘKACH. !!!

Lol
Lol
2 lata temu

Może redakcja poda,kto przyznał temu panu tytuł?

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  Lol

Nie wiesz kto???=== redakcja i tak nie poda– to same znajomki, pana ŁUKASIKA=== a tak przy okazji, mam pytanie do MŁAWIANINA 2019 ???— CZY PRAWDĄ JEST ŻE PODJĄŁ SIĘ PAN INCIATYWY — REMONTU DAWNEGO BIUROWCA ZAKŁADÓW MIĘSNYCH=== ABY MÓC GO [PRZEZNACZYĆ NA DOM KOMBATANTA ???

Suzi
Suzi
2 lata temu
Reply to  Lol

Przydałaby się informacja składu kapituły przyznającej ten tytuł temu panu oraz jakie jego zasługi wzięto pod uwagę oprócz tego, że jest z PIS. Moim zdaniem taka informacja jest wręcz niezbędna dla czytelnika. Redakcja winna nam przybliżyć dokonania tego człowieka.

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Suzi

Suzi===nie oczekuj takiej informacji bo za nic nie znajdziesz jej w internecie== kapitułę wybiera zarząd TPZM, ==A oto jego skład PREZES ==HENRYK ANTCZAK, V-CE PREZES LESZEK ARENT,SKARBNIK JANUSZ GROCHOWSKI CZŁONKOWIE ANDRZEJ GRZYMKOWSKI,LESZEK ZYGNER, LECH PREJS, KAZIMIERZ MANISTA,— A MOŻE pan ANTCZAK PREZES TOWARZYSTWA,—–POINFORMUJE MIESZKAŃCÓW O SKŁADZIE KAPITUŁY, I PRZYBLIŻY NAM WSZYSTKIM SYLWETKĘ KOMBATANTA ŁUKASIKA I JEGO ZASŁUGI. A redakcja portalu jak ma przybliżyć sylwetkę tego aktywisty kombatanta–skoro nie otrzymała inormacji od KAPITUŁY. A może Pan Prezes Henryk Antczak == do którego obowiązków należy aby o powyzszych decyzjach poinformował mieszkańców, o „ZASŁUGACH” TEGO MŁAWIANINA, === którego zasługi dla MŁAWY można zobaczyć do dziś, a przez lata porosły krzewami i zapomniano o tym ale jak widać po postach na portalu nie wszyscy zapomnieli . Czas Panie PREZESIE ANTCZAK == poinformować mławian o tak ważnej decyzji, i przedstawić społeczeństwu jej uzasadnienie, panie Prezesie czyżby się pan wstydził podać skład tej kapituły– KTÓRA WYBIERA MŁAWIANINA ??? z pewnością szefem tej kapituły jest PAN==A WIĘC ????

ton
ton
2 lata temu
Reply to  Lol

znalezione na stronie urzędu miasta z 2018 r. „2a. Kapitułę Mławianina Roku powołuje Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej na okres 4 lat.
2b. W skład Kapituły wchodzi 11 osób wyłonionych przez Zarząd TPZM spośród członków Towarzystwa jak również cieszących się szacunkiem obywateli Miasta Mławy.”

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  ton

To za mało

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Anonimowo–jeśli też uważasz że takie informację tak jak podał -ton- to jest za mało, TO MOŻE ZAAPELUJMY WSPÓLNIE DO PREZESA TOWARZYSTWA PANA ANTCZAKA, NIECH PRZEDSTAWI OGÓŁOWI MŁAWIAN STAN FAKTYCZNY jak Kapituła wybierała MŁAWIANINA ROKU 2019, kto za kto przeciw, bo jestem przekonany że jedności w głosowaniu za tą kandydaturą na pewno nie było.

ton
ton
2 lata temu
Reply to  TO==JA

Również jestem ciekawy składu Kapituły. Natomiast o ile ten statut na stronie urzędu miasta jest w ogóle aktualny, to jest tam zapis, że głosowanie jest tajne „Przy wyborze Kandydata do tytułu Mławianina Roku, Kapituła uwzględnia opinię osób lub organizacji zgłaszających kandydatury, a także kieruje się swoją wiedzą o Kandydacie oraz jego dokonaniach. Dokonania te powinny przyczyniać się do podniesienia prestiżu miasta oraz służyć całej społeczności.
O przyznaniu tytułu Mławianina Roku Kapituła orzeka zwykłą większością głosów w głosowaniu tajnym.” https://www.mlawa.pl/artykul/statut-kapituly-tytulu-mlawianin-roku

dobrapamiec
dobrapamiec
2 lata temu
Reply to  Lol

To przecież wiadomo, po co ci redakcja. Przewodniczącym 11 osobowej kapituły jest obecny przewodniczący rady miasta Lech Prejs.

TO == JA
TO == JA
2 lata temu
Reply to  dobrapamiec

dobrapamiec — JEŚLI MASZ TAK DOBRE INFORMACJĘ, no to cóż stoi na przeszkodzie abyś przedstawił, cały skład 11 osobowej kapituły, no ale jesli przewodniczy LECH PREJS== to wiadomo zę inny kandydat nie wchodził w grę aby być wybranym, no bo jak można głosować przeciw koalicjantowi,z PIS.

mławianin
mławianin
2 lata temu

„Co ten człowiek zrobił dobrego dla Mławy i jej mieszkańców?”
Nie pamiętacie – przyczynił się do likwidacji zakładów mięsnych!!!

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  mławianin

mławianinie—zadałeś pytanie i sam sobie odpowiedziałeś i tak można. Ten człowiek zostawił po sobie pamiątkę, ruiny biurowca po ZAKŁADACH MIĘSNYCH, które zrosły krzakami, sam nie wiem czy -dziadek z bliska ma jakieś informacje, że Pan ŁUKASIK, mając takie znajomości i zasługi, będzie na prawdę chciał te ruiny przywrócić do życia i ten dom kombatanta stanie się faktem.

Media
Media
2 lata temu

Kto wybiera.Mlawiacy??niee!a powinni wszyscy mlawiacy wypowiedzieć się o ludziach którzy mają posiadać ten tytuł.Wszyscy mławiacy.Do mnie ankieta nie trafila Konkurs to jakis zart

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  Media

To pamiętam, ale nie myślałam, że to dobre dla Mławy było.
Jednym słowem likwidator.
Kapituła przypodchlebia się PISowi, chyba co niektórzy są rządni stanowisk w tej kapitule.

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  mławianka

Kurcze, nie tu gdzie trzeba umieściłam swój komentarz.
To była odpowiedź na komentarz „mławianina” i dotyczyła tego, że pamiętam likwidację zakładów mięsnych. 🙂

Media
Media
2 lata temu

Pis czy PO ten z góry rozliczy wszystkich.To co się dzieje to porażka.

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  Media

Media powinieneś wiedzieć że za nim ten z góry rozliczy tych faryzeuszy, to jeszcze nam sporo krwi na psują swymi rządami. No ale cóż tak nam wybrało te władze 500+ i 13, tka.

Widmowy
Widmowy
2 lata temu

Ten świat przewrócił się do góry nogami

karol
karol
2 lata temu

Gratulacje P,Janku ,a takich jak mławianka spuszczaj z wodą ,

Xyz
Xyz
2 lata temu
Reply to  karol

Jakie to chrześcijańskie życzenie

Anonim
Anonim
2 lata temu
Reply to  Xyz

Iście katolickie i iście pisowskie.
Miłuj bliźniego swego jak siebie samego – ot cały nasz karol, typowy przedstawiciel PIS 😀

TO==JA
TO==JA
2 lata temu
Reply to  karol

–karolciu–pamiętaj nie życz nikomu tego co tobie nie miłe !!!!=== bądz cierpliwy, na Ciebie także przyjdzie kolej że zostaniesz spuszczony z wodą do szamba, które teraz reprezentujesz, a co z twoim kumplem, z pewnością jeszcze śpi ??

PiS
PiS
2 lata temu

ALE JAJA, ALE JAJA!!!

mławianka
mławianka
2 lata temu
Reply to  PiS

Nic dodać, nic ująć.
Moda na PISlandię.
Co ten człowiek zrobił dobrego dla Mławy i jej mieszkańców?

TO == JA
TO == JA
2 lata temu
Reply to  mławianka

MŁAWIANKA– gdyby ten człowiek, miał trochę w sobie GODNOŚCI I HONORU, to by nie przyjął tego tytułu. NO ALE JAK MODA NA PIS, TO KAPITUŁA SIĘ POD TĄ MODĘ ZASTOSOWAŁA.

ss..ss
ss..ss
2 lata temu

najszczersze GRATULACJE

dziadek z bliska
dziadek z bliska
2 lata temu
Reply to  ss..ss

ss..ss z twego postu wynika że chyba pracowałeś razem z kombatantem w ZAKŁADACH MIĘSNYCH==== tak jest za co dziękować bo w tamtych czasach to było ELDORADO dla wielu pracowników.

48
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x